2019.03.26

Maxi historia Mini Ratki

Mini Ratkę zna dziś w Polsce każdy, bez względu na to, czy jest Klientem PKO Banku Polskiego. Ta pożyczka gotówkowa ma wieloletnią tradycję i przyjazne oblicze. Polacy lubią taką formę pożyczania. Z danych Związku Banków Polskich wynika, że wartość kredytów konsumpcyjnych z roku na rok rośnie. Najchętniej pożyczamy na zakup samochodu lub sprzętu RTV i AGD, kupno lub remont mieszkania oraz wakacje i podróże.

Pozycz na każdy cel

Iwona Śniadecka doradca w oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Ozimku

Klienci są różni i różne są ich potrzeby. Mini Ratkę chętnie przeznaczają na zakup motocykla, odnowienie mieszkania czy wakacje. Maksymalna kwota, jaką można pożyczyć, jest duża, ale Klienci najczęściej wnioskują o 10–20 tys. zł. Większe kwoty pojawiają się w przypadku kredytu konsolidacyjnego, gdzie Klient może uzyskać do 25 proc. ekstragotówki od sumy konsolidowanej kwoty. Atrakcyjny jest okres kredytowania – nawet 120 miesięcy. To świetna szansa na zmniejszenie rat. Dzięki temu kredyt może być wyższy, a rata wciąż taka sama. Może to zainteresować wielu kredytobiorców. Klienci są zadowoleni z Mini Ratki. To widać, bo wciąż do nas wracają i biorą ją ponownie. To wygodne i korzystne rozwiązanie.

Sabina Uryć doradca w oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Rudzie Śląskiej

Mini Ratka to pożyczka dla każdego. W wyższych kwotach w większości biorą ją osoby około 40 r.ż. Młodzi decydują się raczej na mniejsze kwoty, do 4 tys. zł. Cele są różne. Jeżeli jest to większa kwota, to przede wszystkim na remont lub samochód. Często Klienci spłacają inne kredyty lub konsolidują swoje zobowiązania. Klienci mogą dobrać więcej gotówki albo rozłożyć w czasie okres kredytowania, co wpływa na obniżenie miesięcznego zobowiązania. Mini Ratka jako kredyt konsolidacyjny jest świetnym produktem, a dla kwot powyżej 50 tys. zł nie jest pobierana prowizja.

Marek Rościszewski doradca w oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Kowalach

Nie dzieliłbym Klientów Mini Ratki ze względu na wiek, stan cywilny czy płeć. Nie ma specjalnej grupy kredytobiorców. Warto jednak pamiętać, że jest możliwość ubezpieczenia, dzięki czemu można zyskać ochronę w przypadku problemów ze spłatą rat. A nasi Klienci to cenią. Mówią, że porównują pożyczki na rynku i Mini Ratka na tym tle wygląda korzystnie. Jeśli Klient brał już u nas kredyt, wraca do nas. Klienci są nam wierni.

Jakie cele wskazują klienci przy wyborze kredytu gotówkowego?

Ulubione kredyty Polaków

Czy wiesz, że…

PKO Bank Polski pożyczkę gotówkową wprowadził do swojej oferty już w 2007 r. Od początku była ona atrakcyjna i udzielana na dogodnych, uproszczonych warunkach. Pierwotnie towarzyszyło jej hasło: „Max Pożyczka Mini Rata”, zmienione w 2010 r. na Mini Ratkę. Od tej pory utożsamiono pożyczkę z postacią bajkową, dobrą wróżką, która towarzyszy Polakom już 9 lat!

 Ewa Skalińska

Czytaj także:

iPKO – wiosna w bankowości elektronicznej

PKO Bank Polski na targach pracy w Polsce

E-urząd w PKO Banku Polskim

  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej