2018.08.10

BAHK – w Sokółce i Bytowie zebraliśmy ponad 53 litry krwi

W sierpniu Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa odwiedziła Sokółkę i Bytów. W obu miastach dołączyło do nas blisko 120 osób! Dziękujemy wszystkim za ofiarność! W tym miesiącu krwiodawców zaprosimy jeszcze m.in. do Wysokiego Mazowieckiego i Białegostoku.

Od początku wakacji Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa zebrała ponad 136 litrów krwi. Byliśmy w Słupsku, Mońkach, Sokółce i Bytowie. Sierpień zaczęliśmy dużym sukcesem. Zarówno w Sokółce, jak i w Bytowie dawcy dopisali. W tej pierwszej miejscowości krwią podzieliło się 70 osób, a zebraliśmy 31,5 litra tego bezcennego leku. Kamil Więcko, pracownik RCKiK w Białymstoku (jednocześnie krwiodawca od 2006 roku i uczestnik BAHK – ma na „swoim koncie” ponad 30 l oddanej krwi) podkreśla, że Sokółka to miasto krwiodawców, stąd taki doskonały wynik. Wszystkim, którzy chcieliby się w kolejnych akcjach podzielić krwią radzi, aby przynajmniej poprzedniego dnia powstrzymali się od spożywania alkoholu i intensywnie nawadniali organizm – najlepiej zwykłą wodą mineralną.

W Bytowie od 48 osób pozyskaliśmy 21,6 litra krwi. Była wśród nich Małgorzata Wenta, która jest dawcą od paru lat. Zachęca do tego innych – przekonując, że to najłatwiejszych sposób, aby włączyć się w ratowanie zdrowia i życia. Udało jej się już zmobilizować kilka osób z grona znajomych i rodziny.

W tym roku BAHK odwiedziła 16 miast w całej Polsce. W sumie pozyskaliśmy do tej pory prawie 527 litrów. Do naszej akcji dołączyło 1171 osób – mieszkańców odwiedzanych miast oraz pracowników PKO Banku Polskiego, którzy w 2009 roku zainicjowali zbiórki krwi.

Fundacja PKO Banku Polskiego – organizator Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa - serdecznie dziękuje uczestnikom dotychczasowych akcji! Równocześnie zaprasza do udziału w kolejnych. W sierpniu BAHK odwiedzi jeszcze m.in. Wysokie Mazowieckie i Białystok.

W dotychczasowych edycjach Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa wzięło udział ponad 14,25 tys. osób. Łącznie przekazaliśmy potrzebującym 6,8 tys. l tego bezcennego leku.

Więcej na temat krwiodawstwa oraz naszej akcji na Bankomanii oraz na profilu BAHK na Facebooku (ma ponad 95 tys. fanów). Zachęcamy także do śledzenia aktualności na facebookowym profilu, gdzie można wziąć udział w konkursach z nagrodami i sprawdzić swoją wiedzę nt. krwiodawstwa.

Informacje dotyczące BAHK znajdują się także na stronie Fundacji PKO Banku Polskiego.

Partnerem BAHK jest Narodowe Centrum Krwi, a lokalnie – Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Lidia Sosnowska
ekspert w PKO Banku Polskim

 

Czytaj także:

Sokółka i Bytów – kolejne przystanki na trasie Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa

22 lipca Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa zaprasza do Moniek!

W czerwcu zebraliśmy ponad 390 litrów krwi!

 

Pliki do pobrania