Weź udział w 6. PKO Biegu Charytatywnym, wesprzyj psychologię dziecięcą

24 sierpnia o godzinie 10: 00 ruszyły zapisy na 6. PKO Bieg Charytatywny. Zawody odbędą się 24 września na stadionach 12. miast w Polsce. W zamian za zaangażowanie uczestników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki, które wesprą opiekę psychologiczną tam, gdzie zapotrzebowanie na nią jest szczególnie wysokie, czyli w domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.
około min czytania

PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa, która pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbywa się na stadionach lekkoatletycznych w 12. miastach w całej Polsce. W tym roku będzie można pobiec w Łomży, Biłgoraju, Stalowej Woli, Zakopanem, Rypinie, Ostródzie, Sieradzu, Sochaczewie, Koszalinie, Zielonej Górze, Polkowicach i Katowicach.

  • 24 sierpnia na stronie pkobiegcharytatywny.pl ruszają zapisy na 6. PKO Bieg Charytatywny.
  • Zawody odbędą się 24 września 2022 r. na stadionach 12. miast Polski. Bieg główny ruszy o godz. 10:00, a o 12:00 wystartuje PKO Bieg Charytatywny Młodych.
  • Biegacze będą rywalizować w Łomży, Biłgoraju, Stalowej Woli, Zakopanem, Rypinie, Ostródzie, Sieradzu, Sochaczewie, Koszalinie, Zielonej Górze, Polkowicach i Katowicach.
  • Celem tegorocznego PKO Biegu Charytatywnego jest wsparcie psychologii i psychiatrii dziecięcej

W biegu startują pięcioosobowe sztafety, które przez godzinę pokonują kolejne okrążenia stadionów. Każdy z członków drużyny musi pokonać co najmniej jedno okrążenie. Zmiana odbywa się po przekazaniu pałeczki.

Po biegu głównym odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym wystartują dzieci do 13. roku życia, pokonując – w zależności od wieku – dystanse 100, 200 lub 400 metrów.

Zapisy na 6. PKO Bieg Charytatywny

Już od 24 sierpnia na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl można zapisać się do udziału w 6. PKO Biegu Charytatywnym. Gwarancję startu zapewnia nadanie numeru startowego, który jest przydzielany po zaksięgowaniu opłaty startowej. Minimalna opłata za pakiet startowy drużyny wynosi 50 zł i jest przekazywana na cel charytatywny biegu.

Cel 6. PKO Biegu Charytatywnego można także wesprzeć dokonując dobrowolnej wpłaty na konto Fundacji PKO Banku Polskiego: 10 1020 1068 0000 1302 0282 5065.

Cel: psychologia i psychiatria dziecięca

PKO Bieg Charytatywny to wyjątkowa inicjatywa, w której wszyscy zawodnicy czują się zwycięzcami, a każdy jego uczestnik może pomagać. W tym roku środki finansowe zostaną przekazane na wsparcie psychologii i psychiatrii dziecięcej.

W dobie pandemii, inwazji nowych technologii oraz wojny na Ukrainie, dzieci i młodzież coraz częściej zmagają się z zaburzeniami natury psychicznej, dlatego też specjalistyczna pomoc oraz opieka w tym zakresie są ważną i pilną potrzebą.

Fundacja PKO Banku Polskiego postanowiła w tym roku wesprzeć opiekę psychologiczną tam, gdzie zapotrzebowanie na nią jest szczególnie wysokie, czyli w domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Ze względu na lokalizacje 6. PKO Biegu Charytatywnego możliwe jest wsparcie m. in. Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

„Wsparcie psychiatrii i psychologii dziecięcej jest niezwykle istotną kwestią, dlatego jako Grupa Kapitałowa Banku wraz z Fundacją PKO Banku Polskiego gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę inicjatywę, by dobro znów mogło zaprocentować” – mówi prezes Fundacji PKO Banku Polskiego Aleksandra Mazur.

„Będzie nam bardzo miło przywitać jak największą liczbę biegaczy, którzy zdecydują się wraz z nami wesprzeć tegoroczny szlachetny cel 6. PKO Biegu Charytatywnego” – podkreśla dyrektor Departamentu Zarządzania Marką i CSR Robert Lubański.

Ambasadorzy 6. PKO Biegu Charytatywnego

PKO Bieg Charytatywny wspierają jego ambasadorki, utytułowane polskie lekkoatletki: Joanna Jóźwik i Sofia Ennaoui. Tegorocznych biegaczy wspierać będą również m.in. Paweł Januszewski, z którym będzie można spotkać się w Sochaczewie i Sebastian Chmara, który pobiegnie w Rypinie.  

W Sieradzu biegacze będą mogli spotkać się z legendą światowego skoku wzwyż Arturem Partyką, a w Zakopanem ze znakomitym siatkarzem Witoldem Romanem.  

Wszyscy zawodnicy zapisani na 6. PKO Bieg Charytatywny otrzymają pakiet biegowy przygotowany wspólnie z partnerami PKO Banku Polskiego: specjalną koszulkę z grafiką 6. PKO Biegu Charytatywnego wyprodukowaną przez Adrunaline, wodę oraz zdrowy batonik.

O Biegu Charytatywnym i programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać także na stronach:

https://pkobiegcharytatywny.pl/
https://bankomania.pkobp.pl/
https://www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
https://www.instagram.com/pkobiegajmyrazem/
https://twitter.com/biegajmy_razem