Ubezpieczenie kredytu hipotecznego – ubezpieczony kredytobiorca śpi spokojnie(j)
Czasem z dnia na dzień ludzie tracą pracę, która dawała im nie tylko pieniądze na bieżące potrzeby, ale dzięki której mogli najpierw wziąć kredyt, a potem terminowo go spłacać. To bardzo trudna sytuacja, jednak dla przezornych kredytobiorców PKO Bank Polski razem z PKO Towarzystwo Ubezpieczeniowe SA przygotował ofertę ubezpieczenia w okresie spłaty kredytu hipotecznego.
Oferowana ochrona ubezpieczeniowa spłaty kredytu hipotecznego może objąć nie tylko ryzyko utraty źródła dochodu, ale również inwalidztwa w następstwie nieszczęśliwych wypadków oraz leczenia szpitalnego. W przypadku popadnięcia w którąś z tych trudnych sytuacji ten, kto ubezpieczył kredyt hipoteczny, może liczyć na szybką i nieskomplikowaną procedurę zgłoszenia roszczenia oraz realizacji świadczenia. Bank premiuje postawę zapobiegliwości, bo przy zaciąganiu kredytu i jednoczesnym wykupieniu ubezpieczenia oferuje korzystniejsze warunki kredytowe.
Ubezpieczenie nowego lub starego kredytu hipotecznego
PKO Bank Polski oferuje ubezpieczenie tym, którzy dopiero mają podpisać umowę kredytu lub pożyczki. Jeden z warunków dotyczy wieku – kredytobiorca musi mieć ukończone 18 lat i w trakcie trwania okresu ochrony nie przekroczyć 65. roku życia. Zawarcie umowy ubezpieczenia jest dobrowolne i następuje w oddziale PKO Banku Polskiego poprzez podpisanie wniosko-polisy oraz opłacenie jednorazowej składki ubezpieczeniowej z góry za cały okres ubezpieczenia.
Ubezpieczenie kredytu może być zawarte na okres do 48 miesięcy. Chroni ubezpieczonego już następnego dnia po dniu uruchomienia kredytu zawartego wraz z umową ubezpieczeniową, jednak nie wcześniej niż od dnia następnego po dniu opłacenia składki ubezpieczeniowej.
Roszczenie proste i skuteczne
Kiedy kredytobiorca straci pracę, może zgłosić roszczenie w swoim oddziale PKO Banku Polskiego bądź też bezpośrednio w PKO TU SA. Może także zgłosić to telefonicznie pod numerem infolinii PKO TU SA: 81 535 67 66. Wniosek o wypłatę świadczenia należy wypełnić i – w przypadku utraty pracy – dołączyć do niego zaświadczenie o uzyskaniu statusu osoby bezrobotnej (lub poszukującej pracy), ostatnią umowę o pracę, ostatnie świadectwo pracy, kopię umowy pożyczki i harmonogram spłat. Przed każdorazową wypłatą świadczenia miesięcznego trzeba też składać potwierdzenie z Urzędu Pracy o pozostawaniu bezrobotnym za okres, w którym przypada termin płatności raty.
Świadczenie (rata) zostanie wypłacona maksymalnie po 30 dniach od momentu otrzymania kompletu dokumentów. W razie utraty źródła dochodu (ale i leczenia szpitalnego) świadczenie wypłacane jest miesięcznie, zgodnie z ogólnymi warunkami umowy, w oparciu o ratę kredytu przypadająca do zapłaty według aktualnego harmonogramu spłat po zajściu zdarzenia.
Dowiedz się więcej o warunkach ubezpieczenia spłaty kredytu hipotecznego
Ubezpieczenie kredytu pozwala pozbyć się ryzyka katastrofy finansowej. Warto zapoznać się z zasadami udzielanej ochrony ubezpieczeniowej. Na stronie internetowej znajdują się informacje m.in. o zakresie ubezpieczenia, wysokości świadczeń czy ograniczeniach i wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela. Nie każda utrata pracy podlega ochronie ubezpieczenia spłaty kredytu hipotecznego
Bogdan Kowalski
Czytaj także:
Cztery kąty na wyciągnięcie ręki
Pożyczka hipoteczna, czyli duże pieniądze na każdą potrzebę
Oszczędzanie na mieszkanie, czyli jak zebrać pieniądze na wkład własny
Bankofinanse
02019.07.15Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego! Jak go przeżyć?
więcej15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co to znaczy dla klientów Banku? Nasze IKO będzie działać, jak zawsze, bez zarzutu.
Z Banku
02019.07.15100-lecie Banku – nasze placówki. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Białymstoku
więcejNajwiększy białostocki oddział PKO Banku Polskiego mieści się w historycznym centrum stolicy Podlasia. Pięknie odrestaurowaną, zabytkową kamienicę przy Rynku Kościuszki 16, w której swoją siedzibę ma Oddział 1, odwiedzają nie tylko stali klienci, ale także wielu turystów.
Z Banku
02019.07.11Filmowy cykl „Bank śmiałych decyzji”: innowacje bankowe
więcejCo Polacy wiedzą o nowych technologiach i nowoczesnej bankowości? Dowiemy się tego oglądając trzeci odcinek cyklu „Bank śmiałych decyzji”.
Bankofinanse
02019.07.11Polacy robią zakupy w internecie. Dołącz do nich i płać z IKO
więcejAż 62 proc. wszystkich polskich internautów dokonuje internetowych zakupów. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w sieci zaopatrywało się 56 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego raportu Gemius. Zestawienie pokazuje, że zakupy online to dla nas codzienność i wygoda – także pod względem płatności.
Bankofinanse
02019.07.11e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności
więcejTradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.
Bankofinanse
02019.07.11Czym się różni kantor internetowy od kantoru stacjonarnego?
więcejMusisz sprzedać lub kupić walutę obcą – co robisz? Jeśli pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to udanie się do kantoru stacjonarnego, być może powinieneś poznać praktyczniejszy sposób. To korzystanie z kantoru online. Jak działa i czy jest wygodniejszy?