2019.03.14

Poznaj Polskę za pół ceny – to takie proste z kartą PKO Ekspres

Dwa razy do roku Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna przygotowują prezent dla wszystkich, którzy kochają podróże. Akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to okazja, aby odkrywać piękno naszego kraju i nie przepłacić. Najbliższa edycja odbędzie się już 15-17 marca.

Ogólnopolska akcja
Stara Kopalnia. Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu

Jeśli wcześniej przegapiliście „Weekend za pół ceny”, teraz jest możliwość skorzystania z okazji. Akcja odbędzie się już po raz szósty. Na liście ciekawych miejsc ze zniżką są nie tylko hotele, ale również muzea, uzdrowiska, kompleksy agroturystyczne, a nawet wydarzenia kulturalne.

Na tak krótki wyjazd warto zabrać ze sobą kartę. Karta płatniczaPKO Ekspresdo konta w PKO Banku Polskim z herbami klubów Ekstraklasy poradzi sobie ze wszystkimizadaniami.Możemypłacić nią zbliżeniowo, telefonem dzięki aplikacji mobilnej IKO lub przy użyciu aplikacji Garmin Pay albo Apple Pay. Karta może służyć również jako karta wielowalutowa – podpięta do konta osobistego w złotówkach i kont walutowych m.in. w euro (EUR), funtach brytyjskich (GBP), dolarach amerykańskich (USD) czy frankach szwajcarskich (CHF). Po każdej operacji otrzymamy powiadamianie SMS/e-mail i powiadomienie push w aplikacji IKO. To pomoże kontrolować wydatki na karcie na bieżąco.

Tak przygotowani możemy spokojnie wyruszać na zwiedzanie Polski za pół ceny.

– Głównym celem akcji jest wydłużenie sezonu turystycznego i pokazanie Polakom, że można odpoczywać poza głównymi okresami wakacyjnymi – mówi Grzegorz Cedrowski, rzecznik prasowy Polskiej Organizacji Turystycznej. – Tu każdy zwycięża – przedsiębiorcy i turyści. Dane pokazują, że to strzał w dziesiątkę. W porównaniu z pierwszą edycją mamy już ponad dwa razy więcej zainteresowanych przedsiębiorców i ta liczba z edycji na edycję rośnie. W ostatniej edycji wzięło udział aż 165 tys. osób. Wciąż poszerzamy kategorie, w tym roku wprowadziliśmy agroturystykę, rehabilitację Jestem pewny, że i tym razem, odniesiemy sukces. Zresztą są miejsca, w których wyprzedano promocyjną ofertę już pierwszego dnia – to chyba świadczy samo za siebie.  

Nie traćmy więc czasu i skorzystajmy z ofert, które nie tylko są atrakcyjne cenowo, ale również dają możliwość poznania ciekawych miejsc, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy. Możemy zwiedzać, odpoczywać aktywnie albo po prostu oddać się lenistwu w spa. Wśród atrakcji są np.: Stara Kopalnia. Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, którą zwiedzimy nawet nocą, centrum Endorfina Flaoting w Gdańsku, rodzinna Bajka Hotel & Resort w Grodźcu, gdzie zrelaksujemy się z daleka od aglomeracji i Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Pełną listę można poznać na stronie internetowej.

W tej akcji bierzemy udział po raz pierwszy – mówi Karolina Parol, kierownik sprzedaży, z Pałacu i Folwarku w Łochowie – Słyszeliśmy o niej wcześniej, ale sądziliśmy, że obejmuje raczej miejskie hotele. Zdecydowaliśmy się, aby promować nasz region, miasto i Pałac ze swoją historią. W tym okresie proponujemy atrakcyjną cenę na pokoje ze śniadaniem. Dodatkowo w cenie istnieje możliwość skorzystania ze strefy wellness i basenu, możemy wybrać się pieszą lub rowerowa wycieczkę. Gwarantujemy, że u nas każdy oderwie się od codzienności i odpocznie.

Aleksandra Pietruczuk

Czytaj także:

Najlepsze na świecie IKO dla każdego

Musisz dopłacić do podatku? Zrób przelew podatkowy w serwisie „Twój e-PIT”

Uwaga na oszustów – szkolenia „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”

  • Z Banku

   02019.03.22

   PKO Bank Polski Etyczną Firmą 2018

   PKO Bank Polski został laureatem 5. edycji konkursu o tytuł Etycznej Firmy. Doceniono praktyki dotyczące uczciwego prowadzenia biznesu z poszanowaniem norm etycznych oraz systemowe podejście do wzmacniania kultury organizacyjnej zgodnej z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Dla PKO Banku Polskiego to kolejne wyróżnienie w tym konkursie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.22

   Nowe, jubileuszowe wizerunki kart od PKO Banku Polskiego

   Od dziś każdy posiadacz konta w PKO Banku Polskiego może wybrać kartę debetową z nowym wizerunkiem opracowanym z okazji 100-lecia istnienia Banku. Karty wydawane są bez dodatkowych opłat, a już posiadaną można wymienić bezpłatnie na nową, z jubileuszowym wizerunkiem w dowolnym momencie okresu ważności karty.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, wyróżniony nagrodą specjalną Byki i Niedźwiedzie

   Podczas gali wręczenia statuetek Byka i Niedźwiedzia Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, został uhonorowany nagrodą specjalną z okazji jubileuszu 25-lecia „Parkietu”, w kategorii osobowość. Redakcja doceniła jego dokonania w branży finansowej, sukcesy zarządzanego przez niego banku oraz wkład w rozwój rynku kapitałowego. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego zwyciężył w kategorii domy maklerskie. O zwycięstwie zdecydowały m.in. liczba oraz wartość transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym oraz bogata oferta usług dla wszystkich grup klientów.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.22

   Karty i bankomaty z coraz większymi możliwościami

   Karty płatnicze i bankomaty znamy niemal od 30 lat. Dają nam coraz więcej możliwości. Polubiliśmy je, ale otwieramy się też na jeszcze nowocześniejsze narzędzia: bankowość mobilną i samoobsługową.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.21

   Czysta kalkulacja – wiosenne porządki za niewielkie pieniądze

   Nikt specjalnie nie lubi sprzątać, ale wiosenne sprzątanie jest zupełnie inne. Świeci już słońce, mamy więcej energii, a przy okazji możemy wymienić sprzęty, coś odmalować i zaaranżować taras. Zrób więc raz do roku domową rewolucję!

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.21

   E-urząd w PKO Banku Polskim

   Gdy 100 lat temu powstawała Pocztowa Kasa Oszczędności, nikomu nawet się nie śniło, jak będzie wyglądała rzeczywistość w 2019 r. Bez wychodzenia z domu załatwiamy dziś długą listę spraw urzędowych, a PKO Bank Polski pozostaje liderem budowy polskiego e-państwa.

   więcej
  Pokaż więcej