2018.08.13

e-Urząd: Otwarty również po 16.00!

Złożenie wniosków o wydanie dowodu czy świadczenie rodzinne, zgłoszenie urodzenia dziecka lub założenie działalności gospodarczej – to wszystko i wiele więcej możesz teraz załatwić online. Wystarczy, że masz Profil Zaufany, a nie musisz się już spieszyć do urzędu. O dowolnej porze i w kilka minut załatwisz sprawy, na które kiedyś poświęcałeś dzień urlopu.

W ramach jednego, prostego wniosku w zakładce e-Urząd można m.in. założyć działalność gospodarczą. Rejestracja firmy w CEIDG razem z założeniem rachunku firmowego odbywa się w całości online. Dla klientów PKO Banku Polskiego rejestracja firmy jest nie tylko zdalna, ale i w dużej mierze zautomatyzowana.

PROFIL ZAUFANY

»  Bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwiać sprawy urzędowe online, w serwisach administracji publicznej, w tym w ePUAP

»  Proste, szybkie i bezpieczne tworzenie Profilu Zaufanego w bankowości internetowej »  Kilkadziesiąt usług publicznych dostępnych online z Profilem Zaufanym na platformach administracji publicznej

»  Ponad 280 tys. klientów PKO Banku Polskiego korzystających z Profilu Zaufanego

Wniosek dostępny w iPKO pozwala zaoszczędzić cenny w biznesie czas nie tylko na wizycie w urzędzie. Wiele pól wniosku jest uzupełnianych w tle na podstawie danych przypisanych do konta klienta w Banku, nie ma więc konieczności ich ręcznego wprowadzania. Ponadto razem z wnioskiem o wpis do CEIDG bank automatycznie otwiera rachunek firmowy. Istotny jest fakt, że rachunek ten zostanie uruchomiony tylko w momencie pomyślnego zarejestrowania firmy.

Wpis do CEIDG oraz rejestracja działalności za pośrednictwem bankowości elektronicznej to świetne rozwiązanie. Wystarczy założyć za pośrednictwem Banku Profil Zaufany i postępować zgodnie z instrukcjami. Sam proces przebiega intuicyjnie, a opisane krok po kroku działania powodują, że przejście wszystkich etapów jest bezbolesne – opowiada Marcin Biedrzycki, klient PKO Banku Polskiego. – Decyzję o tym, by przy okazji rejestracji działalności skorzystać z serwisu iPKO, podjąłem ze względu na wcześniejsze doświadczenie związane ze składaniem również z pomocą Banku oświadczenia PIT-WZ. Połączenie bankowości z administracją publiczną ułatwia wiele procesów. Ponadto daje poczucie bezpieczeństwa. Jak wiadomo narzędzia bankowe należą do jednych z najlepiej zabezpieczonych, dzięki czemu klient może być pewien, że cały proces przebiegnie jak należy, a dane są bezpieczne. Dodatkowo opcja automatycznego utworzenia rachunku firmowego jest również bardzo przydatna. Warunkiem było otrzymanie odpowiedniej oferty – ta przygotowana przez PKO Bank Polski była dla mnie zadowalająca, więc funkcję automatycznego utworzenia uważam za plus.

Skończyła się era, w której musiałeś stać w kolejce i odręcznie wypełniać wnioski. Dziś wizyta w urzędzie nie jest już potrzebna. To prostsze niż się wydaje!

1.  Zacznij od założenia Profilu Zaufanego w serwisie bankowości elektronicznej.

2.  Masz już profil? Poznaj listę spraw, które wygodnie załatwisz online:

» zgłoszenie urodzenia dziecka
» sprawdzenie liczby punktów karnych oraz aktualnych i historycznych informacji o pojazdach
» wniosek o wydanie dowodu osobistego lub zgłoszenie jego utraty
» wysłanie pisma ogólnego do urzędu
» rozliczenie  w ZUS i US
» wniosek 500+ na kolejny okres (1.10.2018 – 30.09.2019)
» nowość wniosek o „Dobry Start”: 300 zł wsparcia wypłacanego raz w roku rodzicom uczniów. Wnioski online w serwisie iPKO oraz Inteligo można składać od 1 lipca, w urzędach – od 1 sierpnia;  Program „Dobry Start” jest kolejnym komponentem kompleksowej i długofalowej polityki rodzinnej rządu. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie przysługuje bez względu na dochód i obejmuje dzieci zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej.

