Prawie 5500 uczestników 6. PKO Biegu Charytatywnego!

Po trzech latach przerwy, do dwunastu miast Polski powróciły wspaniałe emocje związane z 6. PKO Biegiem Charytatywnym. W wydarzeniu wzięło udział prawie 5500 uczestników. Dzięki temu Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże pomoc finansową na rzecz psychiatrii i psychologii dziecięcej.
około min czytania

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 na dwunastu stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce. Pięcioosobowe sztafety miały godzinę, aby pokonać jak największą liczbę okrążeń. Każdy uczestnik musiał przebiec co najmniej jedno okrążenie, a zmiany odbywały się za pomocą przekazania, specjalnie przygotowanej pałeczki. W sumie licznik wskazał na 2940 uczestników, najwięcej biegaczy zameldowało się w Katowicach, Koszalinie i w Rypinie.

W rywalizacji najmłodszych, na dystansach 100, 200 i 400 metrów wzięło udział 2493 dzieci. Wszystkim uczestnikom, zarówno przed startem, w trakcie oraz po biegu, towarzyszyli ambasadorowie 6. PKO Biegu Charytatywnego, m. in. Sofia Ennaoui (Stalowa Wola), Joanna Jóźwik (Ostróda), czy Jakub Krzewina (Katowice). Nie zabrakło wspólnych rozgrzewek, dopingujących kibiców oraz pamiątkowych zdjęć i łez szczęścia.

Wielkie ukłony dla wszystkich uczestników i organizatorów 6. PKO Biegu Charytatywnego. To dla mnie wielki zaszczyt, że mogłam być Ambasadorką tego wydarzenia i kibicować uczestnikom biegu w Ostródzie. Bliski jest mi los i zdrowie najmłodszych - tym bardziej cieszę się, że w tym roku głównym celem było wsparcie psychologii i psychiatrii dziecięcej. Nie ma nic piękniejszego od biegania, które niesie pomoc – podsumowała brązowa medalistka mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów, Joanna Jóźwik.

W każdym mieście, na zakończenie wydarzenia, wszyscy uczestnicy oraz zaangażowane w bieg osoby przebiegli truchtem 400 metrów. To symboliczny moment PKO Biegów Charytatywnych mówiący o integracji i celu charytatywnym projektu.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe koszulki i medale.

Natalia Bąk
ekspert w PKO Banku Polskim