2018.06.13

PKO Bank Polski liderem komunikacji online

PKO Bank Polski zwyciężył w konkursie Złota Strona Emitenta w klasyfikacji „Lider komunikacji online”, w kategorii duże spółki giełdowe. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych już po raz 11.

W ramach konkursu oceniano komunikację z inwestorami, m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych, poczty elektronicznej, czy z wykorzystaniem innych kanałów i narzędzi. Zwrócono uwagę także na prezentacje dla inwestorów dotyczące wyników finansowych i bieżącej działalności spółek oraz na zawartość serwisów przeznaczonych dla inwestorów, ich wygląd oraz łatwość w poruszaniu się po nim.

Przejrzysty serwis dla inwestorów

PKO Bank Polski prowadzi na swojej stronie internetowej serwis przeznaczony dla inwestorów i analityków, którzy znajdą w nim wszystkie potrzebne im informacje na temat Grupy Kapitałowej Banku. Dla ułatwienia dane prezentowane są także w formie arkuszy kalkulacyjnych. Od ubiegłego roku w serwisie publikowany jest również konsensus rynkowy dla zysku banku i jego głównych składowych. Inwestorzy mają również możliwość dokonania subskrypcji w serwisie RSS, który przekazuje bezpośrednio na ich skrzynki pocztowe aktualne informacje dedykowane inwestorom. Serwis obsługuje dwie wersje językowe: polską i angielską.

Konferencje wynikowe i transmisje online

Jednym z ważniejszych wydarzeń dla każdej spółki giełdowej jest publikacja kwartalnych wyników finansowych. W PKO Banku Polskim zawsze publikacji wyników towarzyszą konferencje dla dziennikarzy oraz konferencje dla inwestorów i analityków. Bank udostępnia możliwość śledzenia na żywo przebiegu wynikowych konferencji prasowych, a transmisje udostępniane są również w mediach społecznościowych, dzięki czemu z łatwością można je śledzić przy użyciu urządzeń mobilnych. Dodatkowo bank przeprowadza w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej) transmisje z obrad walnych zgromadzeń.

Kolejna nagroda za komunikację

W PKO Banku Polskim szczególną uwagę poświęca się przejrzystości prezentowanych sprawozdań i komunikacji z rynkiem, co ułatwia pracę analitykom i inwestorom. Sprawozdania finansowe są dzięki temu stawiane za przykład. W 2017 r. po raz piąty PKO Bank Polski otrzymał nagrodę „The Best of The Best” w konkursie na najlepszy raport roczny (The Best Annual Report) prowadzonym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Bank zdobył także tytuł „Transparentna Spółka Roku 2017”, pokonując pozostałe spółki z indeksu WIG 20 w rankingu komunikacji spółek publicznych z rynkiem przygotowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków oraz Gazetę Giełdy „Parkiet”. Przyznając wyróżnienie to, doceniono sprawozdawczość finansową i raportowanie, relacje inwestorskie oraz stosowane w banku zasady ładu korporacyjnego.

Szymon Pinderak
kierownik zespołu w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Data Science Summit – spotkanie analityki z biznesem

PKO Bank Polski wyróżniony za CEIDG nagrodą „Projekt Roku 2017”

Data Science Summit. Dowiedz się od najlepszych, jak analizować dane

  • Bankofinanse

   02019.04.24

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej