2018.03.01

PKO Bank Polski z najlepszym Biurem Prasowym Roku 2017

Jakość i atrakcyjność informacji prasowych, tempo reakcji na potrzeby mediów – tradycyjnych i społecznościowych oraz kultura kontaktów z dziennikarzami zdecydowały o wyróżnieniu Biura Prasowego PKO Banku Polskiego nagrodą specjalną w rankingu Instytucja Roku 2017. Jego organizatorem jest portal mojebankowanie.pl.

Ranking Instytucja Roku to proklienckie badanie rynku trzech branż: bankowej, ubezpieczeniowej i telekomunikacyjnej, każdego roku przeprowadzane przez niezależnych ekspertów. Oceniają oni i nagradzają firmy za działania przyjazne klientom. W tegorocznej edycji PKO Bank Polski otrzymał tytuł Instytucja Roku 2017 i statuetkę w dwóch kategoriach: Przyjazne otwarcie konta firmowego oraz Przyjazne otwarcie konta przez internet. Nagrodę specjalną otrzymało Biuro Prasowe PKO Banku Polskiego.

Oprócz liczby, jakości oraz atrakcyjności materiałów prasowych, audytorzy oceniali atrakcyjność przekazu, wzbogaconego o multimedia oraz terminowość przekazywania informacji. Docenili też standaryzację obsługi mediów w PKO Banku Polskim, czyli Centrum Prasowe, które wprowadzając jeden e-mailowy adres kontaktowy (prasa@pkobp.pl), odpowiada na pytania i prośby mediów niemal w czasie rzeczywistym i w komfortowy dla dziennikarzy sposób: przez telefon, e-mail lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Biuro Prasowe Banku to także Centrum Analiz – ekspercki serwis makroekonomiczny oraz profile w mediach  społecznościowych – na Twitterze, Facebooku, Instagramie, YouTube czy serwisach takich jak Wykop.pl.

Kompleksowy przekaz uzupełniają media własne, m.in. ogólnodostępny portal informacyjno-edukacyjny www.bankomania.pkobp.pl.  

Skuteczność Biura Prasowego PKO Banku Polskiego była wielokrotnie doceniana. W ubiegłym roku PKO Bank Polski, po raz kolejny uznano za najbardziej medialną markę w branży bankowej, wg badania Top Marka przyznając mu najwięcej punktów za liczbę i zasięg publikacji. 

Ewa Maciejewska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

PKO Bank Polski Instytucją Roku 2017

Podsumowanie Roku Giełdowego 2017 - nagrody dla PKO Banku Polskiego

PKO Bank Polski Pracodawcą Godnym Zaufania

  • Bankofinanse

   02019.04.24

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej