2018.08.13

e-Urząd: Otwarty również po 16.00!

Złożenie wniosków o wydanie dowodu czy świadczenie rodzinne, zgłoszenie urodzenia dziecka lub założenie działalności gospodarczej – to wszystko i wiele więcej możesz teraz załatwić online. Wystarczy, że masz Profil Zaufany, a nie musisz się już spieszyć do urzędu. O dowolnej porze i w kilka minut załatwisz sprawy, na które kiedyś poświęcałeś dzień urlopu.

W ramach jednego, prostego wniosku w zakładce e-Urząd można m.in. założyć działalność gospodarczą. Rejestracja firmy w CEIDG razem z założeniem rachunku firmowego odbywa się w całości online. Dla klientów PKO Banku Polskiego rejestracja firmy jest nie tylko zdalna, ale i w dużej mierze zautomatyzowana.

PROFIL ZAUFANY

»  Bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwiać sprawy urzędowe online, w serwisach administracji publicznej, w tym w ePUAP

»  Proste, szybkie i bezpieczne tworzenie Profilu Zaufanego w bankowości internetowej »  Kilkadziesiąt usług publicznych dostępnych online z Profilem Zaufanym na platformach administracji publicznej

»  Ponad 280 tys. klientów PKO Banku Polskiego korzystających z Profilu Zaufanego

Wniosek dostępny w iPKO pozwala zaoszczędzić cenny w biznesie czas nie tylko na wizycie w urzędzie. Wiele pól wniosku jest uzupełnianych w tle na podstawie danych przypisanych do konta klienta w Banku, nie ma więc konieczności ich ręcznego wprowadzania. Ponadto razem z wnioskiem o wpis do CEIDG bank automatycznie otwiera rachunek firmowy. Istotny jest fakt, że rachunek ten zostanie uruchomiony tylko w momencie pomyślnego zarejestrowania firmy.

Wpis do CEIDG oraz rejestracja działalności za pośrednictwem bankowości elektronicznej to świetne rozwiązanie. Wystarczy założyć za pośrednictwem Banku Profil Zaufany i postępować zgodnie z instrukcjami. Sam proces przebiega intuicyjnie, a opisane krok po kroku działania powodują, że przejście wszystkich etapów jest bezbolesne – opowiada Marcin Biedrzycki, klient PKO Banku Polskiego. – Decyzję o tym, by przy okazji rejestracji działalności skorzystać z serwisu iPKO, podjąłem ze względu na wcześniejsze doświadczenie związane ze składaniem również z pomocą Banku oświadczenia PIT-WZ. Połączenie bankowości z administracją publiczną ułatwia wiele procesów. Ponadto daje poczucie bezpieczeństwa. Jak wiadomo narzędzia bankowe należą do jednych z najlepiej zabezpieczonych, dzięki czemu klient może być pewien, że cały proces przebiegnie jak należy, a dane są bezpieczne. Dodatkowo opcja automatycznego utworzenia rachunku firmowego jest również bardzo przydatna. Warunkiem było otrzymanie odpowiedniej oferty – ta przygotowana przez PKO Bank Polski była dla mnie zadowalająca, więc funkcję automatycznego utworzenia uważam za plus.

Skończyła się era, w której musiałeś stać w kolejce i odręcznie wypełniać wnioski. Dziś wizyta w urzędzie nie jest już potrzebna. To prostsze niż się wydaje!

1.  Zacznij od założenia Profilu Zaufanego w serwisie bankowości elektronicznej.

2.  Masz już profil? Poznaj listę spraw, które wygodnie załatwisz online:

» zgłoszenie urodzenia dziecka
» sprawdzenie liczby punktów karnych oraz aktualnych i historycznych informacji o pojazdach
» wniosek o wydanie dowodu osobistego lub zgłoszenie jego utraty
» wysłanie pisma ogólnego do urzędu
» rozliczenie  w ZUS i US
» wniosek 500+ na kolejny okres (1.10.2018 – 30.09.2019)
» nowość wniosek o „Dobry Start”: 300 zł wsparcia wypłacanego raz w roku rodzicom uczniów. Wnioski online w serwisie iPKO oraz Inteligo można składać od 1 lipca, w urzędach – od 1 sierpnia;  Program „Dobry Start” jest kolejnym komponentem kompleksowej i długofalowej polityki rodzinnej rządu. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie przysługuje bez względu na dochód i obejmuje dzieci zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej.

