2019.04.25

Wiosenny sezon targów pracy za nami

10 miast i 18 wydarzeń targowych odwiedzili tej wiosny eksperci PKO Banku Polskiego, poszukując najlepszych stażystów m.in. do obszarów IT, data science, cyberbezpieczeństwa i sprzedaży.

#zajmijstanowisko

Tej wiosny byliśmy obecni w 10 największych ośrodkach akademickich w Polsce: Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu oraz Warszawie. Nasi bankowi eksperci wzięli udział w 18 wydarzeniach targowych i warsztatach m.in. Dniach Kariery AIESEC, Absolvent Talent Days czy Job Spot – Targi Pracy. W tym sezonie do naszego kalendarza dołączyły nowe wydarzenia: Targi pracy IT na Wojskowej Akademii Technicznej, IT Day w Toruniu, Jobicon w Warszawie, Warsaw Java Meetup #3 oraz X Giełda Pracy Uniwersytetu Opolskiego.  

Podczas targów pracy zaprezentowaliśmy się na nowym stoisku oraz wykorzystaliśmy hasła kampanii wizerunkowej: „dzień dobry w pracy” i #zajmijstanowisko. Elementem komunikacji był fotel, który jest głównym atrybutem kampanii. Kandydaci mogli na nim usiąść i w ten sposób – z przymrużeniem oka – przymierzyć się do pracy w banku oraz porozmawiać z naszymi bankowymi ekspertami.

Zainteresowanie stoiskiem oraz chęć rozmowy z przedstawicielami Banku były większe niż podczas wcześniejszych sezonów. Udało nam się pozyskać ponad 1000 kontaktów do kandydatów zainteresowanych pracą lub stażem w PKO Banku Polskim.

Programy stażowe

W tym roku dla stażystów przygotowaliśmy aż 400 miejsc. Do wyboru jest kilka programów stażowych. Można aplikować do udziału w Akademii Profesjonalnego Doradcy, Akademii Cyberbezpieczeństwa, Akademii Analityka Danych, Akademii IT oraz Akademii Wsparcia Biznesu. Programy stażowe adresowane są do studentów oraz absolwentów, którzy nie ukończyli 30. roku życia i organizowane są w ciągu całego roku. Szeroka oferta oraz duża skala działania PKO Banku Polskiego pozwalają studentom i absolwentom uczestniczyć w projektach strategicznych, pracować na dużych zbiorach danych czy rozwijać swoją wiedzę i umiejętności w obszarze informatyki. Przyszłym stażystom proponujemy atrakcyjne wynagrodzenie oraz elastyczne godziny pracy. Najlepi mogą liczyć na umowę o pracę.

IT i cyberbezpieczeństwo

W tym roku po raz pierwszy Bank uczestniczył w targach na Wojskowej Akademii Technicznej skierowanych głownie do studentów i absolwentów informatyki oraz cyberbezpieczeństwa – specjalności szczególnie poszukiwanych przez PKO Bank Polski. Według Marcina Ganclerza z Departamentu Cyberbezpieczeństwa, wielu młodych ludzi odwiedzających stoisko Banku poszukiwało pracodawcy, który zapewni im możliwość rozwoju oraz poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności. Uważa on, że PKO Bank Polski to dobre miejsce dla takich osób.– W naszym departamencie chętnie wprowadzamy młodych w świat cyberbezpieczeństwa i pokazujemy im, jak pasjonująca i interesująca może być to praca – podkreśla.

Stoiska Banku nie zabrakło również podczas Warszawskich Dni Informatyki, największego wydarzenia branży IT w Polsce. Według Karoliny Dębowskiej, specjalistki ds. rekrutacji w PKO Banku Polskim,odwiedzały je zarówno osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w branży, jak i specjaliści konkretnych języków programowania. Byli to młodzi ludzie zainteresowani rozwojem w branży technologicznej i jednocześnie chcący związać swoją karierę zawodową z zespołem PKO Banku Polskiego. Uczestnicy Warszawskich Dni Informatyki mieli również okazję posłuchać wykładu „Sandbox dla Powershella – zrób to sam!” Dawida Pachowskiego, specjalisty z Departamentu Cyberbezpieczeństwa w PKO Banku Polskim, który opowiedział o dotychczas znanych metodach odciemniania skryptów języka PowerShell oraz zaproponował nową, która prowadzi do zbudowania własnego, automatycznego sandbox'a. – Jest to istotne zagadnienie, gdyż między innymi ten język jest używany przez przestępców do tworzenia złośliwych załączników, dołączanych do maili, które rozsyłane są do pracowników wielu firm oraz organizacji. Stąd cenna jest szybka i automatyczna możliwość analizy takich załączników-skryptów – wyjaśnia.

Dlaczego warto?

Praca w Banku daje możliwość wykorzystania i poszerzania wiedzy zdobytej na studiach, uczestnictwa w innowacyjnych projektach, a także rozwijania swoich zainteresowań. Potwierdza to Joanna Żbikowska stażystka w Departamencie Ryzyka Rynkowego. – Uczestniczę w ważnych projektach. Czuję, że dużo się nauczyłam i cały czas się rozwijam, a zdobyte doświadczenie będę mogła wykorzystać w przyszłości. Zawsze mogę liczyć na pomoc ze strony zespołu, do którego należę. Myślę, że lepiej trafić nie mogłam – mówi Joanna.

PKO Bank Polski od lat cieszy się opinią atrakcyjnego pracodawcy, który z sukcesem wdraża nowoczesne technologie. Kandydaci do pracy lub na staż mogą osobiście przekonać się o tym rozmawiając z chatbotem rekrutacyjnym – narzędziem wykorzystującym sztuczną inteligencję. Jest to przykład udanej współpracy Banku ze startupami w ramach programu Let’s fintech with PKO.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy w Banku, który jest technologicznym liderem?

Aktualne informacje na temat ofert pracy i staży w PKO Banku Polskim dostępne są na www.pkobp.pl/kariera, portalach z ogłoszeniami o pracę oraz w mediach społecznościowych – na profilach Banku na LinkedIn i Facebooku.

Dawid Pawłowski
Specjalista PKO Banku Polskiego

Lidia Sosnowska
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

Operator Chmury Krajowej rozpoczął działalność operacyjną. PKO Bank Polski został pierwszym klientem

Pliki do pobrania