2018.08.14

Karta wielowalutowa i kantor internetowy – sposób na tańsze wczasy

Wybierając się na wakacje w Europie nie potrzebujemy paszportu ani portfela wypchanego gotówką w obcej walucie. Dowód osobisty, serwis iPKO lub aplikacja IKO oraz wielowalutowa karta płatnicza PKO Banku Polskiego wystarczą, aby swobodnie, bezpiecznie i oszczędnie poruszać się po krajach UE.

Jeszcze kilkanaście lat temu, przygotowania do wyjazdu na zagraniczne wakacje  rozpoczynała długa lista rzeczy do załatwienia i spakowania. Od kiedy Polska należy do Strefy Schengen, do podróżowania po Europie wystarczy tylko dowód osobisty. O wizycie w kantorze i zabraniu odpowiedniej ilości gotówki też nie trzeba już myśleć – wystarczy wielowalutowa karta płatnicza oraz bardzo korzystne warunki wymiany walut online.

Taniej do Europy i nie tylko

Karta wielowalutowa i kantor online pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze. Komu? Podróżnym, wybierającym się m.in. do krajów strefy euro, Danii, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii a nawet Stanów Zjednoczonych. Wszędzie tam możemy korzystać z licznych zalet karty wielowalutowej, m.in. z płatności bezgotówkowych za granicą, nie ponosząc zbędnych kosztów z tytułu prowizji za wymianę złotych na walutę obowiązującą w kraju naszego pobytu.

Jak to możliwe? – To bardzo proste! – zapewnia Piotr Dziura z Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Kraśniku. – Praktycznie każda wydana przez nasz Bank karta debetowa do rachunku w złotych może zostać dodatkowo powiązana z rachunkiem w walucie obcej, na przykład w euro. Jeżeli pojedziemy na wakacje do Hiszpanii czy Włoch i zapłacimy taką kartą w sklepie, środki zostaną pobrane właśnie w euro. Co ważne, aby po powrocie do Polski analogiczna transakcja została rozliczona w złotych, nie musimy nic robić. Wszystko dzieje się automatycznie i pozwala zaoszczędzić niemałe pieniądze – tłumaczy doradca.

Lepszy kurs

Oszczędność wynika z bardzo atrakcyjnych kursów wymiany walut w Kantorze internetowym PKO Banku Polskiego. Posiadacze konta w PKO Banku Polskim mogą z niego skorzystać w bankowości internetowej iPKO oraz aplikacji mobilnej IKO. Wystarczy aktywować usługę, aby w dowolnej chwili, bez potrzeby wychodzenia z domu, wymienić złote na potrzebną walutę.  Operacja odbywa się w mgnieniu oka, zaś stosowany przez Bank kurs jest o co najmniej kilka groszy korzystniejszy od oferowanego przez tradycyjne kantory. Rozliczenie transakcji przebiega automatycznie, a środki natychmiast pojawiają się na rachunku. Można też śledzić wykresy walutowe online oraz korzystać z powiadomień SMS, gdy kurs waluty osiągnie wyznaczony poziom.

To rozwiązanie korzystne, wygodne i bezpieczne:

 • płatności wielowalutową kartą płatniczą za granicą dają większe poczucie bezpieczeństwa, szczególnie za granicą, gdzie łatwiej paść ofiarą oszustów lub fałszerzy,
 • nie musisz dokładnie planować wydatków związanych z wyjazdem – jeżeli zechcesz przedłużyć urlop lub kupić sobie coś specjalnego, stale masz dostęp do wszystkich środków zgromadzonych na rachunku,
 • w kantorze internetowym, w każdej chwili, możesz wymienić walutę online – przebywając w dowolnym zakątku świata,
 • w kantorze internetowym korzystasz z atrakcyjnego kursu, wymiany walut – w tradycyjnym kantorze zapłacisz więcej za te samą kwotę w obcej walucie.

Tomasz Sobkowicz

Czytaj także:

Kantor wymiany walut w PKO Banku Polskim dostępny 24/7 w iPKO i IKO

Bankomaty mobilne - gotówka na urlopie zawsze pod ręką

Nowości w iPKO

  • Z Banku

   02018.09.24

   PKO Bank Polski w gronie dużych spółek indeksu FTSE Russell

   PKO Bank Polski wszedł do grupy dużych spółek indeksu rynków rozwiniętych FTSE Russell. Stało się to po wrześniowej reklasyfikacji naszego rynku do statusu rozwiniętego. PKO Bank Polski jest jedyną spośród 37 polskich firm, która trafiła do tej grupy. To wyraz uznania zarówno dla siły polskiej gospodarki i stopnia zaawansowania rozwoju rodzimego rynku kapitałowego, jak i dla wiodącej pozycji największego polskiego banku, jego dotychczasowych sukcesów oraz strategicznego potencjału do dalszego rozwoju.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.24

   Akademik, własny pokój czy kawalerka? Dylemat studenta po wakacjach

   Wakacje powoli kończą się również dla studentów. To najwyższy czas, by znaleźć zakwaterowanie na kolejny rok nauki. Do wyboru jest kilka opcji: akademik, kawalerka lub większe mieszkanie, bądź pokój do wynajęcia – każda dostosowana do indywidualnych preferencji i zasobności portfela. Niecałe dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku akademickiego sprawdzamy, co rynek nieruchomości ma do zaoferowania studentom i ile każe sobie za to płacić.

   więcej
  • Z Banku

   02018.09.21

   PKO Bank Polski wśród najatrakcyjniejszych pracodawców

   W rankingu Universum Poland po raz kolejny PKO Bank Polski znalazł się w gronie Top 10 najatrakcyjniejszych pracodawców. Innowacje technologiczne, bogaty pakiet świadczeń dla pracowników i działania zgodne z etyką to główne atrybuty Banku, na które studenci szczególnie zwracają uwagę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.21

   Biometria, czyli bankowość za dotknięciem palca. Zapomnij o hasłach!

   Płatności zbliżeniowe, identyfikacja biometryczna, funkcjonalne aplikacje mobilne i ekspresowe przelewy to przykłady innowacji, o których jeszcze kilka lat temu nam się nie śniło, a dziś z coraz większym trudem wyobrażamy sobie zarządzanie finansami bez nich. Eksperci PKO Banku Polskiego na bieżąco śledzą światowe trendy. Jakie nowinki ze świata bankowości i zaawansowanych technologii upowszechnią się w najbliższym czasie?

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.20

   Profil godny zaufania

   Gdy nie masz czasu załatwiać formalności w urzędzie, możesz skorzystać z Profilu Zaufanego dostępnego w serwisie iPKO oraz Inteligo. Tak robi już prawie 300 tys. klientów PKO Banku Polskiego. W ten sposób wiele spraw urzędowych załatwisz bez wychodzenia z domu, a do tego szybko i bezpiecznie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.18

   PKO Bank Polski udomowił technologię blockchain

   Po kilku miesiącach intensywnych prac nad zastosowaniem technologii blockchain do potwierdzania autentyczności i niezmienności dokumentów wysyłanych przez bank drogą elektroniczną, PKO Bank Polski dokonał pełnego wdrożenia rozwiązania i rozpoczyna historyczną cyfrową wysyłkę do klientów.

   więcej
  Pokaż więcej