2018.07.23

Pomagamy na starcie!

ZenCard, Tutorial Online oraz Imageen – to tylko trzy przykłady firm, którym na starcie pomógł PKO Bank Polski w ramach programu „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”.  Bank wspiera start-upy i młodych naukowców na drodze od odkrycia do wdrożenia. Autorzy raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” zwrócili uwagę na tę aktywność Banku.

"Let's Fintech with PKO Bank Polski" skierowany jest do start-upów oferujących nowartorskie podejście do tradycyjnych rozwiązań finansowych. W ramach programu bank poszukuje rozwiązań z branży fintech gotowych do przeprowadzenia (zarówno pilotaży wewnętrznych, jak i produkcyjnych) oraz start-upów chętnych do współpracy przy testowaniu środowiska API, które niedługo będzie służyć rozwojowi całego rynku usług fintech w Polsce. Model współpracy banku ze start-upami opiera się o cztery następujące po sobie, choć niezależne od siebie, elementy: implementacja, pilotaż rozwiązania, wsparcie rozwoju i inwestycja kapitałowa.

Start-upy uczestniczące w "Let's Fintech with PKO Bank Polski" mają do dyspozycji sześć oddziałów laboratoryjnych, które pomogą w testowaniu nowych rozwiązań, infrastrukturę IT dopasowaną do swoich potrzeb, czy dostęp do grupy mentorów, którzy pomogą wypracować najlepszy model biznesu dla oferowanego przez firmę rozwiązania.

PKO Bank Polski stawia również na młodych naukowców i przedsiębiorczych studentów. Jest partnerem konkursu Gdyński Biznesplan. Jego uczestnicy biorą udział w szkoleniach i warsztatach, których celem jest pokazanie stawiającym pierwsze kroki w biznesie właścicielom firm, jak oszacować budżet, jak skonstruować dobry biznesplan oraz jaką orientację w przepisach należy mieć, by z powodzeniem wdrażać innowacyjne pomysły. Nagrodą dla zwycięzcy jest realne wsparcie finansowe w wysokości 30 tys. zł.

 

Mateusz Patyczkowski

 

Czytaj także:

Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa uznana za Dobrą Praktykę

Pomaganie to gra zespołowa

PKO Bank Polski w raporcie Dobrych praktyk

  • Bankopasje

   02019.03.20

   Po prostu… Filharmonia! Jutro wielki finał projektu!

   Trwa kolejna odsłona organizowanego przez Filharmonię Narodową cyklu „Po prostu… Filharmonia!”. W ramach jego piątej edycji, czyli w sezonie artystycznym 2018/2019 odbyły się cztery projekty koncertowe. Koncert finałowy ostatniego odbędzie się w najbliższy czwartek.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.15

   Nowa wystawa w Banku – prace artystów z zespołem Downa

   W centrali PKO Banku Polskiego swoje prace zaprezentują podopieczni szkoły specjalnej w Warszawie oraz stowarzyszenia osób z zespołem Downa. Zapraszamy w czwartek, 21 marca.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.14

   Bankowy wojennik – Michał Sorbet

   Jest youtuberem i doskonale porusza się w mediach społecznościowych. Interesuje się batalistyką zwłaszcza historią II wojny światowej. Uwielbia planszówki, w które gra, ale też prezentuje je innym. Wszystkie te pasje łączy prowadząc kanał z grami wojennymi na YouTube – Wojennik TV . Michał Sorbet jest pracownikiem PKO Banku Polskiego w Centrum Obsługi Operacji PKO Banku Polskiego w Lublinie.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.14

   #zkopyta do Goteborga. Kolejna edycja Cavaliady za nami

   To był wspaniały finał rywalizacji w stolicy. Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni wygrał Grand Prix Warszawy o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego. Zawodnik, podobnie jak ubiegłoroczny zwycięzca Jarosław Skrzyczyński, ma przed sobą szansę startu w finale Pucharu Świata w Goteborgu na początku kwietnia.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.08

   Od najmłodszych do najlepszych

   W Warszawie trwa Cavaliada, której sponsorem jest PKO Bank Polski. Za nami pierwsze dwa dni imprezy, a przed nami pasjonujący weekend pełen atrakcji. Będzie wielka rywalizacja utytułowanych zawodników, walka o punkty Pucharu Świata i najcenniejsze nagrody. Na nadchodzący weekend zaplanowano też konkurencje dla najmłodszych, ale nie mniej ambitnych jeźdźców.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.07

   Polski Top Gun

   Powożenie cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Jednak wciąż za małą jak na sport, w którym nasz kraj dochował się mistrza świata i wieloletniego lidera światowych rankingów. Takich sukcesów Polska nie odnosi w żadnej innej dyscyplinie jeździeckiej.

   więcej
  Pokaż więcej