2018.08.29

Dzień dobry Biznes – eksperckie wsparcie dla Twojej firmy

4 września br. startuje kolejna edycja bezpłatnych szkoleń Dzień dobry Biznes skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw. Zainteresowanie poprzednimi seriami to dowód, że polscy przedsiębiorcy chętnie korzystają z możliwości doszkalania i z entuzjazmem podchodzą do spotkań, w czasie których mogą nie tylko posłuchać prelegentów, ale również bezpośrednio zasięgnąć porady każdego z ekspertów.

Do tej pory PKO Bank Polski przy współpracy z Polskim Towarzystwem Gospodarczym zorganizował dwa cykle szkoleń Dzień dobry Biznes – każdy po 12 spotkań w miastach w całej Polsce. Zaprezentowano m.in. nowe regulacje prawne związane z przetwarzaniem danych osobowych oraz ciekawe rozwiązania marketingowe dla firm. Ponadto, uczestnicy aktywnie korzystali z możliwości przeprowadzenia indywidualnych rozmów z ekspertami w zakresie leasingu, faktoringu, ubezpieczeń, ekspansji zagranicznej czy bankowych produktów finansowych.

– Na bieżąco rozpoznajemy potrzeby polskich przedsiębiorców. Oprócz dopasowanych produktów bankowych oferujemy merytoryczne wsparcie w prowadzaniu biznesu. Eksperci dzielą się cennym know-how, przedstawiają sprawdzone rozwiązania i pomagają zrozumieć potrzeby klientów. Dają wiedzę i narzędzia, które wymiernie wpływają na prowadzony biznes. Celem jest dotarcie do jak największej grupy odbiorców. O dobre, profesjonalne szkolenie nie jest trudno w dużym mieście, ale dla przedsiębiorców z mniejszych miejscowości możliwości podnoszenia kwalifikacji bardzo często stanowią problem. Stąd dobór małych miast, w których organizowane są spotkania Dzień dobry Biznes – mówi Piotr Podstawek, dyrektor Biura Strategii i Segmentacji Marketingowej.

Tym razem szkolenia odbędą się pod hasłem „Siła marki w MŚP” i będą dotyczyły świadomego budowania oraz wykorzystywania marki w promowaniu firmy. Warsztaty podzielono na 4 części, m.in. dotyczące sukcesji przy zmianie formy prawnej lub sprawdzonych sposobów obsługi klienta w internecie. Dodatkowo, eksperci z ZenCard – spółki z Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego – zaprezentują uniwersalny sposób na budowanie lojalności klienta.

W bezpłatnych szkoleniach Dzień dobry Biznes mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy zarejestrują się na stronie www.dziendobrybiznes.pl. Spotkania odbędą się w 12 miastach: Ełku (04.09), Płocku (05.09), Tczewie (06.09), Wadowicach (11.09), Lwówku Śląskim (12.09), Czechowicach-Dziedzicach (13.09), Gnieźnie (18.09), Stargardzie (19.09), Żyrardowie (20.09), Puławach (25.09), Krośnie (26.09) oraz Pruszkowie (27.09).

W pierwszych dwóch cyklach wzięło udział blisko 1000 uczestników – przedstawicieli małych i średnich firm, mogących pochwalić się już znaczącym dorobkiem biznesowym. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się popularny ostatnio temat RODO. Organizacja szkoleń Dzień dobry Biznes to element strategii PKO Banku Polskiego, która w dużej mierze skupia się na wsparciu firm z sektora MŚP.

Kompleksowa oferta dla biznesu w PKO Banku Polskim

W PKO Banku Polskim mikro, małe i średnie firmy korzystają z szerokiej oferty pożyczek oraz kredytów obrotowych i inwestycyjnych. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się Pożyczka MSP, kredyt inwestycyjny i obrotowy. 

