Filharmonia Poznańska zaprasza na muzyczne spotkanie z babcią i dziadkiem

2021-01-22, 19:00
Pamiętasz jak jeszcze rok temu można było zaskoczyć babcię wizytą niespodzianką? Jak wyściskałeś się z dziadkiem już w progu mieszkania, a później spędziliście razem urocze popołudnie? Wprawdzie wspomnienia z przeszłości to domena właśnie ich – babć i dziadków – ale dziś wiele wnucząt zastanawia się, jak uhonorować babcie i dziadków w dniu ich święta, a jednocześnie nie narazić ich na niebezpieczeństwo.
około min czytania

W dobie pandemii, gdy właśnie najstarszych członków naszych rodzin chronić musimy najbardziej, są sposoby na to, by pokazać, że w dniu ich święta – Dnia Babci i Dziadka – pamiętamy. Można na pewno wysłać kwiaty, prezent za pośrednictwem kuriera czy podrzucić go zwyczajnie na wycieraczkę i wysłać przez okno symbolicznego buziaka. Ale można też ten czas spędzić naprawdę razem, choć na odległość.

„Gwiazdy światowych scen operowych. Głos klasycyzmu” – takie widowisko przygotowała na ten dzień Filharmonia Poznańska. Koncertu będzie można wysłuchać w piątek 22.01 o godz. 19.00 na kanale na You Tube. Wystarczy więc wysłać babci i dziadkowi link – zaproszenie od koncertu, a następnie wysłuchać go wspólnie, choć na odległość. Po nim można podzielić się wrażeniami i spędzić wspólnie czas na rozmowie.

Dzisiejsi seniorzy znacząco różnią się od ich poprzedniego pokolenia – sprawnie obsługują telefon, radzą sobie z komputerem. Gdy wiosną tego roku pandemia zamknęła ich w domach, znaleźli sposoby na to, by utrzymywać kontakt z bliskimi. Te sposoby dziś możesz wykorzystać, by spędzić z nimi Dzień Babci i Dziadka. To właśnie kontakt, dłuższa rozmowa i pamięć o nich – ucieszy ich najbardziej.

Na kanałach instytucji kultury, wspieranych przez PKO Bank Polski, takich jak: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Poznańska, Teatr Muzyczny w Gdyni, Opera i Filharmonia Podlaska, Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Teatr Muzyczny w Poznaniu znaleźć można wiele wartościowych, szalenie ciekawych koncertów i spektakli. Święto babć i dziadków może być więc znakomitą okazją do tego, by odczarować im bardzo ten trudny czas izolacji i pokazać, że uda się być razem ze sobą i z kulturą tego dnia, choć – ze względu na bezpieczeństwo ­– na odległość.

Wprawdzie tym razem babcia i dziadek nie ugoszczą i nie nakarmią nas tak, jak zawsze i jak to mają w zwyczaju, ale i tak będzie to prawdziwa uczta.