2019.03.14

Poznaj Polskę za pół ceny – to takie proste z kartą PKO Ekspres

Dwa razy do roku Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna przygotowują prezent dla wszystkich, którzy kochają podróże. Akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to okazja, aby odkrywać piękno naszego kraju i nie przepłacić. Najbliższa edycja odbędzie się już 15-17 marca.

Ogólnopolska akcja
Stara Kopalnia. Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu

Jeśli wcześniej przegapiliście „Weekend za pół ceny”, teraz jest możliwość skorzystania z okazji. Akcja odbędzie się już po raz szósty. Na liście ciekawych miejsc ze zniżką są nie tylko hotele, ale również muzea, uzdrowiska, kompleksy agroturystyczne, a nawet wydarzenia kulturalne.

Na tak krótki wyjazd warto zabrać ze sobą kartę. Karta płatniczaPKO Ekspresdo konta w PKO Banku Polskim z herbami klubów Ekstraklasy poradzi sobie ze wszystkimizadaniami.Możemypłacić nią zbliżeniowo, telefonem dzięki aplikacji mobilnej IKO lub przy użyciu aplikacji Garmin Pay albo Apple Pay. Karta może służyć również jako karta wielowalutowa – podpięta do konta osobistego w złotówkach i kont walutowych m.in. w euro (EUR), funtach brytyjskich (GBP), dolarach amerykańskich (USD) czy frankach szwajcarskich (CHF). Po każdej operacji otrzymamy powiadamianie SMS/e-mail i powiadomienie push w aplikacji IKO. To pomoże kontrolować wydatki na karcie na bieżąco.

Tak przygotowani możemy spokojnie wyruszać na zwiedzanie Polski za pół ceny.

– Głównym celem akcji jest wydłużenie sezonu turystycznego i pokazanie Polakom, że można odpoczywać poza głównymi okresami wakacyjnymi – mówi Grzegorz Cedrowski, rzecznik prasowy Polskiej Organizacji Turystycznej. – Tu każdy zwycięża – przedsiębiorcy i turyści. Dane pokazują, że to strzał w dziesiątkę. W porównaniu z pierwszą edycją mamy już ponad dwa razy więcej zainteresowanych przedsiębiorców i ta liczba z edycji na edycję rośnie. W ostatniej edycji wzięło udział aż 165 tys. osób. Wciąż poszerzamy kategorie, w tym roku wprowadziliśmy agroturystykę, rehabilitację Jestem pewny, że i tym razem, odniesiemy sukces. Zresztą są miejsca, w których wyprzedano promocyjną ofertę już pierwszego dnia – to chyba świadczy samo za siebie.  

Nie traćmy więc czasu i skorzystajmy z ofert, które nie tylko są atrakcyjne cenowo, ale również dają możliwość poznania ciekawych miejsc, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy. Możemy zwiedzać, odpoczywać aktywnie albo po prostu oddać się lenistwu w spa. Wśród atrakcji są np.: Stara Kopalnia. Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, którą zwiedzimy nawet nocą, centrum Endorfina Flaoting w Gdańsku, rodzinna Bajka Hotel & Resort w Grodźcu, gdzie zrelaksujemy się z daleka od aglomeracji i Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Pełną listę można poznać na stronie internetowej.

W tej akcji bierzemy udział po raz pierwszy – mówi Karolina Parol, kierownik sprzedaży, z Pałacu i Folwarku w Łochowie – Słyszeliśmy o niej wcześniej, ale sądziliśmy, że obejmuje raczej miejskie hotele. Zdecydowaliśmy się, aby promować nasz region, miasto i Pałac ze swoją historią. W tym okresie proponujemy atrakcyjną cenę na pokoje ze śniadaniem. Dodatkowo w cenie istnieje możliwość skorzystania ze strefy wellness i basenu, możemy wybrać się pieszą lub rowerowa wycieczkę. Gwarantujemy, że u nas każdy oderwie się od codzienności i odpocznie.

Aleksandra Pietruczuk

Czytaj także:

Najlepsze na świecie IKO dla każdego

Musisz dopłacić do podatku? Zrób przelew podatkowy w serwisie „Twój e-PIT”

Uwaga na oszustów – szkolenia „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”

  • Bankofinanse

   02019.05.25

   Mamy sprawy, czyli Dzień Matki z BLIKIEM

   Dzień Matki to wyjątkowa okazja, na którą potrzebujemy nietuzinkowego prezentu. Nie idźmy na żywioł i przygotujmy się wcześniej – zamówmy stolik w ulubionej restauracji, kupmy bilet na wymarzoną sztukę lub wyjedźmy razem na wycieczkę. Pomoże nam w tym jedna z funkcji aplikacji mobilnej.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.05.22

   Co to jest spread walutowy?

   Spread walutowy to określenie znane każdemu, kto przynajmniej raz wymieniał walutę w banku lub kantorze. Zazwyczaj nie zastanawiamy się jednak, czemu służy, co oznacza i – przede wszystkim – czy można go uniknąć. Jak więc korzystać z obcej waluty, nie tracąc na tym?

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.20

   Meet-up Agile Warsaw w PKO Banku Polskim

   Agile, Scrum, zwinne metodyki pracy – to pojęcia, o których coraz częściej słyszymy, ale nie zawsze wiemy, czego dotyczą. Przez najbliższy rok w centrali PKO Banku Polskiego odbędzie się kilkadziesiąt spotkań poświęconych tym zagadnieniom.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   PKO Bank Polski: szukamy pracowników na londyńskich Targach Pracy

   Polacy poszukujący nowych wyzwań zawodowych licznie odwiedzili 9 maja 2019 r. Polskie Targi Pracy w Londynie. Pod jednym dachem zebrały się największe polskie przedsiębiorstwa i międzynarodowe firmy działające w Polsce. Ich celem było przedstawienie rodakom na Wyspach, aktualnych ofert zatrudnienia w kraju. Nie zabrakło również przedstawicieli PKO Banku Polskiego.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Perły Europy rozdane. W Chorzowie odbyła się uroczysta gala dla przedsiębiorców

   62 lata temu zostały podpisane Traktaty Rzymskie, dające początek współczesnej Unii Europejskiej. Z tej okazji w chorzowskim Teatrze Rozrywki spotkali się przedstawiciele biznesu. Galę z okazji Święta Europy zorganizowała Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Jedną ze statuetek odebrała Katarzyna Durma, Dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Chorzowie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Dwucyfrowy wzrost zysku pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych

   Pierwszy kwartał 2019 r., pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych, zakończył się bardzo dobrymi wynikami Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Zysk netto wyniósł 862 mln zł i był o prawie 14 proc. wyższy niż rok wcześniej. Przyczynił się do tego wzrost skali biznesu oraz poprawa wyniku na działalności biznesowej.

   więcej
  Pokaż więcej