2018.06.14

PKO Bank Polski nagrodzony za pełnienie strategicznej roli w sektorze polskiej bankowości

Miesięcznik Finansowy BANK nagrodził PKO Bank Polski w 23. rankingu 50 największych banków w Polsce, w kategorii Banki ważne systemowo. Doceniono nie tylko wyniki finansowe, ale również znaczenie PKO Banku Polskiego w opracowywaniu nowych modeli bankowości i rolę w strategicznych inwestycjach w krajową infrastrukturę.

PKO Bank Polski realizuje strategię Wspieramy rozwój Polski i Polaków, która jest odpowiedzią na wyzwania stojące przed sektorem bankowym i polską gospodarką. Kierunek transformacji modelu biznesowego Banku jest ściśle powiązany z dynamicznie postępującą cyfryzacją życia społecznego. Instytucja aktywnie włącza się również w cyfryzację administracji państwowej. 

PKO Bank Polski jest liderem w udostępnianiu klientom bezpiecznego i prostego dostępu do usług administracji publicznej w bankowości elektronicznej. Integracja serwisów bankowości elektronicznej z systemami administracji publicznej dała początek przenoszeniu istotnych dla obywateli procesów z obiegu papierowego do świata wirtualnego. Obecnie poprzez bankowość elektroniczną iPKO, Bank umożliwia złożenie wniosku w programie Rodzina 500+, założenie profilu na PUE ZUS, Profilu Zaufanego (eGO), rozliczenie podatku PIT oraz rejestrację firmy w CEIDG. 

PKO Bank Polski umacnia pozycję lidera bankowości mobilnej w Polsce i na świecie. IKO bije na głowę pozostałych konkurentów bankowych pod względem liczby aktywnych aplikacji (ponad 2,5 mln), transakcji mobilnych i ocen klientów w sklepach z aplikacjami. W prestiżowym rankingu brytyjskiego Retail Banker International obejmującym banki z całego świata IKO zostało uznane za najlepszą bankową aplikację mobilną na świecie. 

PKO Bank Polski od kilku lat osiąga doskonałe wyniki finansowe. W pierwszym kwartale 2018 r. wypracował 757 mln zł zysku netto, czyli o ponad 200 mln zł więcej niż przed rokiem i jednocześnie o ponad 300 mln zł więcej niż kolejny bank w Polsce. Dzięki konsekwentnemu umacnianiu pozycji w kluczowych segmentach rynku pozostaje niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. 

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także: 

PKO Bank Polski liderem komunikacji online 

PKO Bank Polski wyróżniony za CEIDG nagrodą „Projekt Roku 2017” 

Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, w gronie Najskuteczniejszych prezesów 2017

  • Bankofinanse

   02019.03.26

   Maxi historia Mini Ratki

   Mini Ratkę zna dziś w Polsce każdy, bez względu na to, czy jest Klientem PKO Banku Polskiego. Ta pożyczka gotówkowa ma wieloletnią tradycję i przyjazne oblicze. Polacy lubią taką formę pożyczania. Z danych Związku Banków Polskich wynika, że wartość kredytów konsumpcyjnych z roku na rok rośnie. Najchętniej pożyczamy na zakup samochodu lub sprzętu RTV i AGD, kupno lub remont mieszkania oraz wakacje i podróże.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.25

   Pół miliona Profili Zaufanych w PKO Banku Polskim

   Już pół miliona klientów PKO Banku Polskiego założyło Profil Zaufany korzystając z serwisów transakcyjnych banku. Profil Zaufany pozwala na korzystanie z szerokiego zakresu usług e-administracji, m.in. zweryfikowanie i zaakceptowanie rozliczenia podatkowego na platformie „Twój e-PIT”, składanie wniosków o e-dowód, sprawdzenie liczby punktów karnych czy wysłanie pisma ogólnego do urzędu. Profil Zaufany można założyć bezpiecznie, szybko i całkowicie online w serwisach transakcyjnych iPKO i Inteligo.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.25

   iPKO - centrum zarządzania finansami

   Dostęp do serwisu iPKO ma obecnie 8,2 mln klientów PKO Banku Polskiego, blisko 4 mln z nich loguje się do niego minimum raz w miesiącu. Tą drogą realizują coraz więcej operacji bankowych, ale też załatwiają sprawy, które wcześniej wymagały wizyty w oddziale czy w urzędzie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   PKO Bank Polski Etyczną Firmą 2018

   PKO Bank Polski został laureatem 5. edycji konkursu o tytuł Etycznej Firmy. Doceniono praktyki dotyczące uczciwego prowadzenia biznesu z poszanowaniem norm etycznych oraz systemowe podejście do wzmacniania kultury organizacyjnej zgodnej z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Dla PKO Banku Polskiego to kolejne wyróżnienie w tym konkursie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.22

   Nowe, jubileuszowe wizerunki kart od PKO Banku Polskiego

   Od dziś każdy posiadacz konta w PKO Banku Polskiego może wybrać kartę debetową z nowym wizerunkiem opracowanym z okazji 100-lecia istnienia Banku. Karty wydawane są bez dodatkowych opłat, a już posiadaną można wymienić bezpłatnie na nową, z jubileuszowym wizerunkiem w dowolnym momencie okresu ważności karty.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, wyróżniony nagrodą specjalną Byki i Niedźwiedzie

   Podczas gali wręczenia statuetek Byka i Niedźwiedzia Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, został uhonorowany nagrodą specjalną z okazji jubileuszu 25-lecia „Parkietu”, w kategorii osobowość. Redakcja doceniła jego dokonania w branży finansowej, sukcesy zarządzanego przez niego banku oraz wkład w rozwój rynku kapitałowego. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego zwyciężył w kategorii domy maklerskie. O zwycięstwie zdecydowały m.in. liczba oraz wartość transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym oraz bogata oferta usług dla wszystkich grup klientów.

   więcej
  Pokaż więcej