Komplet miast gospodarzy 6. PKO Biegu Charytatywnego

Koszalin, Zielona Góra, Polkowice i Katowice to ostatnie miasta, w których 24 września będzie można wystartować w 6. PKO Biegu Charytatywnym.
około min czytania

Zapisy startują 24 sierpnia, więc warto już teraz zapisać te daty w kalendarzu.

Zachodniopomorskie

Zastanawialiście się kiedyś, co łączy Koszalin i Bałtyk? Otóż szybko wyjaśniamy. Bałtyk to nazwa stadionu mieszczącego się przy ulicy Andersa 16 w Koszalinie. Bałtyk to również nazwa jednej z lokalnych drużyn lekkoatletycznych. Właśnie tam wystartuje 6. PKO Bieg Charytatywny już 24 września. Do zobaczenia.

Lubuskie

2 177 okrążeń pokonali uczestnicy 3. PKO Biegu Charytatywnego w Zielonej Górze. Mamy nadzieję, że w tym roku przebiegniecie ich jeszcze więcej. 24 września spotykamy się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Sulechowskiej 41.

Dolnośląskie

Tym razem zapraszamy Was na Dolny Śląsk, a najbardziej na stadion lekkoatletyczny w Polkowicach, który mieści się przy ulicy 3 Maja 51.

Śląskie

Ostatnim miastem, w którym będziecie mogli wystartować w 6. PKO Biegu Charytatywnym są Katowice. A w nich uczestnicy będą rywalizować w wyjątkowym miejscu. Stadion AWF przy ulicy Kościuszki 84 będzie areną biegania i pomagania 24 września.

W sumie w 6. PKO Biegu Charytatywnym weźmie udział 12 miast:

Łomża, Biłgoraj, Stalowa Wola, Zakopane, Rypin, Ostróda, Sieradz, Sochaczew, Koszalin, Zielona Góra, Polkowice, Katowice.

Na pewno każdy z uczestników znajdzie miejsce, w którym – wraz ze swoją drużyną - będzie mógł wziąć udział w wydarzeniu.

6. PKO Bieg Charytatywny odbędzie się na stadionach i ma charakter sztafetowy. Zadaniem każdej z pięcioosobowych drużyn jest pokonanie jak największej liczby okrążeniu w ciągu godziny. Każdy z członków drużyny musi pokonać co najmniej jedno okrążenie. Zmiana odbywa się po przekazaniu pałeczki. Po biegu głównym odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym wystartują dzieci do 13 roku życia, pokonując w zależności od wieku dystanse:

  • I kategoria - 1-6 lat – dystans 100m
  • II kategoria - 7-9 lat – dystans 200m              
  • III kategoria - 10-13 lat – dystans 400m

Dzięki zaangażowaniu biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na cel charytatywny, którym jest wsparcie psychiatrii i psychologii dziecięcej. Kwota, którą Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na cel charytatywny wyniesie co najmniej 50 tys. zł na każdą z 12 lokalizacji.