22 000 okrążeń i prawie 9 tysięcy kilometrów!

7. PKO Bieg Charytatywny przeszedł do historii z fantastycznymi statystykami. Wspólnie w dwunastu miastach przebiegliśmy 22 000 okrążeń, co daje 8 800 kilometrów. Dzięki temu, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże wsparcie młodym sportowcom. Po raz kolejny pokazaliśmy, że bieganie i pomaganie to fantastyczny duet.

Jak, co roku, wydarzenie odbyło się na dwunastu stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce. Najwięcej okrążeń wybiegała Ruda Śląska – łącznie 2931, a najlepszą drużyną została Zawisza 1, która startowała w Baruchowie. Zawodnicy Zawiszy 1 pokonali 55 okrążeń. Wszyscy biegacze mogli liczyć na wsparcie wyjątkowych sportowców. Ambasadorem w Baruchowie był Sebastian Chmara, a w Rudzie Śląskiej Justyna Święty-Ersetic. Byli z nami również Sofia Ennaoui, Joanna Jóźwik oraz Iga Baumgart-Witan.

Solidną cegiełkę dorzucili najmłodsi. W 7. PKO Biegu Charytatywnym Młodych wystartowało prawie 2 tysiące dzieci. Łącznie 23 września pobiegło prawie 5 tysięcy osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową koszulkę od polskiej marki Rough Radical, wyjątkowy medal oraz słodką, energetyczną przekąskę.

Po zakończeniu biegu, we wszystkich miastach odbyły się pikniki rodzinne, w których można było odpocząć, napić się kawy, herbaty, czy zjeść owoce. W wyznaczonych strefach przygotowano również strefy gier i zabaw dla najmłodszych.

Dziękujemy wszystkim za wspaniale spędzony dzień i za wszystkie kilometry, które wspólnie pokonaliśmy. Pomagamy z każdym krokiem!