Musisz dopłacić do podatku? Zrób przelew podatkowy w serwisie „Twój e-PIT”
Na portalu podatkowym Ministerstwa Finansów „Twój e-PIT” (podatki.gov.pl) podatnicy mogą zobaczyć już swoje roczne zeznania podatkowe PIT-37 i PIT-38 za 2018 r. Do ich decyzji pozostaje, czy chcą skorzystać z rozliczenia przygotowanego przez administrację skarbową, czy też rozliczyć się samodzielnie. W przypadku wybrania pierwszej opcji i sytuacji gdy jest potrzeba dopłaty podatku, klienci PKO Banku Polskiego oraz Inteligo mogą zlecić przelew podatkowy Paybynet bezpośrednio z serwisu „Twój ePIT”.
PKO Bank Polski jest pierwszym bankiem, który udostępnił swoim klientom tę szybką metodę płatności podatku.
Klienci mogą zlecać przelewy podatkowe po wyborze metody płatności „Płacę z iPKO” lub „Płacę z Inteligo”. Opłacenie podatku będzie przebiegało w taki sam sposób, jak w przypadku zwykłej transakcji Płacę z iPKO lub Płacę z Inteligo z tą różnicą, że na formatce przelewu pojawią się wypełnione od razu dane typowe dla przelewu podatkowego.
Jak przebiega płatność?
- Klient wybiera na stronie ikonkę „Płacę z iPKO” lub „Płacę z Inteligo”
- Pojawia się standardowa strona do logowania do wybranego przez klienta serwisu
- Następnie prezentowane są dane transakcji dla dopłaty podatku. Na ekranie są widoczne typowe dane dla przelewu podatkowego (symbol formularza, identyfikator klienta, okres płatności, nazwa US, NRB US itp.)
- Klient wybiera rachunek lub kartę kredytową, z którego/ej będzie realizowany przelew podatku
- Do zapłacenia podatku będzie potrzebny kod z bieżącego narzędzia autoryzacyjnego
- Po wykonaniu płatności klient wraca na ekran portalu, z którego rozpoczął realizację płatności
Zlecenie przelewu podatkowego w serwisie „Twój e-PIT” jest dużo prostsze niż zlecenie tradycyjnego przelewu podatkowego – wszystkie dane potrzebne do jego zrealizowania podstawiane są automatycznie.
Dane podatnika, nazwa i numer rachunku właściwego urzędu skarbowego są przekazywane do banku z portalu podatkowego Ministerstwa Finansów. Klient musi tylko autoryzować płatność.
Joanna Fatek
starszy specjalista w PKO Banku Polskim
Czytaj także:
Uwaga na oszustów – szkolenia „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”
Jak robić biznes w 2019 r.? Nowe stawki składek ZUS i zmiany w prawie podatkowym
Planujesz swoją karierę zawodową? Sprawdź się w PKO Banku Polskim!
Bankofinanse
02019.07.15Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego! Jak go przeżyć?
więcej15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co to znaczy dla klientów Banku? Nasze IKO będzie działać, jak zawsze, bez zarzutu.
Z Banku
02019.07.15100-lecie Banku – nasze placówki. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Białymstoku
więcejNajwiększy białostocki oddział PKO Banku Polskiego mieści się w historycznym centrum stolicy Podlasia. Pięknie odrestaurowaną, zabytkową kamienicę przy Rynku Kościuszki 16, w której swoją siedzibę ma Oddział 1, odwiedzają nie tylko stali klienci, ale także wielu turystów.
Z Banku
02019.07.11Filmowy cykl „Bank śmiałych decyzji”: innowacje bankowe
więcejCo Polacy wiedzą o nowych technologiach i nowoczesnej bankowości? Dowiemy się tego oglądając trzeci odcinek cyklu „Bank śmiałych decyzji”.
Bankofinanse
02019.07.11Polacy robią zakupy w internecie. Dołącz do nich i płać z IKO
więcejAż 62 proc. wszystkich polskich internautów dokonuje internetowych zakupów. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w sieci zaopatrywało się 56 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego raportu Gemius. Zestawienie pokazuje, że zakupy online to dla nas codzienność i wygoda – także pod względem płatności.
Bankofinanse
02019.07.11e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności
więcejTradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.
Bankofinanse
02019.07.11Czym się różni kantor internetowy od kantoru stacjonarnego?
więcejMusisz sprzedać lub kupić walutę obcą – co robisz? Jeśli pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to udanie się do kantoru stacjonarnego, być może powinieneś poznać praktyczniejszy sposób. To korzystanie z kantoru online. Jak działa i czy jest wygodniejszy?