2018.08.13

e-Urząd: Otwarty również po 16.00!

Złożenie wniosków o wydanie dowodu czy świadczenie rodzinne, zgłoszenie urodzenia dziecka lub założenie działalności gospodarczej – to wszystko i wiele więcej możesz teraz załatwić online. Wystarczy, że masz Profil Zaufany, a nie musisz się już spieszyć do urzędu. O dowolnej porze i w kilka minut załatwisz sprawy, na które kiedyś poświęcałeś dzień urlopu.

W ramach jednego, prostego wniosku w zakładce e-Urząd można m.in. założyć działalność gospodarczą. Rejestracja firmy w CEIDG razem z założeniem rachunku firmowego odbywa się w całości online. Dla klientów PKO Banku Polskiego rejestracja firmy jest nie tylko zdalna, ale i w dużej mierze zautomatyzowana.

PROFIL ZAUFANY

»  Bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwiać sprawy urzędowe online, w serwisach administracji publicznej, w tym w ePUAP

»  Proste, szybkie i bezpieczne tworzenie Profilu Zaufanego w bankowości internetowej »  Kilkadziesiąt usług publicznych dostępnych online z Profilem Zaufanym na platformach administracji publicznej

»  Ponad 280 tys. klientów PKO Banku Polskiego korzystających z Profilu Zaufanego

Wniosek dostępny w iPKO pozwala zaoszczędzić cenny w biznesie czas nie tylko na wizycie w urzędzie. Wiele pól wniosku jest uzupełnianych w tle na podstawie danych przypisanych do konta klienta w Banku, nie ma więc konieczności ich ręcznego wprowadzania. Ponadto razem z wnioskiem o wpis do CEIDG bank automatycznie otwiera rachunek firmowy. Istotny jest fakt, że rachunek ten zostanie uruchomiony tylko w momencie pomyślnego zarejestrowania firmy.

Wpis do CEIDG oraz rejestracja działalności za pośrednictwem bankowości elektronicznej to świetne rozwiązanie. Wystarczy założyć za pośrednictwem Banku Profil Zaufany i postępować zgodnie z instrukcjami. Sam proces przebiega intuicyjnie, a opisane krok po kroku działania powodują, że przejście wszystkich etapów jest bezbolesne – opowiada Marcin Biedrzycki, klient PKO Banku Polskiego. – Decyzję o tym, by przy okazji rejestracji działalności skorzystać z serwisu iPKO, podjąłem ze względu na wcześniejsze doświadczenie związane ze składaniem również z pomocą Banku oświadczenia PIT-WZ. Połączenie bankowości z administracją publiczną ułatwia wiele procesów. Ponadto daje poczucie bezpieczeństwa. Jak wiadomo narzędzia bankowe należą do jednych z najlepiej zabezpieczonych, dzięki czemu klient może być pewien, że cały proces przebiegnie jak należy, a dane są bezpieczne. Dodatkowo opcja automatycznego utworzenia rachunku firmowego jest również bardzo przydatna. Warunkiem było otrzymanie odpowiedniej oferty – ta przygotowana przez PKO Bank Polski była dla mnie zadowalająca, więc funkcję automatycznego utworzenia uważam za plus.

Skończyła się era, w której musiałeś stać w kolejce i odręcznie wypełniać wnioski. Dziś wizyta w urzędzie nie jest już potrzebna. To prostsze niż się wydaje!

1.  Zacznij od założenia Profilu Zaufanego w serwisie bankowości elektronicznej.

2.  Masz już profil? Poznaj listę spraw, które wygodnie załatwisz online:

» zgłoszenie urodzenia dziecka
» sprawdzenie liczby punktów karnych oraz aktualnych i historycznych informacji o pojazdach
» wniosek o wydanie dowodu osobistego lub zgłoszenie jego utraty
» wysłanie pisma ogólnego do urzędu
» rozliczenie  w ZUS i US
» wniosek 500+ na kolejny okres (1.10.2018 – 30.09.2019)
» nowość wniosek o „Dobry Start”: 300 zł wsparcia wypłacanego raz w roku rodzicom uczniów. Wnioski online w serwisie iPKO oraz Inteligo można składać od 1 lipca, w urzędach – od 1 sierpnia;  Program „Dobry Start” jest kolejnym komponentem kompleksowej i długofalowej polityki rodzinnej rządu. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie przysługuje bez względu na dochód i obejmuje dzieci zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej.

Monika Kowalska
ekspert w PKO Banku Polskim

Więcej ciekawych informacji znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Bankomania.

Czytaj także:

Nowości w iPKO

Narodzone dziecko zarejestrujesz online!

Europejski Dzień e-aktywności obywatelskiej – załatwiaj sprawy urzędowe online!

  • Bankofinanse

   02019.03.20

   PKO Bank Polski na targach pracy w Polsce

   Targi pracy to idealne miejsce, gdzie studenci i absolwenci mogą porozmawiać z pracodawcą twarzą w twarz. Podczas tegorocznych edycji największych wydarzeń rekrutacyjnych nie zabraknie PKO Banku Polskiego.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.19

   IKO to najlepszy mobilny bank

   Od 2013 r. aplikacja IKO pozwala zarządzać kontem z telefonu. Można m.in. wykonywać przelewy, wypłacać gotówkę z bankomatów, skanować i opłacać faktury, złożyć wniosek o otwarcie konta czy płacić zbliżeniowo.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.18

   Sto lat śmiałych decyzji

   Jesteśmy już liderem bankowej ekstraklasy, ale cały czas szlifujemy formę przed kolejnymi rozgrywkami, ćwiczymy nowe zagrania. Bo jest jeszcze wiele pucharów do zdobycia w kraju i… za granicą. Wierzę, że w kolejnych dekadach wygramy niejedne mistrzostwa – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.18

   #zajmijstanowisko, czyli PKO Bank Polski na targach pracy

   Wiosenne targi pracy, które odbywają się w całej Polsce, to doskonała okazja do bezpośredniej rozmowy z rekruterami oraz pracownikami firm. Skorzystały z niej setki osób, które odwiedziły warszawską edycję Absolvent Talent Days na PGE Narodowym.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.18

   Siódma edycja konferencji CEE Capital Markets

   W Londynie rozpoczyna się siódma edycja konferencji CEE Capital Markets. 18 i 19 marca czterdzieści spółek z Polski i innych krajów z regionu EŚW spotka się z ponad czterdziestoma zagranicznymi inwestorami instytucjonalnymi. Organizatorem konferencji jest PKO Bank Polski. Jest to największe tego typu wydarzenie organizowane poza Polską.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.15

   Dzień dobry w pracy! Wiosenne spotkania z kandydatami na imprezach targowych

   Za nami pierwsze spotkania wiosennej rundy targów pracy. PKO Bank Polski wziął udział m.in. w imprezie na Wojskowej Akademii Technicznej, skierowanej do studentów i absolwentów informatyki oraz cyberbezpieczeństwa. To specjalności w coraz większym stopniu poszukiwane przez Bank.

   więcej
  Pokaż więcej