Kultura i nauka
PKO Bank Polski partnerem strategicznym Zamku Królewskiego na Wawelu
PKO Bank Polski jest partnerem strategicznym Zamku Królewskiego na Wawelu.
2023-05-22#Niepodległa. Wybitny naukowiec, prezydent II RP
Świętujemy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! Z tej okazji od kilkunastu dni publikowaliśmy, często mniej znane, fakty z pierwszych lat Niepodległej. Kończąc cykl, przybliżamy sylwetkę Ignacego Mościckiego – prezydenta II RP, którego historia i osiągnięcia wystarczyłyby na wypełnienie kilku życiorysów.
2022-11-11#Niepodległa #14. Szlagier czy przebój?
Ponad sto lat temu poprzez walkę̨, ale też naukę, kulturę, sztukę̨ i sport rozpoczęła się odbudowa Niepodległej. Za kilka dni będziemy świętować 104. rocznicę tych wydarzeń. Z tej okazji codziennie przypominamy postaci, wydarzenia i dzieła kultury polskiej tego czasu. Dziś o największych przebojach!
2022-11-09#Niepodległa #13. Polski noblista
Codziennie – aż do 11 listopada – publikujemy informacje o polskich sukcesach z pierwszych lat niepodległej Polski. Dziś przenosimy się do roku 1924, by świętować literackiego nobla dla Polaka.
2022-11-08#Niepodległa #12. Dlaczego właśnie 11 listopada?
Za kilka dni będziemy świętować 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w cyklu #Niepodległa publikujemy ciekawostki z tamtego okresu, przypominamy postaci, wydarzenia, dzieła kultury i sportu. Dziś zajmiemy się samą datą – dlaczego właśnie 11 listopada?
2022-11-07#Niepodległa #11. Pierwsze wyzwania Niepodległej
Ponad sto lat temu poprzez walkę̨, ale też naukę, kulturę, sztukę i sport rozpoczęła się odbudowa Niepodległej. Za kilka dni będziemy świętować 104. rocznicę tych wydarzeń. Z tej okazji codziennie przenosimy się do pierwszych lat odradzającej się Polski.
2022-11-04Zobacz co powstało w Domu Hansenów
Prace powstałe podczas pleneru w wyjątkowym Domu Hansenów w Szuminie można obejrzeć tylko w ten weekend na wystawie w warszawskim Nowym Miejscu. Plener zorganizowała artystka Bogna Burska, której dzieła znajdują się w Kolekcji PKO Banku Polskiego. Mecenasem pleneru i wystawy jest Fundacja PKO Banku Polskiego.
2022-11-04#Niepodległa #10. Kariera jak z nut
Śpiewająco rozpoczynamy kolejny dzień z ciekawostką z pierwszych lat niepodległej Polski. Codziennie do 11 listopada publikujemy interesujące historie z czasów wolnej Rzeczypospolitej. Tym razem przenosimy się do opery.
2022-11-03#Niepodległa #9. Biznes wysokich lotów
Kto z nas nie zna ich podniebnych podbojów? Polskie Linie Lotnicze LOT powstały w odradzającej się Rzeczpospolitej. Już za kilka dni będziemy świętowali kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Dziś poznajmy fascynującą historię polskiej podniebnej dumy. Gotowi do lotu? Startujemy!
2022-11-02#Niepodległa #7. Polska aspiryna, o której śpiewał Fogg
Niepodległa Polska odbudowała nie tylko państwowość, ale także gospodarkę, kulturę czy sport. Opisujemy to w codziennych publikacjach o najciekawszych i najbardziej zaskakujących faktach z życia w II RP. Dziś o polskim leku, który zawojował apteki w latach 20. i 30. XX w. Farmaceutyk był tak popularny, że piosenkę o nim nagrał sam Mieczysław Fogg!
2022-10-31#Niepodległa #8. Strzał w 10!
Za dwa tygodnie będziemy świętowali kolejną rocznicę odzyskania niepodległości! Z tej okazji codziennie publikujemy ciekawostkę z tamtego okresu. Dziś historia ze sportowym akcentem.
2022-10-28#Niepodległa #6. Przyjaciel wielu kobiet
Lata 20. i 30. XX w. to piękny okres w dziejach świata – szczególnie istotny dla Polski, która po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Do dziś wspominamy ówczesną wolność, styl życia i modę. Sukces na skalę światową odniósł w tym zakresie jeden Polak.
2022-10-27