2019.04.18

Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

Wielka Gala „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń

W Konkursie „Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń” kapituła, składająca się z osobistości polskiego świata finansów, nagradza przedsiębiorców wyróżniających się autorytetem, odważnymi decyzjami, zaangażowaniem i efektywnym zarządzaniem.

Zbigniew Jagiełło od 10 lat kieruje PKO Bankiem Polskim. W tym czasie zainicjował wiele projektów mających wpływ na kształt sektora bankowego w Polsce oraz pozycję Banku jako niekwestionowanego jego lidera – pod względem osiąganych wyników finansowych i wdrażanych rozwiązań technologicznych.

Ostatnia dekada to – wyróżniający się w stuletniej historii Banku – okres dynamicznego rozwoju. Dzięki działaniom podjętym w tym czasie, osiąga najwyższe zyski w sektorze – jego aktywa zwiększyły się do 324 mld zł, a badania Europejskiego Nadzoru Finansowego potwierdziły, że jest najodporniejszym bankiem w Europie. PKO Bank Polski jest też najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie, a we wrześniu 2018 r. jako jedyny spośród krajowych spółek dołączył do indeksu dużych spółek rynków rozwiniętych FTSE Russel.

Technologiczny lider sektora pewnie porusza się również w cyfrowym świecie. Swoje przewagi konkurencyjne buduje wykorzystując wysoki, wykraczający poza obszar finansów, potencjał technologiczny. Integracja serwisów bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego z systemami administracji publicznej dała początek przenoszeniu istotnych dla obywateli procesów z obiegu papierowego do wersji elektronicznej i zapoczątkowała cyfrową rewolucję. Do poszukiwania i rozwoju perspektywicznych rozwiązań, Bank angażuje ekosystem startupów i fintechów. Wspólnie z polsko-brytyjską firmą Coinfirm i Krajową Izbą Rozliczeniową z sukcesem wypracował rozwiązanie w technologii blockchain, którego wdrożenie było największym w Europie i pionierskim w polskiej bankowości.  

Autorska aplikacja PKO Banku Polskiego – IKO – dwukrotnie została uznana za najlepszą bankową aplikację mobilną na świecie w rankingu Retail Banker International, pokonując amplikacje Bank of America, Capital One czy JP Morgan. Na bazie IKO, z inicjatywy prezesa Zbigniewa Jagiełły, który namówił do współpracy największe polskie banki, powstał Polski Standard Płatności, operator systemu BLIK.

W tym tygodniu, PKO Bank Polski został pierwszym klientem Operatora Chmury Krajowej, który osiągnął operacyjną zdolność do świadczenia usług chmurowych w oparciu o własną infrastrukturę i rozpoczął świadczenie usług. Bank był jednym z inicjatorów utworzenia Chmury Krajowej, która ma szansą zrewolucjonizować proces digitalizacji polskich przedsiębiorstw.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Nowa funkcja IKO – wielkie otwarcie Pakietu walutowego

Dwie statuetki Złotego Bankiera dla PKO Banku Polskiego

Ubezpiecz się, bo warto!

 

  • Bankofinanse

   02019.05.22

   Co to jest spread walutowy?

   Spread walutowy to określenie znane każdemu, kto przynajmniej raz wymieniał walutę w banku lub kantorze. Zazwyczaj nie zastanawiamy się jednak, czemu służy, co oznacza i – przede wszystkim – czy można go uniknąć. Jak więc korzystać z obcej waluty, nie tracąc na tym?

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.20

   Meet-up Agile Warsaw w PKO Banku Polskim

   Agile, Scrum, zwinne metodyki pracy – to pojęcia, o których coraz częściej słyszymy, ale nie zawsze wiemy, czego dotyczą. Przez najbliższy rok w centrali PKO Banku Polskiego odbędzie się kilkadziesiąt spotkań poświęconych tym zagadnieniom.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   PKO Bank Polski: szukamy pracowników na londyńskich Targach Pracy

   Polacy poszukujący nowych wyzwań zawodowych licznie odwiedzili 9 maja 2019 r. Polskie Targi Pracy w Londynie. Pod jednym dachem zebrały się największe polskie przedsiębiorstwa i międzynarodowe firmy działające w Polsce. Ich celem było przedstawienie rodakom na Wyspach, aktualnych ofert zatrudnienia w kraju. Nie zabrakło również przedstawicieli PKO Banku Polskiego.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Perły Europy rozdane. W Chorzowie odbyła się uroczysta gala dla przedsiębiorców

   62 lata temu zostały podpisane Traktaty Rzymskie, dające początek współczesnej Unii Europejskiej. Z tej okazji w chorzowskim Teatrze Rozrywki spotkali się przedstawiciele biznesu. Galę z okazji Święta Europy zorganizowała Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Jedną ze statuetek odebrała Katarzyna Durma, Dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Chorzowie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Dwucyfrowy wzrost zysku pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych

   Pierwszy kwartał 2019 r., pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych, zakończył się bardzo dobrymi wynikami Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Zysk netto wyniósł 862 mln zł i był o prawie 14 proc. wyższy niż rok wcześniej. Przyczynił się do tego wzrost skali biznesu oraz poprawa wyniku na działalności biznesowej.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.05.15

   200 milionów transakcji w IKO

   Od początku funkcjonowania na rynku aplikacji mobilnej IKO klienci Banku wykonali z poziomu telefonu łącznie już 200 mln transakcji. Najczęściej zlecają za pomocą IKO przelewy, płacą za zakupy w sklepach internetowych, a także stacjonarnie zbliżeniowo.

   więcej
  Pokaż więcej