Monika Kowalska
ekspert w PKO Banku Polskim

Więcej ciekawych informacji znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Bankomania.

Czytaj także:

Nowości w iPKO

Narodzone dziecko zarejestrujesz online!

Europejski Dzień e-aktywności obywatelskiej – załatwiaj sprawy urzędowe online!

  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Karty na narty – czyli wydatki na stoku

   Z finansami na wyjeździe bywa różnie. Czasem to dosłownie kombinacja alpejska, by wystarczyło na wszystko. Raz oszczędzamy, innym razem rzucamy się wir wydatków. Z ich kontrolą bywa szczególnie trudno, kiedy jesteśmy na urlopie. Chcemy odpocząć, spełnić swoje marzenia i zachcianki. Czemu nie – ferie mamy w końcu raz do roku!

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Wczasy w Tajlandii w środku zimy. Minimum wydatków, maksimum przyjemności

   Kiedy za oknem mróz i śnieg, niektórzy wyruszają na zimowe szaleństwo w góry, a inni marzą o wakacjach w ciepłych krajach. Taka wyprawa wydaje się nieprawdopodobnie kosztowna i nieosiągalna – to mit. Jeśli nie szukamy drogich hoteli i potrafimy podróżować z plecakiem, nawet wczasy w Tajlandii są na wyciągnięcie ręki.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Alerty BIK – kompleksowa ochrona przed wyłudzeniami na nasze dane

   W czasach, gdy kradzieże tożsamości stają się coraz bardziej popularne, warto skorzystać z Alertów BIK, które zabezpieczają przed wyłudzeniem kredytu lub pożyczki na nasze dane oraz innymi próbami wykorzystania naszej tożsamości wbrew naszej woli.

   więcej
  • Z Banku

   02019.01.17

   Statuetka za współpracę z SGH

   PKO Bank Polski otrzymał podziękowanie oraz statuetkę za współpracę ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Okazją było 20-lecie istnienia Klubu Partnerów tej uczelni.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.16

   Zamiast budować mury musimy dążyć do integracji bezpieczeństwa z biznesem

   Brak spektakularnych ataków w minionym roku cieszy branżę cyberbezpieczeństwa. Czarny scenariusz o tym, że czeka nas epidemia ransomware się nie spełnił. Nie oznacza to jednak, że cyberprzestrzeń stała się spokojniejsza. W tym roku czekają nas nowe wyzwania związane m.in. z dynamicznym rozwojem takich technologii, jak np. aplikacje mobilne, chmury, IoT, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Wiele firm wciąż nie jest odpowiednio przygotowana na ataki. Wpływ na to ma dynamika zmian związanych z cyfryzacją w przedsiębiorstwach, pogłębiający się na rynku deficyt wysokiej klasy specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz szerszy wachlarz grup zajmujących się cyberprzestępczością.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.11

   Kantor online w PKO Banku Polskim - 680 tys. transakcji na 2,6 mld zł w rok!

   Od stycznia 2018 roku klienci PKO Banku Polskiego mogą wymieniać waluty całkowicie zdalnie za pomocą kantoru internetowego w serwisie bankowości elektronicznej iPKO, a od lipca również z poziomu aplikacji mobilnej IKO. Popularność kantoru online stale rośnie – tylko w ostatnim kwartale 2018 roku dokonano ponad 330 tys. transakcji. W ciągu 12 miesięcy zawarto ponad 150 tys. umów oraz dokonano wymiany walut na łączną kwotę 2,6 mld zł. W ostatnim czasie kantor online dostępny jest dodatkowo w trzech wersjach językowych: angielskiej, rosyjskiej i ukraińskiej.

   więcej
  Pokaż więcej