#SKO. Rozwiąż test i zostań „Mistrzem wiedzy SKO”!

Czy wiesz, gdzie w Polsce produkowane są banknoty, jaki procent wody na świecie nadaje się do picia albo na czym polega phishing? Sprawdź się w internetowym „Teście wiedzy SKO” – połącz naukę z dobrą zabawą!
około min czytania

Ruszyła druga edycja internetowego „Testu wiedzy SKO”! Test powstał w ramach programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego, ale mogą w nim uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby – zarówno dzieci, jak i dorośli. Wiedza, jaką należy się wykazać, dotyczy tematyki finansów, w tym oszczędzania, ekologii, aktywnego stylu życia, zdrowego odżywiania i cyberbezpieczeństwa.

Odpowiedzi na pytania o Spyware, napis PEGI-7 na grach komputerowych czy działania proekologiczne o nazwie DIY mogą sprawić kłopot nawet dorosłemu. Doświadczenia ubiegłorocznej edycji pokazały, że dzieci, które zapraszały do zabawy np. rodziców czy dziadków, bardzo często osiągały od nich lepsze wyniki, a to z kolei przekładało się na satysfakcję i powód do dumy u najmłodszych.

W ubiegłym roku rozwiązano ponad 60 tysięcy testów. To bardzo dobry wynik, tym bardziej, że była to jego pierwsza edycja. Treści edukacyjne zawarte w teście wychodzą poza podstawę programową umożliwiając poszerzanie wiedzy z wielu dziedzin, a pytania i odpowiedzi zostały zweryfikowane przez ekonomistę i jednocześnie psychologa w kontekście dostosowania poziomu trudności do odpowiednich grup wiekowych. Jestem przekonana, że każdy, po jego wykonaniu oraz zapoznaniu się z odpowiedziami, nauczy się czegoś nowego, a przede wszystkim przydatnego, także w dorosłym życiu – mówi Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO Banku Polskim.

W pierwszej edycji „Testu wiedzy SKO” wziął udział 9-letni Kacper Winiarski, uczeń klasy 2D Szkoły Podstawowej nr 17 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

W teście były pytania o to, jak oszczędzać prąd, dlaczego powinniśmy uprawiać sport i jak korzystać z internetu, żeby np. nie wpuścić do komputera wirusa. Pamiętam, że rozwiązanie nie sprawiło mi trudności. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymałem super dyplom. Zacząłem też oszczędzać – zbieram pieniądze na nowy tablet. Do sportu nie trzeba mnie namawiać, po szkole bardzo lubię chodzić na basen – mówi Kacper. – W tym roku na pewno znów wezmę udział w teście i zachęcę do tego moich kolegów i koleżanki z klasy. To fajna zabawa i można się dzięki temu wiele nauczyć – dodaje.

test-sko-symbole.jpg

Aby ułatwić przygotowanie się do testu, opracowano specjalny sylabus, dzięki któremu rozwiązywanie zadań to ciekawe i przyjemne doświadczenie. Uczestnicy, którzy zapoznali się z nim oraz materiałami edukacyjnymi SKO, bez problemu zaliczają test oraz uzyskują dyplom „Mistrza wiedzy SKO”.

Test:

  • ma formę elektroniczną;
  • składa się z 10 pytań zamkniętych – typu: Prawda/ Fałsz lub „dokonaj wyboru” 1 spośród 4 odpowiedzi. Zaliczenie testu wymaga udzielenia poprawnej odpowiedzi na minimum 7;
  • realizowany jest w kilku wersjach, dopasowanych do możliwości i wieku uczestników (klasy: 0-2, 3-4, 5-6); 
  • kończy się dyplomem potwierdzającym zdobycie tytułu „Mistrza wiedzy SKO”;
  • można do niego przystąpić więcej niż 1 raz.

Uruchom Test

Powodzenia!

Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego (SKO)

  • To nowoczesny program edukacyjny, w którym uczestniczą uczniowie ze szkół podstawowych. Przez cały rok szkolny, dzieci, pod okiem Nauczycieli-Opiekunów SKO oraz przy wsparciu pracowników oddziałów banku zdobywają wiedzę dotyczącą przedsiębiorczości, ekologii i oszczędzania zasobów naturalnych, zdrowego stylu życia, niemarnowania żywności, cyberbezpieczeństwa oraz korzystania z produktów oraz usług bankowych (konto, serwis internetowy).
  • Na istniejącej od 11 lat platformie SzkolneBlogi.pl znajduje się obecnie ponad 820 blogów szkół podstawowych z całej Polski. To doskonałe miejsce wymiany informacji, edukacji i zabawy. Tu nauczyciele i uczniowie mogą dzielić się tym wszystkim, co robią w ramach Szkolnych Kas Oszczędności.

Więcej informacji na temat programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności oraz oferty PKO Banku Polskiego dla dzieci w wieku 5-13 lat znajduje się na stronie PKO Banku Polskiego.

Aleksandra Andrusiewicz
Biuro Młodego Klienta

Joanna Kornaga
Departament Komunikacji Korporacyjnej