Skok na stok, czyli jak cieszyć się bezpieczną jazdą na nartach
Sezon zimowych wyjazdów rozpoczęty! Pobyt w górach, zarówno polskich jak i zagranicznych, wymaga dobrej kondycji, sprawnego sprzętu narciarskiego i… odpowiedniego ubezpieczenia. Koniecznie o nim pamiętajmy. Szczególnie, kiedy wyjeżdżamy z dziećmi.
Narciarstwo i snowboarding nie należą do sportów szczególnie bezpiecznych. Warto o tym pamiętać. Także w szkółce dla początkujących można nabawić się kontuzji. Nie uchroni nas przed nią nawet bardzo dobry instruktor. Na nartach jeżdżą osoby w różnym wieku – od dzieci po osoby starsze. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że podczas wypadków na stoku, możemy wyrządzić krzywdę nie tylko sobie, ale również innym. W konsekwencji ucierpi nasze zdrowie i… portfel.
– Kiedy byłem na stoku z rodziną, wjechał w nas narciarz. Był doświadczony, ale mimo wszystko coś poszło nie tak. Dzieciom nic się nie stało, ale ja złamałem rękę – mówi Paweł Roszkowski z Lublina. – Całe szczęście obaj byliśmy ubezpieczeni.
Ubezpieczenie podróżne Moje Podróże24 to nie tylko komfort, ale również wygoda. To usługa, którą wykupić można dosłownie w kilka kliknięć w aplikacji mobilnej IKO lub za pośrednictwem iPKO. Dostępne są trzy warianty polisy – wypoczynek, sport i praca. Są one dostosowane do naszych potrzeb. Dlatego, gdy jedziemy na stok, przyda się nam pakiet rozszerzony, który obejmuje sporty zimowe wysokiego ryzyka (rozszerzenie o to ryzyko oznacza również objęcie ochroną w zakresie sportów wysokiego ryzyka).
To jednak nie jedyna opcja, są również inne możliwości. – Pamiętajmy, że otrzymując kartę kredytową lub biorąc pożyczkę gotówkową dostaniemy ubezpieczenie na życie. Możemy je rozszerzyć o ubezpieczenie podróżne – podpowiada Sylwia Kumon, doradca w Oddziale 1PKO Banku Polskiego w Tychach. – Wówczas odwołany lot, noga skręcona podczas górskiej wycieczki i wezwana pomoc medyczna nie zrujnują naszego budżetu i nie zepsują rodzinnych ferii.
Jeśli jesteśmy klientami PKO Banku Polskiego, sprawdźmy najpierw, jakie przysługują nam zniżki i promocje. Wybierzmy odpowiedni wariant: podstawowy lub rozszerzony oraz cel naszego wyjazdu. Można tę ofertę niemal uszyć na miarę!
Piotr Dunaj
Czytaj także:
Święta pod palmą? Inaczej nie znaczy gorzej
Kup prezenty na święta przez internet – taniej i bez kolejek
Rusza szał przedświątecznych zakupów – nie odsyłaj swoich klientów z kwitkiem!
Bankofinanse
02019.07.15Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego! Jak go przeżyć?
więcej15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co to znaczy dla klientów Banku? Nasze IKO będzie działać, jak zawsze, bez zarzutu.
Z Banku
02019.07.15100-lecie Banku – nasze placówki. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Białymstoku
więcejNajwiększy białostocki oddział PKO Banku Polskiego mieści się w historycznym centrum stolicy Podlasia. Pięknie odrestaurowaną, zabytkową kamienicę przy Rynku Kościuszki 16, w której swoją siedzibę ma Oddział 1, odwiedzają nie tylko stali klienci, ale także wielu turystów.
Z Banku
02019.07.11Filmowy cykl „Bank śmiałych decyzji”: innowacje bankowe
więcejCo Polacy wiedzą o nowych technologiach i nowoczesnej bankowości? Dowiemy się tego oglądając trzeci odcinek cyklu „Bank śmiałych decyzji”.
Bankofinanse
02019.07.11Polacy robią zakupy w internecie. Dołącz do nich i płać z IKO
więcejAż 62 proc. wszystkich polskich internautów dokonuje internetowych zakupów. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w sieci zaopatrywało się 56 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego raportu Gemius. Zestawienie pokazuje, że zakupy online to dla nas codzienność i wygoda – także pod względem płatności.
Bankofinanse
02019.07.11e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności
więcejTradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.
Bankofinanse
02019.07.11Czym się różni kantor internetowy od kantoru stacjonarnego?
więcejMusisz sprzedać lub kupić walutę obcą – co robisz? Jeśli pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to udanie się do kantoru stacjonarnego, być może powinieneś poznać praktyczniejszy sposób. To korzystanie z kantoru online. Jak działa i czy jest wygodniejszy?