2018.08.14

Karta wielowalutowa i kantor internetowy – sposób na tańsze wczasy

Wybierając się na wakacje w Europie nie potrzebujemy paszportu ani portfela wypchanego gotówką w obcej walucie. Dowód osobisty, serwis iPKO lub aplikacja IKO oraz wielowalutowa karta płatnicza PKO Banku Polskiego wystarczą, aby swobodnie, bezpiecznie i oszczędnie poruszać się po krajach UE.

Jeszcze kilkanaście lat temu, przygotowania do wyjazdu na zagraniczne wakacje  rozpoczynała długa lista rzeczy do załatwienia i spakowania. Od kiedy Polska należy do Strefy Schengen, do podróżowania po Europie wystarczy tylko dowód osobisty. O wizycie w kantorze i zabraniu odpowiedniej ilości gotówki też nie trzeba już myśleć – wystarczy wielowalutowa karta płatnicza oraz bardzo korzystne warunki wymiany walut online.

Taniej do Europy i nie tylko

Karta wielowalutowa i kantor online pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze. Komu? Podróżnym, wybierającym się m.in. do krajów strefy euro, Danii, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii a nawet Stanów Zjednoczonych. Wszędzie tam możemy korzystać z licznych zalet karty wielowalutowej, m.in. z płatności bezgotówkowych za granicą, nie ponosząc zbędnych kosztów z tytułu prowizji za wymianę złotych na walutę obowiązującą w kraju naszego pobytu.

Jak to możliwe? – To bardzo proste! – zapewnia Piotr Dziura z Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Kraśniku. – Praktycznie każda wydana przez nasz Bank karta debetowa do rachunku w złotych może zostać dodatkowo powiązana z rachunkiem w walucie obcej, na przykład w euro. Jeżeli pojedziemy na wakacje do Hiszpanii czy Włoch i zapłacimy taką kartą w sklepie, środki zostaną pobrane właśnie w euro. Co ważne, aby po powrocie do Polski analogiczna transakcja została rozliczona w złotych, nie musimy nic robić. Wszystko dzieje się automatycznie i pozwala zaoszczędzić niemałe pieniądze – tłumaczy doradca.

Lepszy kurs

Oszczędność wynika z bardzo atrakcyjnych kursów wymiany walut w Kantorze internetowym PKO Banku Polskiego. Posiadacze konta w PKO Banku Polskim mogą z niego skorzystać w bankowości internetowej iPKO oraz aplikacji mobilnej IKO. Wystarczy aktywować usługę, aby w dowolnej chwili, bez potrzeby wychodzenia z domu, wymienić złote na potrzebną walutę.  Operacja odbywa się w mgnieniu oka, zaś stosowany przez Bank kurs jest o co najmniej kilka groszy korzystniejszy od oferowanego przez tradycyjne kantory. Rozliczenie transakcji przebiega automatycznie, a środki natychmiast pojawiają się na rachunku. Można też śledzić wykresy walutowe online oraz korzystać z powiadomień SMS, gdy kurs waluty osiągnie wyznaczony poziom.

To rozwiązanie korzystne, wygodne i bezpieczne:

 • płatności wielowalutową kartą płatniczą za granicą dają większe poczucie bezpieczeństwa, szczególnie za granicą, gdzie łatwiej paść ofiarą oszustów lub fałszerzy,
 • nie musisz dokładnie planować wydatków związanych z wyjazdem – jeżeli zechcesz przedłużyć urlop lub kupić sobie coś specjalnego, stale masz dostęp do wszystkich środków zgromadzonych na rachunku,
 • w kantorze internetowym, w każdej chwili, możesz wymienić walutę online – przebywając w dowolnym zakątku świata,
 • w kantorze internetowym korzystasz z atrakcyjnego kursu, wymiany walut – w tradycyjnym kantorze zapłacisz więcej za te samą kwotę w obcej walucie.

Tomasz Sobkowicz

Czytaj także:

Kantor wymiany walut w PKO Banku Polskim dostępny 24/7 w iPKO i IKO

Bankomaty mobilne - gotówka na urlopie zawsze pod ręką

Nowości w iPKO

  • Bankofinanse

   02018.11.15

   3 miliony aplikacji IKO

   Klienci PKO Banku Polskiego co sekundę płacą mobilnie w internecie, a do IKO logują się już częściej niż do serwisu bankowości internetowej iPKO. IKO przekroczyło właśnie rekordową liczbę 3 mln aktywnych aplikacji.

   więcej
  • Z Banku

   02018.11.09

   Myślisz o karierze w finansach? Sprawdź możliwości!

   Ponad 100 rozmów z młodymi ludźmi, którzy chcą budować swoją ścieżkę kariery w finansach odbyli eksperci PKO Banku Polskiego podczas jesiennych Absolvent Talent Days w Krakowie. Studenci i absolwenci uczelni interesowali się m.in. przebiegiem procesu rekrutacji, udziałem w Akademiach Stażowych oraz możliwością podjęcia pracy w największym polskim banku. Ciekawa okazała się także, po raz pierwszy zaprezentowana na targach pracy, oferta dla marzących o własnym biznesie – możliwość współpracy agencyjnej z PKO Bankiem Polskim.

   więcej
  • Z Banku

   02018.11.06

   PKO Bank Polski „Firmą 100-lecia Niepodległości”

   Głosy internautów i kapituła konkursu zdecydowały o tym, że PKO Bank Polski zwyciężył w plebiscycie „Firma 100-lecia Niepodległości”. Otrzymał również wyróżnienie za wdrażane innowacje finansowe zmieniające bankowość, począwszy od książeczek oszczędnościowych po aplikację mobilną IKO.

   więcej
  • Z Banku

   02018.11.06

   Rekordowy kwartał w 100-letniej historii PKO Banku Polskiego

   Sprawna realizacja strategii Banku, w warunkach bardzo dobrej sytuacji gospodarczej Polski, pozwoliła grupie Banku na osiągnięcie historycznie wysokiego wyniku finansowego. Pomimo stabilnych, historycznie najniższych stóp procentowych NBP, zysk Banku wzrasta w dwucyfrowym tempie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.11.05

   Inwestycje alternatywne w dobra luksusowe w Polsce – nie tylko dla krezusów

   Dzieła sztuki, zabytkowe samochody lub wykwintne trunki – to przykłady inwestycji w dobra luksusowe, które do niedawna były zarezerwowane tylko dla najbogatszych. Ograniczenie inwestycji na rynku dóbr luksusowych w Polsce wynikało z potrzeby zaangażowania potężnych kwot oraz opłacenia profesjonalnego i godnego zaufania indywidualnego doradcy. Dziś w rynek dóbr luksusowych zainwestować może każdy – nawet bez milionów na koncie i eksperckiej wiedzy. Drzwi do wielkiego świata otwiera fundusz inwestycyjny PKO Dóbr Luksusowych Globalny.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.10.30

   Spotkaj się z ekspertami PKO Banku Polskiego na targach pracy w Krakowie!

   Planujesz karierę w finansach? Poszukujesz pracodawcy, który zapewnia ciekawy program stażowy? Przyjdź we wtorek 6 listopada na Absolvent Talent Days w Krakowie i odwiedź stoisko PKO Banku Polskiego.

   więcej
  Pokaż więcej