PKO Faktoring partnerem wspierającym Uniwersytet Sukcesu

VI edycja Uniwersytetu Sukcesu, której partnerem wspierającym został PKO Faktoring, ruszyła 1 lipca. Program skierowany jest do młodych kobiet w trudnej sytuacji życiowej, chcących odnieść sukces na rynku pracy.
około min czytania

Aż 5 lat, ponad 1200 godzin mentoringu i 374 ambitne kobiety, które postanowiły odmienić swoje życie – tak w liczbach podsumować można dotychczasowe działania Uniwersytetu Sukcesu. 1 lipca 2024 r. ruszyła VI edycja programu, którego partnerem wspierającym został PKO Faktoring.

Staliśmy się częścią tego inspirującego projektu! Cieszę się, że możemy wspierać młode kobiety w ich drodze do realizacji zawodowych marzeń. Mam nadzieję, że nasze wspólne działania przyczynią się do budowania silnej i przedsiębiorczej społeczności oraz otworzą nowe możliwości dla przyszłych liderek branży IT – mówi Paweł Koć, Kierownik Zespołu Marketingu i Komunikacji w PKO Faktoring.

Uniwersytet na szóstkę!

Uniwersytet Sukcesu działa od 2019 r. Powstał z inicjatywy Fundacji Digital University, której misją jest wyrównywanie szans i edukacja w zakresie nowych technologii oraz kompetencji przyszłości.

Skierowany jest do kobiet w wieku 18-25 lat, które:

  • mają trudną sytuację życiową, uniemożliwiającą im studiowanie lub uczestniczenie w kursach programistycznych, 
  • nie mają jeszcze dużego doświadczenia na rynku pracy, 
  • chcą zdobyć kwalifikacje gwarantujące zawodowy sukces.

Udział w programie to dla nich ważny krok na drodze do kariery. Dzięki kursom, szkoleniom czy webinarom zyskają wiedzę i umiejętności, które pozwolą im nie tylko wykonywać zawody przyszłości, ale też wyróżnić się na rynku pracy.

To też doskonała okazja, by poznać przedstawicieli wielu branż. Uniwersytet Sukcesu współpracuje bowiem z kilkudziesięcioma partnerami, wśród których jest także PKO Faktoring.

Droga do sukcesu

VI edycję tego wyjątkowego projektu rozpoczynają tygodniowe warsztaty motywacyjno-rozwojowe, które będą prowadzone w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Następnie uczestniczki programu będą pracować indywidualnie ze swoimi doradcami HR i mentorami. Z początkiem przyszłego roku rozpoczną kursy, które zakończą egzaminem i otrzymaniem certyfikatu.