Pomagają z każdym krokiem i to się liczy!

5. PKO Bieg Charytatywny w tym roku odbędzie się 14 września. To wyjątkowa inicjatywa, która odbywa się na 12 stadionach lekkoatletycznych w 12 polskich miastach. Wydarzenie, podobnie jak autorski program „PKO Biegajmy razem”, dostrzegli i docenili autorzy raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.
około min czytania

PKO Bieg Charytatywny przyciąga tysiące biegaczy, którzy pokonują okrążenia stadionów lekkoatletycznych, by zebrać fundusze na posiłki dla dzieci.

To bieg, w którym nie liczy się tylko twój wynik, ale całej drużyny – podkreśla Karol Czopek z Lublina. – Doping sprawia, że jesteśmy w stanie dać z siebie naprawdę dużo. 2 lata temu przybyliśmy na stadion całą naszą rodziną i z sąsiadami pokonaliśmy kilka okrążeń. Dzieciaki w tym czasie też spędziły aktywny czas!

W 2018 r. 6,5 tys. uczestników wzięło udział w wydarzeniu i pokonało blisko 34 800 okrążeń. W efekcie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała niemal 730 tys. zł na posiłki dla dzieci i dodatkowe 150 tys. zł na cele charytatywne, wskazane przez dopingujących kibiców. W tym roku 5. PKO Bieg Charytatywny pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbędzie się 14 września.

Znów „zmontujemy ekipę” i na pewno pojawimy się na starcie – obiecuje Karol Czopek. – Chciałbym, żeby udało nam się po raz kolejny pobić rekord.

PKO Bank Polski od 2013 r. realizuje również autorski program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w Polsce. Podczas wydarzeń organizowane są charytatywne akcje biegowe „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących pomocy w ratowaniu życia lub zdrowia. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla…” uzupełnioną imieniem wspieranej osoby i przekroczyć z nią linię mety. Fundacja – jak podkreślają autorzy zestawienia – zorganizowała już blisko 380 takich akcji, dzięki czemu wsparła niemal 430 beneficjentów kwotą 4 mln 732 tys. zł.

W raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” projekty biegowe PKO Banku Polskiego znalazły się w kategorii „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”.

Opracował Mateusz Patyczkowski