Korzeniowski, Chmara i Januszewski gotowi

Zbliża się czas 7 PKO Biegu Charytatywnego, a to oznacza, że 23 września już tuż tuż. Wy szlifujecie formę i kompletujecie sztafety, a my przedstawiamy kolejnych fantastycznych sportowców, którzy będą Was wspierać podczas wydarzenia. Tym razem prezentujemy ambasadorów z Sochaczewa, Baruchowa i Krasnegostawu.
około min czytania

Wielokrotny rekordzista Polski i 46-krotny mistrz kraju, mistrz świata, mistrz Europy, trzykrotny olimpijczyk (Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012, Rio 2016). Tak w skrócie przedstawia się sylwetka ambasadora 7. PKO Biegu Charytatywnego w Sochaczewie. Spotkanie z Pawłem Korzeniowskim będzie doskonałą okazją do sprawdzenia również biegowej formy naszego pływaka.

Z kolei w Baruchowie będzie czekał na Was znakomity wieloboista - Sebastian Chmara. To halowy mistrz świata w 7-boju (1998) i mistrz Europy (1998) w tej konkurencji, a także olimpijczyk z Atlanty (1996). Dziś Sebastiana możemy posłuchać jako komentatora wielu prestiżowych wydarzeń lekkoatletycznych, a 23 września na pewno chętnie opowie o swojej karierze wszystkim uczestnikom 7. PKO Biegu Charytatywnego w Baruchowie.

Z kolei w Krasnymstawie spotka się z Wami specjalista biegu na 400 metrów przez płotki – Paweł Januszewski, mistrz Europy z 1998 roku. Do tej pory biega i opowiada o bieganiu. To on założył biegowy projekt BiegamBoLubię, w którym wszyscy tak chętnie uczestniczymy. Paweł będzie motywował Was do pokonywania kolejnych okrążeń w Krasnymstawie.

7. PKO Bieg Charytatywny to bieg sztafetowy, w którym mogą wziąć udział 5-osobowe drużyny. Każda osoba musi pokonać co najmniej jedno okrążenie, a zespół ma 60 minut, aby wybiegać ich jak najwięcej.

Do zobaczenia 23 września na 12 stadionach lekkoatletycznych w Polsce.