2018.03.02

Podsumowanie Roku Giełdowego 2017 - nagrody dla PKO Banku Polskiego

Najważniejszą nagrodę GPW – Broker Roku 2017 roku otrzymał Dom Maklerski PKO Banku Polskiego m.in. za organizację pierwszych ofert publicznych akcji największej łącznej wartość i najwyższy udział w obrotach akcjami (bez transakcji animatora) na Głównym Rynku. Bank został nagrodzony za najwyższą wartość emisji nieskarbowych instrumentów dłużnych na rynku Catalyst oraz najwyższą wartość transakcji OTC rozliczonych w KDPW_CCP.Spółka PKO BP Finat otrzymała nagrodę za największy wzrost wartości zamówień na produkty informacyjne GPW i BondSpot.

 

Strategia Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego przynosi efekty. Miniony rok był dla nas bardzo udany a nagroda Broker Roku świadczy o naszych sukcesach. Skutecznie walczyliśmy o rynek. Systematycznie zwiększając udziały we wszystkich segmentach działalności, budujemy solidne podstawy do tego, by być brokerem pierwszego wyboru dla inwestorów na naszym rynku – powiedział Filip Paszke, dyrektor Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego odbierając nagrodę.   

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego sukcesywnie umacnia pozycję wśród domów maklerskich. W 2017 roku aż siedmiokrotnie był liderem wartości miesięcznych obrotów akcjami na GPW. Uzyskał też najwyższe noty, w aż sześciu kategoriach na siedem, ocenianych przez inwestorów w ankietach Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2017. Dodatkowo, w rankingu „Parkietu”, zespół analiz Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego inwestorzy instytucjonalni uznali za najlepszy w Polsce w 2017 r.

Również marka PKO Banku Polskiego, zarówno jako organizatora emisji nieskarbowych papierów dłużnych, jak też emitenta na krajowym i międzynarodowym rynku długu jest coraz mocniejsza. Inwestorzy i emitenci wysoko oceniają wiarygodność Banku.

Wprowadzając kolejne emisje obligacji –  zarówno własne, jak i naszych klientów – na rynek Catalyst, chcemy przyczyniać się do rozwoju rynku dłużnego na GPW. Zależy nam na rozwoju platformy dłużnej w Warszawie, bowiem pozwala to na zwiększenie płynności obrotu papierami dłużnymi i dostęp większej liczby inwestorów do tych instrumentów. Umożliwia też zwiększenie rozpoznawalności poszczególnych emitentów - mówi Ilona Wołyniec, dyrektor Pionu Relacji z Klientami Strategicznymi i Finansowania Projektów w PKO Banku Polskim.

W uroczystej gali wręczenia nagrody udział wzięli przedstawiciele najważniejszych instytucji rynku kapitałowego w kraju – emitentów, domów maklerskich, banków, firm inwestycyjnych oraz organizacji i stowarzyszeń branżowych. Organizatorem wydarzenia była Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, a partnerami KDPW, KDPW_CCP oraz BondSpot S.A.

Agnieszka Skalska
 specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem obrotów w 2017 r.

PKO Bank Polski Instytucją Roku 2017

PKO Bank Polski z najlepszym Biurem Prasowym Roku 2017

  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej