2018.08.29

Dzień dobry Biznes – eksperckie wsparcie dla Twojej firmy

4 września br. startuje kolejna edycja bezpłatnych szkoleń Dzień dobry Biznes skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw. Zainteresowanie poprzednimi seriami to dowód, że polscy przedsiębiorcy chętnie korzystają z możliwości doszkalania i z entuzjazmem podchodzą do spotkań, w czasie których mogą nie tylko posłuchać prelegentów, ale również bezpośrednio zasięgnąć porady każdego z ekspertów.

Do tej pory PKO Bank Polski przy współpracy z Polskim Towarzystwem Gospodarczym zorganizował dwa cykle szkoleń Dzień dobry Biznes – każdy po 12 spotkań w miastach w całej Polsce. Zaprezentowano m.in. nowe regulacje prawne związane z przetwarzaniem danych osobowych oraz ciekawe rozwiązania marketingowe dla firm. Ponadto, uczestnicy aktywnie korzystali z możliwości przeprowadzenia indywidualnych rozmów z ekspertami w zakresie leasingu, faktoringu, ubezpieczeń, ekspansji zagranicznej czy bankowych produktów finansowych.

– Na bieżąco rozpoznajemy potrzeby polskich przedsiębiorców. Oprócz dopasowanych produktów bankowych oferujemy merytoryczne wsparcie w prowadzaniu biznesu. Eksperci dzielą się cennym know-how, przedstawiają sprawdzone rozwiązania i pomagają zrozumieć potrzeby klientów. Dają wiedzę i narzędzia, które wymiernie wpływają na prowadzony biznes. Celem jest dotarcie do jak największej grupy odbiorców. O dobre, profesjonalne szkolenie nie jest trudno w dużym mieście, ale dla przedsiębiorców z mniejszych miejscowości możliwości podnoszenia kwalifikacji bardzo często stanowią problem. Stąd dobór małych miast, w których organizowane są spotkania Dzień dobry Biznes – mówi Piotr Podstawek, dyrektor Biura Strategii i Segmentacji Marketingowej.

Tym razem szkolenia odbędą się pod hasłem „Siła marki w MŚP” i będą dotyczyły świadomego budowania oraz wykorzystywania marki w promowaniu firmy. Warsztaty podzielono na 4 części, m.in. dotyczące sukcesji przy zmianie formy prawnej lub sprawdzonych sposobów obsługi klienta w internecie. Dodatkowo, eksperci z ZenCard – spółki z Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego – zaprezentują uniwersalny sposób na budowanie lojalności klienta.

W bezpłatnych szkoleniach Dzień dobry Biznes mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy zarejestrują się na stronie www.dziendobrybiznes.pl. Spotkania odbędą się w 12 miastach: Ełku (04.09), Płocku (05.09), Tczewie (06.09), Wadowicach (11.09), Lwówku Śląskim (12.09), Czechowicach-Dziedzicach (13.09), Gnieźnie (18.09), Stargardzie (19.09), Żyrardowie (20.09), Puławach (25.09), Krośnie (26.09) oraz Pruszkowie (27.09).

W pierwszych dwóch cyklach wzięło udział blisko 1000 uczestników – przedstawicieli małych i średnich firm, mogących pochwalić się już znaczącym dorobkiem biznesowym. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się popularny ostatnio temat RODO. Organizacja szkoleń Dzień dobry Biznes to element strategii PKO Banku Polskiego, która w dużej mierze skupia się na wsparciu firm z sektora MŚP.

Kompleksowa oferta dla biznesu w PKO Banku Polskim

W PKO Banku Polskim mikro, małe i średnie firmy korzystają z szerokiej oferty pożyczek oraz kredytów obrotowych i inwestycyjnych. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się Pożyczka MSP, kredyt inwestycyjny i obrotowy. 