Monika Kowalska
ekspert w PKO Banku Polskim

Więcej ciekawych informacji znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Bankomania.

Czytaj także:

Nowości w iPKO

Narodzone dziecko zarejestrujesz online!

Europejski Dzień e-aktywności obywatelskiej – załatwiaj sprawy urzędowe online!

  • Bankofinanse

   02019.06.18

   Nie daj się cyberprzestępcom na wakacjach. Sprawdź, jak być bezpiecznym

   Wakacje to wymarzony czas dla cyberprzestępców. Jesteśmy zrelaksowani, skupieni na wypoczynku i to, niestety, usypia naszą czujność. Zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a liczba pułapek zastawionych w sieci jest na tyle duża, że łatwo w którąś wpaść i zepsuć sobie długo wyczekiwany wypoczynek. Są jednak zasady, których przestrzeganie znacznie utrudni zadanie cyberprzestępcom. Do najważniejszych należą: unikanie publicznych sieci wi-fi, dbanie o swój sprzęt, niekorzystanie z kafejek internetowych oraz ogólnodostępnych komputerów, a także dokładne weryfikowanie, komu przesyłamy albo pożyczamy pieniądze.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.17

   Stawiamy klienta w centrum zainteresowania

   Nastała era klienta, w której musimy działać zwinnie. Dla klientów kluczowe jest doświadczenie. Jeżeli chcemy, aby korzystali z naszych produktów, muszą one być łatwo dostępne i wywoływać pozytywne skojarzenia. W PKO Banku Polskim robimy to m.in. w ramach Transformacji Cyfrowej.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.14

   PKO Bank Polski laureatem dwóch Nagród Gospodarczych Polskiego Radia

   PKO Bank Polski zdobył pierwsze miejsce w kategorii Przełomowe Rozwiązanie 2019, w której wyróżniane są najbardziej innowacyjne firmy w Polsce. Kapituła Nagród Gospodarczych Polskiego Radia doceniła Bank za dynamiczny rozwój bankowości internetowej, m.in. za szybkie przelewy oraz usługę e-Prawnik dla firm. W kategorii Ambasador Biznesu RP 2019, Bank zajął drugie miejsce za nowoczesność i ekspansję zagraniczną.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.06.14

   Blik, obywatel świata

   Użytkownicy BLIKA będą mogli wkrótce płacić zbliżeniowo nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Mastercard i Polski Standard Płatności ogłosiły strategiczną współpracę. Za rok będą nim również płacić w Emiratach Arabskich.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.14

   PKO Bank Polski rozwija kompetencje w zakresie tokenizacji i smart kontraktów

   PKO Bank Polski rozpoczął prace badawcze nad usługami tokenizacji oraz usługami wykorzystującymi smart kontrakty. Projekt ma charakter badawczo-rozwojowy. Jego celem jest przede wszystkim zdobycie specjalistycznej wiedzy i wypracowanie rozwiązań, które mogłyby zostać wykorzystane w przyszłości. Projekt potrwa 30 miesięcy i będzie realizowany wspólnie z Politechniką Warszawską. Jego wartość wynosi 13,4 mln zł, z czego 6,6 mln zł to środki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.06.13

   Mobilne bankomaty – wakacyjny gadżet

   Pusty portfel może nas zaskoczyć wszędzie. Co wtedy? Do akcji wkracza bankomat! W czasie wakacji jest ich więcej, szczególnie w miejscach, gdzie odpoczywamy, a turystów przybywa. Specjalne mobilne urządzenia już czekają na urlopowiczów.

   więcej
  Pokaż więcej