2018.03.01

PKO Bank Polski z najlepszym Biurem Prasowym Roku 2017

Jakość i atrakcyjność informacji prasowych, tempo reakcji na potrzeby mediów – tradycyjnych i społecznościowych oraz kultura kontaktów z dziennikarzami zdecydowały o wyróżnieniu Biura Prasowego PKO Banku Polskiego nagrodą specjalną w rankingu Instytucja Roku 2017. Jego organizatorem jest portal mojebankowanie.pl.

Ranking Instytucja Roku to proklienckie badanie rynku trzech branż: bankowej, ubezpieczeniowej i telekomunikacyjnej, każdego roku przeprowadzane przez niezależnych ekspertów. Oceniają oni i nagradzają firmy za działania przyjazne klientom. W tegorocznej edycji PKO Bank Polski otrzymał tytuł Instytucja Roku 2017 i statuetkę w dwóch kategoriach: Przyjazne otwarcie konta firmowego oraz Przyjazne otwarcie konta przez internet. Nagrodę specjalną otrzymało Biuro Prasowe PKO Banku Polskiego.

Oprócz liczby, jakości oraz atrakcyjności materiałów prasowych, audytorzy oceniali atrakcyjność przekazu, wzbogaconego o multimedia oraz terminowość przekazywania informacji. Docenili też standaryzację obsługi mediów w PKO Banku Polskim, czyli Centrum Prasowe, które wprowadzając jeden e-mailowy adres kontaktowy (prasa@pkobp.pl), odpowiada na pytania i prośby mediów niemal w czasie rzeczywistym i w komfortowy dla dziennikarzy sposób: przez telefon, e-mail lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Biuro Prasowe Banku to także Centrum Analiz – ekspercki serwis makroekonomiczny oraz profile w mediach  społecznościowych – na Twitterze, Facebooku, Instagramie, YouTube czy serwisach takich jak Wykop.pl.

Kompleksowy przekaz uzupełniają media własne, m.in. ogólnodostępny portal informacyjno-edukacyjny www.bankomania.pkobp.pl.  

Skuteczność Biura Prasowego PKO Banku Polskiego była wielokrotnie doceniana. W ubiegłym roku PKO Bank Polski, po raz kolejny uznano za najbardziej medialną markę w branży bankowej, wg badania Top Marka przyznając mu najwięcej punktów za liczbę i zasięg publikacji. 

Ewa Maciejewska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

PKO Bank Polski Instytucją Roku 2017

Podsumowanie Roku Giełdowego 2017 - nagrody dla PKO Banku Polskiego

PKO Bank Polski Pracodawcą Godnym Zaufania

  • Bankofinanse

   02019.02.21

   Zacznij odkładać już dziś na przyszłoroczne ferie

   Powrót po feriach do pracy jest trudny, ale jeszcze trudniej jest wrócić do finansowej równowagi po wyjeździe, który nadszarpnął domowy budżet. Jak nie wpaść w tarapaty przez kilkudniowy wypad w góry? Pomyśl o tym już dziś i zacznij odkładać na przyszłoroczne ferie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.02.19

   PKO Bank Polski i Politechnika Warszawska wspólnie kształcą ekspertów cyberbezpieczeństwa

   Na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej wystartował przedmiot „Praktyczne aspekty cyberbezpieczeństwa”. Podczas wykładów i warsztatów eksperci PKO Banku Polskiego, którzy na co dzień zajmują się cyberbezpieczeństwem i walczą z zagrożeniami w sieci, będą dzielić się swoją praktyczną wiedzą ze studentami. Nowy przedmiot to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.19

   Musisz dopłacić do podatku? Zrób przelew podatkowy w serwisie „Twój e-PIT”

   Na portalu podatkowym Ministerstwa Finansów „Twój e-PIT” (podatki.gov.pl) podatnicy mogą zobaczyć już swoje roczne zeznania podatkowe PIT-37 i PIT-38 za 2018 r. Do ich decyzji pozostaje, czy chcą skorzystać z rozliczenia przygotowanego przez administrację skarbową, czy też rozliczyć się samodzielnie. W przypadku wybrania pierwszej opcji i sytuacji gdy jest potrzeba dopłaty podatku, klienci PKO Banku Polskiego oraz Inteligo mogą zlecić przelew podatkowy Paybynet bezpośrednio z serwisu „Twój ePIT”.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.19

   Uwaga na oszustów – szkolenia „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”

   Grupą najbardziej narażoną na próby wyłudzenia pieniędzy z rachunków bankowych są osoby starsze. W wielu miastach pracownicy naszych oddziałów, we współpracy z Departamentem Bezpieczeństwa, uczestniczą w szkoleniach, które mają uczulić seniorów na tego typu zagrożenia. W ostatnim czasie takie seminaria,, odbyły się w Zwoleniu i Lipsku. Kolejne, już niebawem, w Kozienicach.

   więcej
  • Z Banku

   02019.02.15

   40. rocznica wybuchu w Rotundzie. Pamiętamy!

   W 1979 r. w warszawskiej Rotundzie doszło do tragicznego wypadku. Wybuchł gaz, w wyniku czego zginęło 49 osób. Co roku Bank upamiętnia ofiary eksplozji składając kwiaty pod tablicą pamiątkową.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.13

   Henryk Gruber – wizjoner swoich czasów

   W latach trzydziestych XX w. Prezes Henryk Gruber tchnął nowoczesność w PKO. Budował jej markę, zaufanie społeczne, potęgę finansową banku i wolnej Polski. Ten kapitał procentował w późniejszych latach.

   więcej
  Pokaż więcej