2018.03.02

PKO Bank Polski Pracodawcą Godnym Zaufania

W VII edycji konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” PKO Bank Polski został laureatem w kategorii „Zdrowie”. Zdobył najwięcej głosów członków kapituły, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej oraz  Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. Uznanie zyskały praktyki Banku związane z jednym z najbardziej cenionych benefitów pracowniczych – opieką medyczną.

PKO Bank Polski łączy realizację celów biznesowych z działaniami, które odpowiadają na zróżnicowane potrzeby pracowników. Realizuje inicjatywy sprzyjające przyjaznej atmosferze pracy i ułatwiające godzenie jej z życiem prywatnym. Zapewnia pracownikom dodatkową opiekę medyczną i dostęp do fachowej pomocy. Jednocześnie promuje zdrowy styl życia i wspiera pracowników w trosce o zdrowie. Jego celem jest edukacja i motywowanie pracowników do podejmowania prozdrowotnych zmian w życiu.

Pracownicy są naszym największym kapitałem. Koncentrujemy się nie tylko na rozwoju ich kompetencji i karier, ale także na budowie atrakcyjnego środowiska pracy. Wciąż rozszerzamy świadczenia pozapłacowe, w tym te wspierające pracowników w trosce o zdrowie. Zdrowie jest najcenniejszą wartością, a jego stan wpływa na jakość wszystkich sfer życia. Dlatego inwestujemy w zdrowie naszych pracowników. Prowadzimy m.in. program profilaktyczny „Zdrowie jak w Banku”, którego celem jest zwiększenie naszej wiedzy, ale również motywowanie i zachęcanie do zdrowego stylu życia - powiedziała Joanna Czarnecka, dyrektor Pionu Zarządzania Personelem w PKO Banku Polskim.

Pracownicy PKO Banku Polskiego mogą korzystać z szerokiej oferty świadczeń socjalnych, które wspierają ich w trudnych sytuacjach życiowych, zachęcają do dbałości o zdrowie, rozwijania swoich pasji oraz do spędzania czasu z rodziną. Poza kompleksową opieką medyczną, m.in. otrzymują środki na zakup wielu świadczeń dostępnych w systemie kafeteryjnym na platformie MyBenefit oraz mogą kupować karty sportowe w atrakcyjnych cenach.

PKO Bank Polski jest cenionym pracodawcą. W rankingach opartych na opiniach zarówno studentów, jak i profesjonalistów zajmuje czołową pozycję. W ubiegłym roku został wyróżniony za oferowane warunki pracy, politykę szkoleniową oraz pozapłacowe benefity i zdobył tytuł „Solidnego Pracodawcy”.

Konkurs o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” to inicjatywa Krajowej Izby Gospodarczej i Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Ideą Konkursu jest promowanie prawidłowych i godnych naśladowania wzorców zarządzania. 

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

PKO Bank Polski z najlepszym Biurem Prasowym Roku 2017

Podsumowanie Roku Giełdowego 2017 - nagrody dla PKO Banku Polskiego

PKO Bank Polski Instytucją Roku 2017

  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej