Znamy pierwsze lokalizacje 6. PKO Biegu Charytatywnego

Pewnie jesteście ciekawi, które miasta będą w tym roku gościły 6. PKO Bieg Charytatywny?
około min czytania

My już wiemy i chętnie podzielimy się z Wami tą informacją. Na mapie tegorocznego wydarzenia znajdą się znane miejsca, ale pojawią się również te, które zadebiutują w 6. PKO Biegu Charytatywnym. Na początek prezentujemy lokalizacje w województwach: podlaskim, lubelskim, podkarpackim i małopolskim.

Podlasie

Przedstawicielem województwa podlaskiego będzie w tym roku Łomża, a dokładnie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, przy ulicy Zjazd 18. Uczestnicy poprzednich PKO Biegów Charytatywnych doskonale znają to miasto. Łomża gościła w przeszłości biegaczy z całej Polski, dbając o wyjątkową organizację i atmosferę. Jesteśmy przekonani, że tak będzie i w tym roku.

Lubelszczyzna

Jeśli macie ochotę wziąć udział w 6. PKO Biegu Charytatywnym i mieszkacie w województwie lubelskim, to zaprasza Was Biłgoraj. Wrześniowe święto biegania odbędzie się tam na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Targowej 15. Biłgoraj jest jednym z miast, które po raz pierwszy wezmą udział w wydarzeniu. Wspólnie sprawmy, aby lokalny stadion wypełnił się pozytywną energią biegaczy chętnych nieść pomoc potrzebującym.

Podkarpacie

Jeśli jednak bliżej Wam na Podkarpacie, to po raz kolejny z otwartymi ramionami powita wszystkich Stalowa Wola. 6. PKO Bieg Charytatywny odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Staszica 2. To właśnie drużyna SKB Stalowa Wola, w poprzednim biegu oddelegowała aż 25 zawodników, czyli pięć drużyn sztafetowych. Jedna z nich ustanowiła nowy rekord zawodów – 55 okrążeń i 102 metry. To nie koniec ciekawostek. Łączny wiek biegaczy w innej z drużyn SKB w ostatnim wydarzeniu wyniósł aż… 303 lata!

Małopolska

Czytając, że jedno z miast gospodarzy tegorocznego biegu będzie przedstawicielem województwa małopolskiego, pomyślicie, ze to pewnie Kraków. Nic bardziej mylnego. Tym razem zapraszamy wszystkich biegaczy do Zakopanego, gdzie nie tylko można wspinać się na piękne szczyty Tatr. Można też podziwiać cudowne widoki ze stadionu Centralnego Ośrodka Sportu, który mieści się przy ulicy Czecha. Na co dzień, na terenie zakopiańskiego COS-u trenują reprezentanci Polski wielu dyscyplin olimpijskich. Tym razem każdy z Was może zostać bohaterem.

W sumie w 6. PKO Biegu Charytatywnym weźmie udział 12 miast. Wkrótce podzielimy się z wami kolejnymi lokalizacjami. Na pewno każdy z uczestników znajdzie miejsce, w którym – wraz ze swoją drużyną - będzie mógł wziąć udział w wydarzeniu.

6. PKO Bieg Charytatywny odbędzie się na stadionach i ma charakter sztafetowy. Zadaniem każdej z pięcioosobowych drużyn jest pokonanie jak największej liczby okrążeniu w ciągu godziny. Każdy z członków drużyny musi pokonać co najmniej jedno okrążenie. Zmiana odbywa się po przekazaniu pałeczki. Po biegu głównym odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym wystartują dzieci do 13 roku życia, pokonując w zależności od wieku dystanse:

  • I kategoria - 1-6 lat – dystans 100m
  • II kategoria - 7-9 lat – dystans 200m              
  • III kategoria - 10-13 lat – dystans 400m

Zapisy startują 24 sierpnia.

Dzięki zaangażowaniu biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na cel charytatywny, którym jest wsparcie psychiatrii i psychologii dziecięcej. Kwota, którą Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na cel charytatywny wyniesie co najmniej 50 tys. zł na każdą z 12 lokalizacji.

Natalia Bąk
Ekspert w PKO Banku Polskim