Wspieramy młode, sportowe talenty

7. PKO Bieg Charytatywny pobiegnie już 23 września na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach w Polsce. W zamian za zaangażowanie uczestników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na ufundowanie stypendiów dla młodych sportowych talentów.
około min czytania

PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa, która pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbywa się na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach w całej Polsce. W tym roku będzie można pobiec w Wieliczce, Baruchowie, Sochaczewie, Łomży, Ostródzie, Białymstoku, Krasnymstawie, Pile, Opolu, Zielonej Górze, Rudzie Śląskiej i Krośnie.

W biegu startują pięcioosobowe sztafety, które przez godzinę pokonują kolejne okrążenia stadionów. Każdy z członków drużyny musi pokonać co najmniej jedno okrążenie. Zmiana odbywa się po przekazaniu pałeczki. W każdej lokalizacji może wystartować do 100 drużyn.

Po biegu głównym odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym wystartują dzieci do 13. roku życia, pokonując – w zależności od wieku – dystanse 100, 200 lub 400 metrów.

Zapisy na 7. PKO Bieg Charytatywny

Do udziału w 7. PKO Biegu Charytatywnym można zapisać się na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl

Gwarancję startu zapewnia nadanie numeru startowego, który jest przydzielany po zaksięgowaniu opłaty startowej. Minimalna opłata za pakiet startowy drużyny wynosi 50 zł i jest przekazywana na cel charytatywny biegu.

Cel 7. PKO Biegu Charytatywnego można także wesprzeć dokonując dobrowolnej wpłaty na konto Fundacji PKO Banku Polskiego: 10 1020 1068 0000 1302 0282 5065.

Cel: sportowe stypendia dla dzieci i młodzieży

PKO Bieg Charytatywny to wyjątkowa inicjatywa, w której wszyscy zawodnicy czują się zwycięzcami, a każdy jego uczestnik może pomóc. W tym roku środki finansowe zostaną przekazane na stypendia sportowe dla dzieci i młodzieży.

Gorąco zachęcam do udziału w 7. PKO Biegu Charytatywnym. Zbierajcie 5 – osobowe drużyny i do biegu. Nawet jeśli ktoś przebiegnie tylko jedno okrążenie, będzie częścią tej wyjątkowej akcji charytatywnej. Tutaj liczy się nie tyle wynik, ale sam udział. Dzięki naszemu zaangażowaniu możemy komuś pomóc – mówi Dariusz Szwed, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.
Celem tegorocznego PKO Biegu Charytatywnego jest pomoc dla młodych, sportowych talentów. Trzeba je wspierać, bo to wśród nich znajdują się przyszłe gwiazdy polskiego sportu, które rozsławią Polskę na arenie międzynarodowej – podkreśla Aleksandra Mazur, Prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Ambasadorzy 7. PKO Biegu Charytatywnego We wszystkich lokalizacjach 7. PKO Biegu Charytatywnego zawodników będą gorąco dopingować nie tylko kibice, ale i ambasadorzy biegu. Są wśród nich m.in. utytułowane polskie lekkoatletki: Joanna Jóźwik, którą będzie można spotkać w Białymstoku i Sofia Ennaoui, która będzie kibicować w Zielonej Górze.

Tomasza Czubaka spotkacie w Pile, Witolda Romana – w Ostródzie, Igę Baumgart-Witan – w Opolu, Kamilę Lićwinko – w Łomży, Justynę Święty-Ersetic – w Rudzie Śląskiej, Pawła Wojciechowskiego – w Wieliczce, a Marcina Nowaka – w Krośnie.

Paweł Korzeniowski będzie kibicował w Sochaczewie, Sebastian Chmara – w Baruchowie, a Paweł Januszewski – w Krasnymstawie.

Wszyscy zawodnicy zapisani na Bieg Charytatywny otrzymają pakiet biegowy przygotowany wspólnie z partnerami: specjalną koszulkę z grafiką 7. PKO Biegu Charytatywnego wyprodukowaną przez polską firmę Rough Radical, wodę oraz zdrowy batonik.

We wszystkich lokalizacjach biegowi towarzyszyć będzie pełen atrakcji piknik rodzinny.

W 2022 r. w 6. PKO Biegu Charytatywnym udział wzięło prawie 5,5 tys. uczestników, którzy łącznie pokonali 8,5 tys. km. Dzięki temu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 2 mln złotych na wsparcie dzieci i młodzieży w zakresie psychologii i psychiatrii.

O Biegu Charytatywnym i programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać także na stronach: