Przyjęliśmy Światło Pokoju
Już po raz dziewiąty do PKO Banku Polskiego dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Z rąk harcerzy ZHP odebrał je prezes Zbigniew Jagiełło. W tym roku akcja przebiega pod hasłem „Światło, które łączy”.
Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem braterstwa, nadziei, pokoju między narodami i pomocy bliźniemu. W tym roku, ponad 3400 harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego odebrało je od słowackich skautów, by roznieść do instytucji, szkół, urzędów czy przedsiębiorstw w całym kraju. Dotarło także do PKO Banku Polskiego, które od harcerzy przyjął prezes Zbigniew Jagiełło.
– Od dziewięciu lat mam okazję przyjmować to Światełko. Łączy ono pracowników PKO Banku Polskiego i całej Grupy Kapitałowej, czyli ponad 28 tysięcy osób. W ich imieniu bardzo za nie dziękuję – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego.
W tym roku do centrali Banku Światło przekazywali Paweł Wołowiec z 19. Drużyny Harcerskiej „Invictus" im. Józefa Piłsudskiego w Jaszczwi oraz Aleksandra Klimczak z członkini Głównej Kwatery ZHP.
Betlejemskie Światło Pokoju stanowi ważny element przygotowań do Bożego Narodzenia w Polsce. Harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego już od 28 lat angażują się w akcję, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Światło, które łączy".
- Co roku dobieramy hasło promujące akcję Betlejemskiego Światła Pokoju w zależności od tego, jakie są aktualne potrzeby, problemy Polaków, harcerzy czy skautingu na świecie. W tym roku brzmi ono „Światło, które łączy". Chcemy, aby wszyscy mogli się połączyć to światło przyjmując – mówi hm. Aleksandra Klimczak, członkini Głównej Kwatery ZHP.
Sztafeta przekazywania Światła Pokoju trwa od 1986 r. Odbierane z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem trafia do Wiednia i jest przekazywane dalej – przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Harcerze otrzymują je od słowackich skautów i roznoszą po całym kraju, a potem przekazują dalej na wschód – do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Danii. Betlejemskie Światło Pokoju jest roznoszone na cztery strony świata.
Ewa Maciejewska
specjalista w PKO Banku Polskim
Czytaj także:
Młode polskie talenty w Londynie
Złoty Laur Niepodległej dla PKO Banku Polskiego
Doceniamy wolontariuszy!
Pliki do pobrania
Bankofinanse
02019.07.15Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego! Jak go przeżyć?
więcej15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co to znaczy dla klientów Banku? Nasze IKO będzie działać, jak zawsze, bez zarzutu.
Z Banku
02019.07.15100-lecie Banku – nasze placówki. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Białymstoku
więcejNajwiększy białostocki oddział PKO Banku Polskiego mieści się w historycznym centrum stolicy Podlasia. Pięknie odrestaurowaną, zabytkową kamienicę przy Rynku Kościuszki 16, w której swoją siedzibę ma Oddział 1, odwiedzają nie tylko stali klienci, ale także wielu turystów.
Z Banku
02019.07.11Filmowy cykl „Bank śmiałych decyzji”: innowacje bankowe
więcejCo Polacy wiedzą o nowych technologiach i nowoczesnej bankowości? Dowiemy się tego oglądając trzeci odcinek cyklu „Bank śmiałych decyzji”.
Bankofinanse
02019.07.11Polacy robią zakupy w internecie. Dołącz do nich i płać z IKO
więcejAż 62 proc. wszystkich polskich internautów dokonuje internetowych zakupów. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w sieci zaopatrywało się 56 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego raportu Gemius. Zestawienie pokazuje, że zakupy online to dla nas codzienność i wygoda – także pod względem płatności.
Bankofinanse
02019.07.11e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności
więcejTradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.
Bankofinanse
02019.07.11Czym się różni kantor internetowy od kantoru stacjonarnego?
więcejMusisz sprzedać lub kupić walutę obcą – co robisz? Jeśli pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to udanie się do kantoru stacjonarnego, być może powinieneś poznać praktyczniejszy sposób. To korzystanie z kantoru online. Jak działa i czy jest wygodniejszy?