2018.03.01

PKO Bank Polski z najlepszym Biurem Prasowym Roku 2017

Jakość i atrakcyjność informacji prasowych, tempo reakcji na potrzeby mediów – tradycyjnych i społecznościowych oraz kultura kontaktów z dziennikarzami zdecydowały o wyróżnieniu Biura Prasowego PKO Banku Polskiego nagrodą specjalną w rankingu Instytucja Roku 2017. Jego organizatorem jest portal mojebankowanie.pl.

Ranking Instytucja Roku to proklienckie badanie rynku trzech branż: bankowej, ubezpieczeniowej i telekomunikacyjnej, każdego roku przeprowadzane przez niezależnych ekspertów. Oceniają oni i nagradzają firmy za działania przyjazne klientom. W tegorocznej edycji PKO Bank Polski otrzymał tytuł Instytucja Roku 2017 i statuetkę w dwóch kategoriach: Przyjazne otwarcie konta firmowego oraz Przyjazne otwarcie konta przez internet. Nagrodę specjalną otrzymało Biuro Prasowe PKO Banku Polskiego.

Oprócz liczby, jakości oraz atrakcyjności materiałów prasowych, audytorzy oceniali atrakcyjność przekazu, wzbogaconego o multimedia oraz terminowość przekazywania informacji. Docenili też standaryzację obsługi mediów w PKO Banku Polskim, czyli Centrum Prasowe, które wprowadzając jeden e-mailowy adres kontaktowy (prasa@pkobp.pl), odpowiada na pytania i prośby mediów niemal w czasie rzeczywistym i w komfortowy dla dziennikarzy sposób: przez telefon, e-mail lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Biuro Prasowe Banku to także Centrum Analiz – ekspercki serwis makroekonomiczny oraz profile w mediach  społecznościowych – na Twitterze, Facebooku, Instagramie, YouTube czy serwisach takich jak Wykop.pl.

Kompleksowy przekaz uzupełniają media własne, m.in. ogólnodostępny portal informacyjno-edukacyjny www.bankomania.pkobp.pl.  

Skuteczność Biura Prasowego PKO Banku Polskiego była wielokrotnie doceniana. W ubiegłym roku PKO Bank Polski, po raz kolejny uznano za najbardziej medialną markę w branży bankowej, wg badania Top Marka przyznając mu najwięcej punktów za liczbę i zasięg publikacji. 

Ewa Maciejewska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

PKO Bank Polski Instytucją Roku 2017

Podsumowanie Roku Giełdowego 2017 - nagrody dla PKO Banku Polskiego

PKO Bank Polski Pracodawcą Godnym Zaufania