2018.09.18

Klienci PKO Banku Polskiego wybierają bankowość mobilną IKO

W sierpniu 2018 roku logowań do aplikacji IKO było więcej niż tych do bankowości internetowej iPKO. Oznacza to, że klienci PKO Banku Polskiego coraz częściej używają aplikacji mobilnej jako podstawowego narzędzia do zarządzania finansami osobistymi i kontaktu z Bankiem.

IKO rozwija się bardzo dynamicznie – zarówno pod względem dostępnych funkcji, jak i grona użytkowników, którzy korzystają z niej na co dzień. Liczba logowań do aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego dynamicznie rośnie, ale dotychczas nie przewyższała liczby logowań do serwisu internetowego iPKO. Sierpień 2018 r. był pierwszym miesiącem, w którym ta proporcja się odwróciła.

Ponad 44 miliony logowań do IKO w sierpniu to wynik, który nawet na nas robi ogromne wrażenie – mówi Łukasz Kuc, dyrektor Biura Kanałów Cyfrowych w PKO Banku Polskim. – Tak dynamiczny przyrost aktywnych klientów, którzy chcą korzystać z aplikacji IKO, to najlepszy dowód, że dostarczamy im produkt najwyższej jakości, spełniający ich oczekiwania. Potwierdzają to też świetne opinie klientów w sklepach z aplikacjami, które od wielu miesięcy utrzymują IKO na pozycji lidera wśród bankowych aplikacji mobilnych – dodaje.  

Pierwsze 50 mln transakcji w IKO klienci wykonali w ciągu ponad 4 lat, a kolejne 50 mln już w zaledwie 8 miesięcy. Obecnie na liczniku jest już ponad 113 mln transakcji w IKO od startu aplikacji w 2013 r. Użytkownicy najczęściej za pośrednictwem telefonu dokonują przelewów oraz płatności w internecie.

Obecnie klienci największego polskiego banku posiadają na swoich telefonach już ponad 2,8 mln aplikacji IKO, a w każdym miesiącu ich aktywność w kanale mobilnym rośnie.

IKO jest dostępne w 4 wersjach językowych (po polsku, angielsku, ukraińsku i rosyjsku). Umożliwia zarządzanie finansami osobistymi z poziomu telefonu komórkowego oraz dokonywanie transakcji finansowych, w tym płatności. W ostatnim czasie aplikacja została wzbogacona m.in. o powiadomienia push o zdarzeniach na rachunku, skanowanie faktur (także tych bez kodu QR), obsługę karty wielowalutowej oraz kantor umożliwiający wygodną i szybką wymianę 28 par walutowych z dowolnego miejsca na świecie i o każdej porze.

W kolejnych miesiącach w IKO pojawi się m.in. możliwość dokonywania transakcji BLIK z rachunku karty kredytowej (bez czeków i wypłat z bankomatów), możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej oraz opłacenia parkingu, a także mobilna autoryzacja.

Karolina Tomczak
ekspert w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

100 milionów transakcji w IKO

Nowości w iPKO

Kantor wymiany walut w PKO Banku Polskim dostępny 24/7 w iPKO i IKO