2018.08.14

Karta wielowalutowa i kantor internetowy – sposób na tańsze wczasy

Wybierając się na wakacje w Europie nie potrzebujemy paszportu ani portfela wypchanego gotówką w obcej walucie. Dowód osobisty, serwis iPKO lub aplikacja IKO oraz wielowalutowa karta płatnicza PKO Banku Polskiego wystarczą, aby swobodnie, bezpiecznie i oszczędnie poruszać się po krajach UE.

Jeszcze kilkanaście lat temu, przygotowania do wyjazdu na zagraniczne wakacje  rozpoczynała długa lista rzeczy do załatwienia i spakowania. Od kiedy Polska należy do Strefy Schengen, do podróżowania po Europie wystarczy tylko dowód osobisty. O wizycie w kantorze i zabraniu odpowiedniej ilości gotówki też nie trzeba już myśleć – wystarczy wielowalutowa karta płatnicza oraz bardzo korzystne warunki wymiany walut online.

Taniej do Europy i nie tylko

Karta wielowalutowa i kantor online pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze. Komu? Podróżnym, wybierającym się m.in. do krajów strefy euro, Danii, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii a nawet Stanów Zjednoczonych. Wszędzie tam możemy korzystać z licznych zalet karty wielowalutowej, m.in. z płatności bezgotówkowych za granicą, nie ponosząc zbędnych kosztów z tytułu prowizji za wymianę złotych na walutę obowiązującą w kraju naszego pobytu.

Jak to możliwe? – To bardzo proste! – zapewnia Piotr Dziura z Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Kraśniku. – Praktycznie każda wydana przez nasz Bank karta debetowa do rachunku w złotych może zostać dodatkowo powiązana z rachunkiem w walucie obcej, na przykład w euro. Jeżeli pojedziemy na wakacje do Hiszpanii czy Włoch i zapłacimy taką kartą w sklepie, środki zostaną pobrane właśnie w euro. Co ważne, aby po powrocie do Polski analogiczna transakcja została rozliczona w złotych, nie musimy nic robić. Wszystko dzieje się automatycznie i pozwala zaoszczędzić niemałe pieniądze – tłumaczy doradca.

Lepszy kurs

Oszczędność wynika z bardzo atrakcyjnych kursów wymiany walut w Kantorze internetowym PKO Banku Polskiego. Posiadacze konta w PKO Banku Polskim mogą z niego skorzystać w bankowości internetowej iPKO oraz aplikacji mobilnej IKO. Wystarczy aktywować usługę, aby w dowolnej chwili, bez potrzeby wychodzenia z domu, wymienić złote na potrzebną walutę.  Operacja odbywa się w mgnieniu oka, zaś stosowany przez Bank kurs jest o co najmniej kilka groszy korzystniejszy od oferowanego przez tradycyjne kantory. Rozliczenie transakcji przebiega automatycznie, a środki natychmiast pojawiają się na rachunku. Można też śledzić wykresy walutowe online oraz korzystać z powiadomień SMS, gdy kurs waluty osiągnie wyznaczony poziom.

To rozwiązanie korzystne, wygodne i bezpieczne:

 • płatności wielowalutową kartą płatniczą za granicą dają większe poczucie bezpieczeństwa, szczególnie za granicą, gdzie łatwiej paść ofiarą oszustów lub fałszerzy,
 • nie musisz dokładnie planować wydatków związanych z wyjazdem – jeżeli zechcesz przedłużyć urlop lub kupić sobie coś specjalnego, stale masz dostęp do wszystkich środków zgromadzonych na rachunku,
 • w kantorze internetowym, w każdej chwili, możesz wymienić walutę online – przebywając w dowolnym zakątku świata,
 • w kantorze internetowym korzystasz z atrakcyjnego kursu, wymiany walut – w tradycyjnym kantorze zapłacisz więcej za te samą kwotę w obcej walucie.

Tomasz Sobkowicz

Czytaj także:

Kantor wymiany walut w PKO Banku Polskim dostępny 24/7 w iPKO i IKO

Bankomaty mobilne - gotówka na urlopie zawsze pod ręką

Nowości w iPKO

  • Bankofinanse

   02019.02.21

   Zacznij odkładać już dziś na przyszłoroczne ferie

   Powrót po feriach do pracy jest trudny, ale jeszcze trudniej jest wrócić do finansowej równowagi po wyjeździe, który nadszarpnął domowy budżet. Jak nie wpaść w tarapaty przez kilkudniowy wypad w góry? Pomyśl o tym już dziś i zacznij odkładać na przyszłoroczne ferie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.02.19

   PKO Bank Polski i Politechnika Warszawska wspólnie kształcą ekspertów cyberbezpieczeństwa

   Na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej wystartował przedmiot „Praktyczne aspekty cyberbezpieczeństwa”. Podczas wykładów i warsztatów eksperci PKO Banku Polskiego, którzy na co dzień zajmują się cyberbezpieczeństwem i walczą z zagrożeniami w sieci, będą dzielić się swoją praktyczną wiedzą ze studentami. Nowy przedmiot to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.19

   Musisz dopłacić do podatku? Zrób przelew podatkowy w serwisie „Twój e-PIT”

   Na portalu podatkowym Ministerstwa Finansów „Twój e-PIT” (podatki.gov.pl) podatnicy mogą zobaczyć już swoje roczne zeznania podatkowe PIT-37 i PIT-38 za 2018 r. Do ich decyzji pozostaje, czy chcą skorzystać z rozliczenia przygotowanego przez administrację skarbową, czy też rozliczyć się samodzielnie. W przypadku wybrania pierwszej opcji i sytuacji gdy jest potrzeba dopłaty podatku, klienci PKO Banku Polskiego oraz Inteligo mogą zlecić przelew podatkowy Paybynet bezpośrednio z serwisu „Twój ePIT”.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.19

   Uwaga na oszustów – szkolenia „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”

   Grupą najbardziej narażoną na próby wyłudzenia pieniędzy z rachunków bankowych są osoby starsze. W wielu miastach pracownicy naszych oddziałów, we współpracy z Departamentem Bezpieczeństwa, uczestniczą w szkoleniach, które mają uczulić seniorów na tego typu zagrożenia. W ostatnim czasie takie seminaria,, odbyły się w Zwoleniu i Lipsku. Kolejne, już niebawem, w Kozienicach.

   więcej
  • Z Banku

   02019.02.15

   40. rocznica wybuchu w Rotundzie. Pamiętamy!

   W 1979 r. w warszawskiej Rotundzie doszło do tragicznego wypadku. Wybuchł gaz, w wyniku czego zginęło 49 osób. Co roku Bank upamiętnia ofiary eksplozji składając kwiaty pod tablicą pamiątkową.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.13

   Henryk Gruber – wizjoner swoich czasów

   W latach trzydziestych XX w. Prezes Henryk Gruber tchnął nowoczesność w PKO. Budował jej markę, zaufanie społeczne, potęgę finansową banku i wolnej Polski. Ten kapitał procentował w późniejszych latach.

   więcej
  Pokaż więcej