Konferencja prasowa i odliczanie do biegu

Konferencja prasowa oficjalnie uruchomiła proces zapisów na 6. PKO Bieg Charytatywny. W warszawskiej Rotundzie pojawili się ambasadorzy, organizatorzy biegu oraz beneficjenci Fundacji PKO Banku Polskiego.
około min czytania

Gośćmi konferencji prasowej byli:

Robert Lubański – dyrektor Departamentu Zarządzania Marką i CSR PKO Banku Polskiego, przewodniczący Rady Programowej Fundacji PKO Banku Polskiego

Sofia Ennaoui i Joanna Joźwik – ambasadorki 6. PKO Biegu Charytatywnego, znakomite polskie lekkoatletki, finalistki igrzysk olimpijskich, medalistki mistrzostw Europy na dystansach 1500 i 800 metrów.

Anna Miller – przedstawicielka beneficjentów Fundacji PKO Banku Polskiego, Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta.

Paweł Januszewski – organizator i ambasador 6. PKO Biegu Charytatywnego, mistrz Europy w biegu na 400 metrów.

Podczas konferencji prasowej przedstawiono główne cele wydarzenia, przedstawiono oficjalnie ambasadorów projektu, a także umówiono problem zaburzeń psychicznych wśród dzieci i młodzieży. To właśnie psychologię i psychologię i psychiatrię dziecięcą wspiera podczas tegorocznego biegu Fundacja PKO Banku Polskiego.

PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa, która pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbywa się na stadionach lekkoatletycznych w dwunastu miastach w całej Polsce. W tym roku będzie można pobiec w Łomży, Biłgoraju, Stalowej Woli, Zakopanem, Rypinie, Ostródzie, Sieradzu, Sochaczewie, Koszalinie, Zielonej Górze, Polkowicach i Katowicach.

W biegu startują pięcioosobowe sztafety, które przez godzinę pokonują kolejne okrążenia stadionów lekkoatletycznych. Każdy z członków drużyny musi pokonać co najmniej jedno okrążenie. Zmiana odbywa się po przekazaniu pałeczki.

Po biegu głównym odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym wystartują dzieci do 13. roku życia, pokonując – w zależności od wieku – dystanse 100, 200 lub 400 metrów.

Wszyscy zawodnicy zapisani na 6. PKO Bieg Charytatywny otrzymają pakiet biegowy przygotowany wspólnie z partnerami PKO Banku Polskiego: specjalną koszulkę z grafiką 6. PKO Biegu Charytatywnego wyprodukowaną przez Adrunaline, wodę oraz zdrowy batonik. Zapisy wystartowały, do zobaczenia!

O Biegu Charytatywnym i programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać także na stronach:

https://pkobiegcharytatywny.pl/

https://bankomania.pkobp.pl/

https://www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

https://www.instagram.com/pkobiegajmyrazem/

https://twitter.com/biegajmy_razem

 

Natalia Bąk
ekspert w PKO Banku Polskim