Złoty Laur Niepodległej dla PKO Banku Polskiego
PKO Bank Polski otrzymał Złoty Laur Niepodległej. Kapituła doceniła technologicznego lidera polskiej bankowości za innowacyjne i bezpieczne rozwiązania.
PKO Bank Polski został laureatem pierwszej edycji konkursu Złote Laury Niepodległej, mającego zwracać uwagę na proces budowy i rozwoju polskiej gospodarki. Dominującym motywem strategii PKO Banku Polskiego jest transformacja cyfrowa zarówno procesów wewnątrzbankowych, jak i usług dla klientów.
– Naszą przewagę konkurencyjną budujemy w oparciu o wysoki potencjał technologiczny. Tworzymy nowoczesne rozwiązania, wykorzystujemy nowoczesną technologię, współpracujemy ze środowiskami naukowymi i startupami, rozwijamy kanał mobilny i doskonalimy się w zaawansowanej analityce danych. Dzięki temu, stajemy się coraz bardziej innowacyjni, ale naszym priorytetem zawsze pozostaje wygoda i bezpieczeństwo klientów – mówi Adam Marciniak, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego.
Bank jest jednym z inicjatorów Chmury Krajowej. Spółka o tej nazwie będzie świadczyć kompleksowe usługi przechowywania i przetwarzania danych w modelu subskrypcyjnym. Bank, jako pierwszy w polskiej bankowości, dokonał pełnego wdrożenia rozwiązania opartego o technologię blockchain. Jako pierwszy zaangażował się także w rozwój e-państwa, umożliwiając klientom bezpieczny i prosty dostęp do usług administracji publicznej poprzez bankowość elektroniczną. Zainicjował również współpracę największych polskich banków, zakończoną utworzeniem Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK.
Złote Laury Niepodległej to inicjatywa redakcji magazynu „Manager”. Jej celem jest przybliżenie procesu budowy i rozwoju polskiej gospodarki, a także wskazanie przedsiębiorstw, organizacji, ośrodków naukowo-badawczych oraz instytucji, które w tym procesie odgrywają kluczową rolę.
Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim
Czytaj także:
Młode polskie talenty w Londynie
PKO Bank Polski doceniony przez deweloperów
HackYeah: cztery zespoły, które zaimponowały mentorom PKO Banku Polskiego
Bankofinanse
02019.07.15Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego! Jak go przeżyć?
więcej15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co to znaczy dla klientów Banku? Nasze IKO będzie działać, jak zawsze, bez zarzutu.
Z Banku
02019.07.15100-lecie Banku – nasze placówki. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Białymstoku
więcejNajwiększy białostocki oddział PKO Banku Polskiego mieści się w historycznym centrum stolicy Podlasia. Pięknie odrestaurowaną, zabytkową kamienicę przy Rynku Kościuszki 16, w której swoją siedzibę ma Oddział 1, odwiedzają nie tylko stali klienci, ale także wielu turystów.
Z Banku
02019.07.11Filmowy cykl „Bank śmiałych decyzji”: innowacje bankowe
więcejCo Polacy wiedzą o nowych technologiach i nowoczesnej bankowości? Dowiemy się tego oglądając trzeci odcinek cyklu „Bank śmiałych decyzji”.
Bankofinanse
02019.07.11Polacy robią zakupy w internecie. Dołącz do nich i płać z IKO
więcejAż 62 proc. wszystkich polskich internautów dokonuje internetowych zakupów. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w sieci zaopatrywało się 56 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego raportu Gemius. Zestawienie pokazuje, że zakupy online to dla nas codzienność i wygoda – także pod względem płatności.
Bankofinanse
02019.07.11e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności
więcejTradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.
Bankofinanse
02019.07.11Czym się różni kantor internetowy od kantoru stacjonarnego?
więcejMusisz sprzedać lub kupić walutę obcą – co robisz? Jeśli pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to udanie się do kantoru stacjonarnego, być może powinieneś poznać praktyczniejszy sposób. To korzystanie z kantoru online. Jak działa i czy jest wygodniejszy?