Aktywność na blogach

Blog to rodzaj rozmowy. Ten kto zakłada bloga, chce z nami porozmawiać, najczęściej na jakiś określony temat. Zwykle dobrze się zna na tym i chce też swoją wiedzą się z nami podzielić.
około min czytania

Blog to rodzaj rozmowy. Ten kto zakłada bloga, chce z nami porozmawiać, najczęściej na jakiś określony temat. Zwykle dobrze się zna na tym i chce też swoją wiedzą się z nami podzielić.

Blog to takie miejsce w sieci zarezerwowane dla jego autora oraz dla tych, którzy zamierzają wymieniać z nim swoje uwagi. Do bloga może dołączyć każdy, kogo poruszana tam tematyka interesuje. Na przykład, jeśli jesteś fanem jakiejś gry komputerowej, na pewno znajdziesz poświęconego jej bloga.

Najważniejsze jest, żeby uczestnicząc w dyskusji na blogach, zachowywać zasady przyzwoitości. Nie używać paskudnych słów, nie wymyślać nikomu ani nie obrażać innych – słowem nie hejtować ani nie trollować. Co zrobić, kiedy na jakimś blogu spotkamy hejtera lub trolla? Po prostu nie należy odpowiadać na zaczepki. Trzeba napisać do moderatora prośbę o usunięcie postu. Blogi mają swoje regulaminy i należy ich przestrzegać.

Największą popularnością od lat cieszą się blogi celebrytów oraz blogi o gotowaniu. Czy to znaczy, że blogi są wyłącznie dla osób wszędzie znanych i mistrzów kuchni? Oczywiście, że nie! Są dla wszystkich, którzy mają ochotę rozmawiać i wymieniać z innymi swoje poglądy oraz doświadczenia. A także zdjęcia ciekawych miejsc lub po prostu zabawne filmy. Ciekawe miejsca to nie tylko te egzotyczne i słynne. Warto rozejrzeć się wokół. A filmy? Wystarczy być czujnym, a może się zdarzyć, że sfilmujemy coś zupełnie niezwykłego, co stanie się przebojem internetu.

Jeśli chcesz się podzielić z innymi swoją spostrzegawczością, wiedzą i przemyśleniami – załóż bloga. Nie musisz być do tego informatykiem ani znać tajniki oprogramowania. Możesz już teraz uczestniczyć w redagowaniu szkolonego bloga. Na przykład dzięki temu, że PKO Bank Polski udostępnił szkołom biorącym udział w programie SKO platformę społecznościową SzkolneBlogi.pl.