2019.07.11

e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności

Tradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.

eParagon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą

e-Paragon jest dostępny dla klientów PKO Banku Polskiego od końca czerwca br. To początek prawdziwej rewolucji. Nie ma wątpliwości, że e-Paragony szybko staną się codziennością.  Właściwie nie różnią się niczym od standardowych.

e-Paragon zawiera wszystkie informacje, które są dostępne na papierowym paragonie fiskalnym: informacje o punkcie, w którym robisz zakupy, listę zakupionych produktów i datę zakupu. Oznacza to, że elektroniczny paragon może być wykorzystywany w procesie reklamacyjnym. 

Cały projekt jest efektem współpracy KIR z PKO Bankiem Polskim, PKN ORLEN oraz eService. Wystarczy tylko, że zarejestrujesz się do usługi, a elektroniczny paragon będzie dla Ciebie dostępny w serwisie bankowości elektronicznej po dokonaniu transakcji debetowymi kartami płatniczymi PKO Banku Polskiego na wybranych stacjach paliw PKN ORLEN.  

Jak włączyć usługę e-Paragon w serwisie iPKO?

Krok 1: Po zalogowaniu się do serwisu iPKO przejdź do sekcji Transakcje -> Więcej -> e-Paragon.

Krok 2: Wybierz kartę debetową, dla której chcesz włączyć usługę.

Krok 3: Zaakceptuj regulamin i potwierdź włączenie usługi narzędziem autoryzacji.

Jeżeli korzystamy z kilku kart debetowych, możemy włączyć e-Paragon dla każdej aktywnej karty. Po włączeniu usługi w iPKO zapłacimy swoją kartą debetową PKO Banku Polskiego na wybranych stacjach Orlenu, a wszystkie potwierdzenia zapłaty zobaczymy w sekcji „Moje e-paragony”.

Zgodnie z założeniami, pilotaż usługi potrwa do 14 lutego 2020 r. Uzyskane w nim informacje pozwolą na wypracowanie docelowego modelu rozwiązania e-Paragon, które będzie dostępne również dla innych podmiotów.

 Piotr Dunaj

Czytaj także:

PKO Konto dla młodych – narodziny gwiazdy

Lojalnie polecam – ZenCard bliżej klientów

BLIK – wyższy stopień bezpieczeństwa płatności mobilnych