Bank w ramach własnej Grupy Kapitałowej zapewnia firmom alternatywne formy finansowania inwestycyjnego – w formie leasingu finansowego oraz operacyjnego ruchomości i nieruchomości, wynajmu długoterminowego pojazdów i środków transportu, a także i finansowania obrotowego – w formie faktoringu z regresem, bez regresu z ubezpieczeniem, finansowania dostaw zarówno w obrocie krajowym, jak i zagranicznym, gdzie źródło spłaty może być oparte na wiarygodności dłużnika faktoranta. Klienci MŚP w PKO Banku Polskim mogą także skorzystać z dopuszczalnego salda debetowego, przyznawanego bez konieczności przedstawiania dokumentów finansowych, jedynie w oparciu o wpływy na rachunek.

 

Małgorzata Witkowska
specjalista w PKO Banku Polskim

 

Czytaj także:

Przedsiębiorcy chcą się szkolić

Przepis na sukces

Leasing to nie tylko samochody!

  • Bankofirma

   02018.12.20

   Faktoring – pieniądze zawsze na czas

   Wykonujesz swoją pracę i chcesz dostać za nią należne wynagrodzenie – bez kłopotów i bez zwłoki. Z kontrahentami jednak bywa różnie. Zdarzają się nierzetelni właściciele firm, którzy albo zwlekają z uregulowaniem należności, albo popadają w kłopoty finansowe uniemożliwiające opłacenie faktury. Przed takimi sytuacjami uchroni nas usługa faktoringu w PKO Faktoring, spółki należącej do Grupy PKO Banku Polskiego – proste i szybkie finansowanie obrotowe twojej firmy.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.12.18

   E-sklep szyty na miarę

   Kompleksowe rozwiązania to wygoda, której tak bardzo potrzebujemy w naszym biznesie. Zarządzanie firmą ma być przecież łatwe i szybkie. PKO Konto Firmowe daje zdecydowanie więcej – możliwość zaprojektowania oraz uruchomienia własnego sklepu internetowego, czyli przeniesienia swojej działalności do globalnej sieci.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.12.06

   Rzucili wszystko i wyjechali w Bieszczady. Stworzyli Bjorkowo – niepowtarzalne miejsce rodzinnego wypoczynku

   Mirosław Szulc i Joanna Zwolińska-Szulc porzucili korporacyjną karierę w konsultingu. Dwa lata temu postanowili, że się usamodzielnią. „Po okresie fascynacji miastami i pracą w wielkim biznesie przyszedł czas na zmiany. Na zbliżenie się do natury. Poszukiwanie wewnętrznego spokoju, czystego powietrza i powrotu do sportu” – wspominają w rozmowie z Bankomanią. Przy wsparciu PKO Banku Polskiego zbudowali Bjorkowo – swoje miejsce na ziemi w sercu Bieszczad, do którego zapraszają dziś gości z całego kraju (i nie tylko).

   więcej
  • Bankofirma

   02018.12.06

   Księgowość w firmie – tradycyjnie czy online?

   Utrzymywanie porządku w dokumentach finansowych i należyte wywiązywanie się obowiązków wobec fiskusa to poważne wyzwania stojące przed każdym przedsiębiorcą. Początkujący właściciele firm zazwyczaj nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie księgowego na etat, więc są szczególnie narażeni na błędy rachunkowe, które mogą słono kosztować. Sposobem na uniknięcie problemów jest skorzystanie ze wsparcia księgowego online lub powierzenie firmowych rozliczeń specjalistom z biura rachunkowego na zasadach outsourcingu.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.11.22

   Rusza szał przedświątecznych zakupów – nie odsyłaj swoich klientów z kwitkiem!

   Mikołaje na sklepowych witrynach, dekoracje na ulicach i w galeriach handlowych, do tego świąteczne promocje w sklepach i coraz większe tłumy – ruszył bardzo gorący okres w handlu. Świąteczna atmosfera zaczyna się w Polsce z roku na rok coraz wcześniej i to już nikogo nie dziwi. Coraz bardziej dziwi natomiast informacja, że sklep nie przyjmuje płatności kartą lub telefonem.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.11.21

   Zaczyna się już na plantacjach ziemniaków. Poznaj Super Anioła z Łomży

   Produkują skrobię ziemniaczaną, syrop glukozowy czy grysik – grupa PEPEES jest łomżyńskim Super Aniołem. Firma została nagrodzona podczas lokalnego plebiscytu, którego sponsorem jest PKO Bank Polski.

   więcej
  Pokaż więcej