Biegamy i skaczemy!

Halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż i mistrz świata w skoku o tyczce dołączyli do grona ambasadorów 7. PKO Biegu Charytatywnego. Kamila Lićwinko spotka się z Wami w Łomży, a Paweł Wojciechowski w Wieliczce.
około min czytania

Kamila Lićwinko to dwukrotna finalistka igrzysk olimpijskich (Rio de Janeiro 2016, Tokio 2020), halowa mistrzyni świata (Sopot 2014), mistrzyni uniwersjady (Kazań 2013), brązowa medalistka mistrzostw świata (Londyn 2017). To również rekordzistka Polski na otwartym stadionie (1,99 m) i w hali (2,02 m).

Karierę sportową zakończyła 5 września 2021 roku podczas 12. Memoriału Kamili Skolimowskiej zajmując w turnieju 3. miejsce. Do dziś zachęca przede wszystkim najmłodszych do uprawiania sportu, prowadząc Akademię Młodych Mistrzów Kamili Lićwinko w Białymstoku. Celem Akademii jest celem jest zapewnienie wszechstronnego rozwoju poprzez treningi ogólnorozwojowe z elementami lekkoatletyki.

Wszyscy uczestnicy 7. PKO Biegu Charytatywnego będą mogli spotkać się z Kamilą Lićwinko 23 września w Łomży. Lekkoatletka z pewnością chętnie podzieli się z nami doświadczenie sportowym i opowie nie jedną ciekawą historię z życia skoczkini wzwyż.

Z kolei w Wieliczce, jeszcze przed startem biegu, będzie na nas czekał Paweł Wojciechowski. To mistrz świata z 2011 roku w Daegu w skoku o tyczce. W MŚ zdobył także brązowy medal w 2015 roku w Pekinie. To również  wicemistrz Europy z 2014 roku z Zurychu. Paweł wciąż jest czynnym sportowcem, ale znajdzie czas na to, aby spotkać się z Wami w Wieliczce i zmotywować do jak najlepszych rezultatów podczas 7. PKO Biegu Charytatywnego.

Przypominamy, że rejestracja na wydarzenia wciąż trwa. Limit na jedną lokalizację to 100 drużyn. Bieg ma charakter sztafetowy, co oznacza, że drużynę tworzy pięć osób. Każda z nich musi pokonać co najmniej jedno okrążenie. Bieg odbędzie się 23 września w 12 lokalizacjach na mapie Polski.