Bank w ramach własnej Grupy Kapitałowej zapewnia firmom alternatywne formy finansowania inwestycyjnego – w formie leasingu finansowego oraz operacyjnego ruchomości i nieruchomości, wynajmu długoterminowego pojazdów i środków transportu, a także i finansowania obrotowego – w formie faktoringu z regresem, bez regresu z ubezpieczeniem, finansowania dostaw zarówno w obrocie krajowym, jak i zagranicznym, gdzie źródło spłaty może być oparte na wiarygodności dłużnika faktoranta. Klienci MŚP w PKO Banku Polskim mogą także skorzystać z dopuszczalnego salda debetowego, przyznawanego bez konieczności przedstawiania dokumentów finansowych, jedynie w oparciu o wpływy na rachunek.

 

Małgorzata Witkowska
specjalista w PKO Banku Polskim

 

Czytaj także:

Przedsiębiorcy chcą się szkolić

Przepis na sukces

Leasing to nie tylko samochody!

  • Bankofirma

   02019.05.15

   Laboratorium Kosmetyczne Joanna – firma, która dba o miliony Polek

   Laboratorium Kosmetyczne Joanna funkcjonuje na rynku od ponad 35 lat. Swoją działalność rozpoczynało od produkcji kosmetyków do pielęgnacji włosów, jednak w 2007 r. weszło również w segment produktów do pielęgnacji ciała. Jego właściciele – Ryszard Korczak i Bogusław Górka – pierwsze kroki stawiali w małym garażu pod Warszawą. Maluchem z przyczepą docierali z towarem do ponad 1000 zakładów fryzjerskich w Polsce. Dziś prowadzą firmę, która ma wiodącą pozycję na polskim rynku jako producent kosmetyków do koloryzacji, pielęgnacji i stylizacji włosów.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.05.06

   Firmowe dane dobrze podane. Aktualizacja danych w banku i w CEIDG

   Aktualne dane na koncie to korzyści, o których czasem zapominamy. Klienci indywidualni mogą skorzystać z promocji i rabatów, ich korespondencja przychodzi na czas, mają wygodny kontakt z Bankiem oraz dostęp do wielu praktycznych funkcji. Dla przedsiębiorców zarejestrowanych w CEIDG zmiana danych jest już obowiązkiem.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.04.30

   Firma „Bliźniak” ze Słupska. Zaczynali w garażach, dziś działają również zagranicą

   Firma „Bliźniak” ze Słupska powstała z inicjatywy braci bliźniaków – Ryszarda Polonisa i Marka Polonisa. Zajmuje się produkcją rolet, żaluzji oraz innych zabezpieczeń dla okien i bram. Panowie zaczynali działalność w garażach, a dziś – po 13 latach – dysponują jednymi z najlepszych maszyn na świecie, halami produkcyjnymi i biurami w Gdyni. Wykwalifikowana załoga i nowoczesny sprzęt pozwalają im szybko i fachowo realizować zlecenia na terenie Polski oraz za zachodnią i północną granicą.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.04.23

   AUTO-Jakubowscy – rodzinna firma pełną parą

   Z rodziną wychodzi się dobrze nie tylko na zdjęciu. Równie wspaniale może wyjść w biznesie, czego znakomitym przykładem jest firma AUTO-Jakubowscy z miejscowości Świlcza pod Rzeszowem. Stanisław Jakubowski wraz z żoną i trzema synami z powodzeniem zajmują się sprzedażą samochodów, części zamiennych i akcesoriów, jak również pełnym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym aut.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.04.18

   Chwilowe kłopoty finansowe w firmie

   Problemy finansowe małym i średnim firmom mogą przytrafić się zawsze, chociaż dane statystyczne pokazują, że z roku na rok takich sytuacji jest mniej. Te, które się pojawiają, są najczęściej efektem kłopotów z egzekwowaniem pieniędzy od partnerów biznesowych. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej produktów bankowych, źródeł awaryjnego finansowania działalności gospodarczej, z których przedsiębiorcy mogą skorzystać w chwilach finansowej czkawki.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.04.03

   Konto firmowe a sprawy prywatne – co musisz wiedzieć?

   Prowadząc firmę jako przedsiębiorca masz zazwyczaj nieograniczony dostęp do konta firmowego. Warto wtedy uważać, bo regulowanie prywatnych wydatków z tego rachunku nie zawsze jest możliwe i stanowi źródło potencjalnych problemów. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć, gdy chcesz załatwiać sprawy prywatne, używając do tego konta firmowego.

   więcej
  Pokaż więcej