2018.12.10

PKO Bank Polski doceniony przez deweloperów

PKO Bank Polski znalazł się w czołówce XIII rankingu banków kredytujących inwestycyjne przedsięwzięcia mieszkaniowe. Deweloperzy dobrze ocenili współpracę z Bankiem w zakresie finansowania inwestycji mieszkaniowych oraz prowadzenia mieszkaniowych rachunków powierniczych. To zapewniło mu 3. miejsce.

Odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, zapewniając im najwyższą jakość usług. Cieszy nas zaufanie deweloperów i udana współpraca z nimi, dzięki czemu lepiej poznajemy ich oczekiwania i możemy się rozwijać z korzyścią dla kolejnych pokoleń klientów – mówi Paweł Pach, dyrektor Pionu Relacji z Klientami Korporacyjnym.

Tylko w 2018 r. PKO Bank Polski uruchomił blisko 300 mieszkaniowych rachunków powierniczych i podpisał ponad 210 umów z deweloperami. W badaniu ankietowani oceniali m.in.: warunki umów, szybkość rozpatrywania wniosków, elastyczność banku w trakcie procesu kredytowania czy zgodność wstępnych deklaracji z faktycznymi procedurami. Bank od kilku lat utrzymuje pozycję wicelidera badania pod względem liczby kredytów udzielonych ankietowanym. W ocenie jakości współpracy dobrze wypadły warunki umów kredytowych Banku oraz zgodność wstępnych deklaracji Banku z faktycznymi procedurami.

Ranking banków to jedna z inicjatyw Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD), organizacji działającej na rzecz poprawy otoczenia prawnego inwestorów działających w branży deweloperskiej. Powstaje na podstawie badania skierowanego do firm należących do PZFD – w tegorocznej edycji do 170.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

 

Czytaj także:

PKO Bank Polski „Firma 100-lecia”

Młode polskie talenty w Londynie

#dziendobrykariero z PKO Bankiem Polskim w Gdańsku

 

loaderek.gifoverlay.png