Kolejne województwa zapraszają do udziału w 6. PKO Biegu Charytatywnym

Podlasie, Lubelszczyzna, Podkarpacie i Małopolska to pierwsze regiony, które zapraszają na 6. PKO Bieg Charytatywny, do którego pewnie rozpoczęliście już przygotowania.
około min czytania

Nadszedł czas, żeby podzielić się z wami kolejnymi czterema lokalizacjami. Mamy nadzieję, że każdy z was znajdzie coś dla siebie.

Kujawy i Pomorze

Przedstawicielem Kujaw i Pomorza będzie w tym roku Rypin, położony we wschodniej części województwa. Rypin będzie po raz pierwszy uczestniczył w PKO Biegu Charytatywnym w roli gospodarza. Liczymy, że wasza obecność pomoże organizatorom w debiucie. W Rypinie uczestnicy 6. PKO Biegu Charytatywnego będą rywalizować w obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Sportowej 41.

Warmia i Mazury

Na malowniczą Warmię i Mazury zaprasza w tym roku Ostróda, położona nad Jeziorem Drwęckim. Wszystkie drużyny biorące udział w 6. PKO Biegu Charytatywnym spotkają się na stadionie lekkoatletycznym OCSiR  przy ulicy Wyszyńskiego 11.

Łódzkie

Mieszkańców centralnej Polski zapraszamy w tym roku do Sieradza. 6. PKO Bieg Charytatywny gościł będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ulicy Sportowej 1.

Mazowsze

Na Mazowszu spotkamy się w Sochaczewie, a dokładnie będziemy biegać i pomagać na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Warszawskiej 80.

W sumie w 6. PKO Biegu Charytatywnym weźmie udział 12 miast. Wkrótce podzielimy się z wami ostatnimi lokalizacjami. Na pewno każdy z uczestników znajdzie miejsce, w którym – wraz ze swoją drużyną - będzie mógł wziąć udział w wydarzeniu.

6. PKO Bieg Charytatywny odbędzie się na stadionach i ma charakter sztafetowy. Zadaniem każdej z pięcioosobowych drużyn jest pokonanie jak największej liczby okrążeniu w ciągu godziny. Każdy z członków drużyny musi pokonać co najmniej jedno okrążenie. Zmiana odbywa się po przekazaniu pałeczki. Po biegu głównym odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym wystartują dzieci do 13. roku życia, pokonując w zależności od wieku dystanse:

  • I kategoria - 1-6 lat – dystans 100m
  • II kategoria - 7-9 lat – dystans 200m              
  • III kategoria - 10-13 lat – dystans 400m.

Zapisy startują 24 sierpnia.

Dzięki zaangażowaniu biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na cel charytatywny, którym jest wsparcie psychiatrii i psychologii dziecięcej. Kwota, którą Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na cel charytatywny wyniesie co najmniej 50 tys. zł na każdą z 12 lokalizacji.