#CyberJazda. Spotkanie z technologią w PKO Rotundzie

Spektakularne, profesjonalne i zaskakujące – to opinie młodych ludzi, których zaprosiliśmy na wyjątkowe spotkanie z technologią w PKO Rotundzie pod hasłem #CyberJazda.
około min czytania

Uczestnikami #CyberJazdy byli młodzi ludzie w wieku od 13 do18 lat. Wszyscy mieli wyjątkową okazję, aby w jednym miejscu zobaczyć wiele technologicznych atrakcji. Wśród nich m.in. długopisy 3D, fotele 360 symulujące rollercoaster, czy nowoczesne Lego 3 generacji Mindstorms Ev3.

 

Najpopularniejszym atrakcjami spotkania okazały się:

  • Mindflex – gra polegająca na tym, że za pomocą specjalnego urządzenia rejestrującego aktywność elektryczną mózgu gracz może poruszać prawdziwą piłeczką, nawet przez chwilę jej nie dotykając,
  • symulator 360 – fotel symulujący szaloną podróż,
  • pisaki 3D – wykorzystujące technologię druku 3D,
  • warszaty LEGO – możliwość konstruowania i programowania urządzenia wykonanego z klocków Lego Mindstorms Ev3,
  • roboty DJI – stanowisko z robotami zdalnie sterowanymi. 

Ale #CyberJazda była nie tylko zabawą. Młodzież mogła też wiele się nauczyć. W rozbudowanej sekcji VR do dyspozycji młodych gości było kilkanaście par gogli VR z aplikacją przygotowaną specjalnie dla programu edukacji finansowej PKO Banku Polskiego „Kasa z klasą”. Zainteresowanie grą, która polega na umiejętnym zarządzaniu budżetem domowym, gospodarowaniu pieniędzmi, oszczędzaniu oraz inwestowaniu, przerosło nasze oczekiwania. 

Wielu młodych ludzi przyznało, że choć zna aplikację mobilną IKO, to nie wiedziało, że PKO Bank Polski jest tak cyfrowo zaawansowaną instytucją. Zapytani o wrażenia z #CyberJazdy najczęściej mówili krótko: spektakularna, profesjonalna, zaskakująca i motywująca impreza.