#dziendobrykariero z PKO Bankiem Polskim w Gdańsku

Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z pierwszej ręki mogli dowiedzieć się, jakie wyzwania stoją przed pracownikami i jakie są możliwości rozwoju zawodowego w PKO Banku Polskim. Okazją było spotkanie #dziendobrykariero na gdańskiej uczelni.
około min czytania

Podczas wydarzenia zorganizowanego wspólnie przez PKO Bank Polski i Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku młodzi ludzie mogli wziąć udział w warsztatach na temat sprzedaży, budowania relacji z klientem i zasad rekrutacji kandydatów do pracy w największym polskim banku. A na naszym stoisku mieli szansę porozmawiać z pracownikami z obszaru HR o stażach i ofertach pracy w Banku – zarówno w oddziałach, jak i innych jednostkach zlokalizowanych w Trójmieście. Przy okazji, uczestnicząc w teście, mogli wygrać jeden z gadżetów bankowych.

O jednostkach gdańskiego regionu detalicznego, ich zadaniach oraz roli Banku nie tylko jako instytucji finansowej, ale też organizacji angażującej się w wiele dziedzin życia społecznego i kulturalnego, zarówno w skali całego kraju, jak i lokalnie, opowiedział uczestnikom spotkania Tomasz Jabłoński, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej.

Studenci poznali też atuty Banku jako pracodawcy oraz możliwości rozwoju zawodowego i budowy ścieżki kariery. Wysłuchali m.in. moderowanej rozmowy z pracownicami sieci sprzedaży, które opowiedziały studentom o swojej pracy. – Wybraliśmy osoby, które są zatrudnione w Banku, ale mają lub miały bliskie związki z gdańską uczelnią. Dominika, doradca-kasjer, zatrudniona rok temu po stażu wakacyjnym, studiująca w WSB; Justyna – absolwentka WSB, która w Banku rozpoczęła pracę na stanowisku doradcy-kasjera, a obecnie jest doradcą bankowości przedsiębiorstw oraz Ola – obecnie kierownik zespołu obsługi klienta, a wcześniej doradca w oddziale, trener i specjalista ds. jakości. W ciekawy sposób opowiedziały, jak w praktyce wiążą się ze sobą ścieżki edukacji i pracy – mówi Tomasz Dziełak, menadżer Zespołu Partnerów Biznesowych Sieci w Gdyni. 

W ciągu roku w regionie gdańskim zatrudnianych jest kilkanaście osób związanych z WSB – studentów albo absolwentów. – Jest to zatem uczelnia, na której chcemy być widoczni jako pracodawca i chcemy pokazywać możliwości pracy w największym Banku w kraju – podkreśla dyrektor Tomasz Jabłoński.

Wyzwania rekrutacyjne, przed którymi stoją obecnie firmy, sprawiają, że poszukiwane są nowe sposoby dotarcia do potencjalnych kandydatów. Targi pracy, internet, portale branżowe czy Facebook to już za mało, aby zachęcić szczególnie młodych do podjęcia pracy w danej firmie. Według Tomasza Jabłońskiego takie spotkania na uczelniach pomagają promować program stażowy i zachęcają ambitnych studentów do budowania swojej kariery z PKO Bankiem Polskim.

– Spotkanie ze studentami gdańskiej WSB jest jednym z wielu, jakie nasz Bank organizuje na uczelniach wyższych, ponieważ współpracujemy z kilkunastoma uczelniami w całej Polsce. Partnerskie relacje biznesu oraz świata akademickiego przynoszą wymierne korzyści dla obu stron – komentuje Dawid Pawłowski z Departamentu Zarządzania Personelem i Efektywnością. 

 

Lidia Sosnowska
Ekspert w PKO Banku Polskim

 

Czytaj także: