2018.06.14

PKO Bank Polski nagrodzony za pełnienie strategicznej roli w sektorze polskiej bankowości

Miesięcznik Finansowy BANK nagrodził PKO Bank Polski w 23. rankingu 50 największych banków w Polsce, w kategorii Banki ważne systemowo. Doceniono nie tylko wyniki finansowe, ale również znaczenie PKO Banku Polskiego w opracowywaniu nowych modeli bankowości i rolę w strategicznych inwestycjach w krajową infrastrukturę.

PKO Bank Polski realizuje strategię Wspieramy rozwój Polski i Polaków, która jest odpowiedzią na wyzwania stojące przed sektorem bankowym i polską gospodarką. Kierunek transformacji modelu biznesowego Banku jest ściśle powiązany z dynamicznie postępującą cyfryzacją życia społecznego. Instytucja aktywnie włącza się również w cyfryzację administracji państwowej. 

PKO Bank Polski jest liderem w udostępnianiu klientom bezpiecznego i prostego dostępu do usług administracji publicznej w bankowości elektronicznej. Integracja serwisów bankowości elektronicznej z systemami administracji publicznej dała początek przenoszeniu istotnych dla obywateli procesów z obiegu papierowego do świata wirtualnego. Obecnie poprzez bankowość elektroniczną iPKO, Bank umożliwia złożenie wniosku w programie Rodzina 500+, założenie profilu na PUE ZUS, Profilu Zaufanego (eGO), rozliczenie podatku PIT oraz rejestrację firmy w CEIDG. 

PKO Bank Polski umacnia pozycję lidera bankowości mobilnej w Polsce i na świecie. IKO bije na głowę pozostałych konkurentów bankowych pod względem liczby aktywnych aplikacji (ponad 2,5 mln), transakcji mobilnych i ocen klientów w sklepach z aplikacjami. W prestiżowym rankingu brytyjskiego Retail Banker International obejmującym banki z całego świata IKO zostało uznane za najlepszą bankową aplikację mobilną na świecie. 

PKO Bank Polski od kilku lat osiąga doskonałe wyniki finansowe. W pierwszym kwartale 2018 r. wypracował 757 mln zł zysku netto, czyli o ponad 200 mln zł więcej niż przed rokiem i jednocześnie o ponad 300 mln zł więcej niż kolejny bank w Polsce. Dzięki konsekwentnemu umacnianiu pozycji w kluczowych segmentach rynku pozostaje niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. 

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także: 

PKO Bank Polski liderem komunikacji online 

PKO Bank Polski wyróżniony za CEIDG nagrodą „Projekt Roku 2017” 

Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, w gronie Najskuteczniejszych prezesów 2017

  • Bankofinanse

   02019.06.18

   Nie daj się cyberprzestępcom na wakacjach. Sprawdź, jak być bezpiecznym

   Wakacje to wymarzony czas dla cyberprzestępców. Jesteśmy zrelaksowani, skupieni na wypoczynku i to, niestety, usypia naszą czujność. Zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a liczba pułapek zastawionych w sieci jest na tyle duża, że łatwo w którąś wpaść i zepsuć sobie długo wyczekiwany wypoczynek. Są jednak zasady, których przestrzeganie znacznie utrudni zadanie cyberprzestępcom. Do najważniejszych należą: unikanie publicznych sieci wi-fi, dbanie o swój sprzęt, niekorzystanie z kafejek internetowych oraz ogólnodostępnych komputerów, a także dokładne weryfikowanie, komu przesyłamy albo pożyczamy pieniądze.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.17

   Stawiamy klienta w centrum zainteresowania

   Nastała era klienta, w której musimy działać zwinnie. Dla klientów kluczowe jest doświadczenie. Jeżeli chcemy, aby korzystali z naszych produktów, muszą one być łatwo dostępne i wywoływać pozytywne skojarzenia. W PKO Banku Polskim robimy to m.in. w ramach Transformacji Cyfrowej.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.14

   PKO Bank Polski laureatem dwóch Nagród Gospodarczych Polskiego Radia

   PKO Bank Polski zdobył pierwsze miejsce w kategorii Przełomowe Rozwiązanie 2019, w której wyróżniane są najbardziej innowacyjne firmy w Polsce. Kapituła Nagród Gospodarczych Polskiego Radia doceniła Bank za dynamiczny rozwój bankowości internetowej, m.in. za szybkie przelewy oraz usługę e-Prawnik dla firm. W kategorii Ambasador Biznesu RP 2019, Bank zajął drugie miejsce za nowoczesność i ekspansję zagraniczną.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.06.14

   Blik, obywatel świata

   Użytkownicy BLIKA będą mogli wkrótce płacić zbliżeniowo nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Mastercard i Polski Standard Płatności ogłosiły strategiczną współpracę. Za rok będą nim również płacić w Emiratach Arabskich.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.14

   PKO Bank Polski rozwija kompetencje w zakresie tokenizacji i smart kontraktów

   PKO Bank Polski rozpoczął prace badawcze nad usługami tokenizacji oraz usługami wykorzystującymi smart kontrakty. Projekt ma charakter badawczo-rozwojowy. Jego celem jest przede wszystkim zdobycie specjalistycznej wiedzy i wypracowanie rozwiązań, które mogłyby zostać wykorzystane w przyszłości. Projekt potrwa 30 miesięcy i będzie realizowany wspólnie z Politechniką Warszawską. Jego wartość wynosi 13,4 mln zł, z czego 6,6 mln zł to środki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.06.13

   Mobilne bankomaty – wakacyjny gadżet

   Pusty portfel może nas zaskoczyć wszędzie. Co wtedy? Do akcji wkracza bankomat! W czasie wakacji jest ich więcej, szczególnie w miejscach, gdzie odpoczywamy, a turystów przybywa. Specjalne mobilne urządzenia już czekają na urlopowiczów.

   więcej
  Pokaż więcej