Żyrafka

Żyrafka jest naszą przewodniczką po banku. Żyrafka Lokatka opiekuje się SKO i kontem PKO Junior. Jeśli tylko masz jakieś wątpliwości – zapytaj Żyrafkę!
około min czytania

Żyrafka jest naszą przewodniczką po banku. Żyrafka Lokatka opiekuje się SKO i kontem PKO Junior. Jeśli tylko masz jakieś wątpliwości – zapytaj Żyrafkę!

Żyrafka uczy nas też, jak oszczędzać i jak mądrze wydawać pieniądze. Kiedy dostajemy od rodziców kieszonkowe, możemy bardzo szybko je wydać. Ani się obejrzymy, jak już go nie będzie. Takie wydawanie pieniędzy nie jest rozsądne. Jeśli założymy konto w SKO albo PKO Junior i będziemy na nie systematycznie wpłacać nawet najmniejsze kwoty, z drobnych pieniędzy po pewnym czasie powstaną duże oszczędności. Po to, żebyśmy mogli spełniać nasze marzenia. O tym wszystkim opowiada nam Żyrafka.

Uczy nas także, jak założyć konto SKO albo bardziej dorosłe PKO Junior. Żeby założyć konto SKO trzeba zgłosić się w szkole do opiekuna SKO. Potem wystarczy tylko zalogować się do serwisu. Żyrafka pokazuje, jak to zrobić. To naprawdę proste. Przy pierwszym logowaniu wpisujemy numer i hasło, które dostaliśmy przy zakładaniu konta. Potem zmieniamy hasło na inne – znane tylko nam. To klucz do naszego sejfu. Ponieważ trzymamy tam rzeczy cenne, hasła nikomu nie wolno zdradzać!

Żyrafka oprowadza nas po stronie głównej. Dzięki tej wycieczce będziemy wiedzieć, jakie możliwości daje nam nasze konto. I na pewno się na niej nie zgubimy. Później wystarczy już wpłacać kieszonkowe na konto i oszczędzać. Do oszczędzania służą skarbonki. Dzięki nim oszczędzanie jest łatwiejsze, bo oszczędności zbierane w każdej ze skarbonek możemy przeznaczyć na konkretny cel. Na wycieczkę, rower górski albo grę komputerową.

Możemy założyć tyle skarbonek, ile tylko chcemy. Dzięki poradom Żyrafki dowiemy się, jak pomiędzy skarbonkami przenosić pieniądze, jak układać własny plan oszczędzania i jak w końcu rozbić skarbonkę, kiedy już uzbieramy pieniądze na to, o czym marzymy.

Dlatego warto porozmawiać z Żyrafką. Można się od niej bardzo wiele nauczyć. Żyrafka to takie stworzenie, które ma bardzo długą szyję i potrafi wyciągać ją bardzo wysoko. A dzięki temu widzi więcej.