2019.03.26

Maxi historia Mini Ratki

Mini Ratkę zna dziś w Polsce każdy, bez względu na to, czy jest Klientem PKO Banku Polskiego. Ta pożyczka gotówkowa ma wieloletnią tradycję i przyjazne oblicze. Polacy lubią taką formę pożyczania. Z danych Związku Banków Polskich wynika, że wartość kredytów konsumpcyjnych z roku na rok rośnie. Najchętniej pożyczamy na zakup samochodu lub sprzętu RTV i AGD, kupno lub remont mieszkania oraz wakacje i podróże.

Pozycz na każdy cel

Iwona Śniadecka doradca w oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Ozimku

Klienci są różni i różne są ich potrzeby. Mini Ratkę chętnie przeznaczają na zakup motocykla, odnowienie mieszkania czy wakacje. Maksymalna kwota, jaką można pożyczyć, jest duża, ale Klienci najczęściej wnioskują o 10–20 tys. zł. Większe kwoty pojawiają się w przypadku kredytu konsolidacyjnego, gdzie Klient może uzyskać do 25 proc. ekstragotówki od sumy konsolidowanej kwoty. Atrakcyjny jest okres kredytowania – nawet 120 miesięcy. To świetna szansa na zmniejszenie rat. Dzięki temu kredyt może być wyższy, a rata wciąż taka sama. Może to zainteresować wielu kredytobiorców. Klienci są zadowoleni z Mini Ratki. To widać, bo wciąż do nas wracają i biorą ją ponownie. To wygodne i korzystne rozwiązanie.

Sabina Uryć doradca w oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Rudzie Śląskiej

Mini Ratka to pożyczka dla każdego. W wyższych kwotach w większości biorą ją osoby około 40 r.ż. Młodzi decydują się raczej na mniejsze kwoty, do 4 tys. zł. Cele są różne. Jeżeli jest to większa kwota, to przede wszystkim na remont lub samochód. Często Klienci spłacają inne kredyty lub konsolidują swoje zobowiązania. Klienci mogą dobrać więcej gotówki albo rozłożyć w czasie okres kredytowania, co wpływa na obniżenie miesięcznego zobowiązania. Mini Ratka jako kredyt konsolidacyjny jest świetnym produktem, a dla kwot powyżej 50 tys. zł nie jest pobierana prowizja.

Marek Rościszewski doradca w oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Kowalach

Nie dzieliłbym Klientów Mini Ratki ze względu na wiek, stan cywilny czy płeć. Nie ma specjalnej grupy kredytobiorców. Warto jednak pamiętać, że jest możliwość ubezpieczenia, dzięki czemu można zyskać ochronę w przypadku problemów ze spłatą rat. A nasi Klienci to cenią. Mówią, że porównują pożyczki na rynku i Mini Ratka na tym tle wygląda korzystnie. Jeśli Klient brał już u nas kredyt, wraca do nas. Klienci są nam wierni.

Jakie cele wskazują klienci przy wyborze kredytu gotówkowego?

Ulubione kredyty Polaków

Czy wiesz, że…

PKO Bank Polski pożyczkę gotówkową wprowadził do swojej oferty już w 2007 r. Od początku była ona atrakcyjna i udzielana na dogodnych, uproszczonych warunkach. Pierwotnie towarzyszyło jej hasło: „Max Pożyczka Mini Rata”, zmienione w 2010 r. na Mini Ratkę. Od tej pory utożsamiono pożyczkę z postacią bajkową, dobrą wróżką, która towarzyszy Polakom już 9 lat!

 Ewa Skalińska

Czytaj także:

iPKO – wiosna w bankowości elektronicznej

PKO Bank Polski na targach pracy w Polsce

E-urząd w PKO Banku Polskim

loaderek.gifoverlay.png