#SKOwięcejNiżOszczędzanie: Film animowany dla dzieci

Szkolne Kasy Oszczędności (SKO) to program PKO Banku Polskiego, którego misją jest kompleksowa edukacja dopasowana do potrzeb współczesnych uczniów, rodziców i nauczycieli. Oprócz tematyki finansów i oszczędzania, upowszechniamy wiedzę na temat ekologii, zdrowego stylu życia, pierwszej pomocy i cyberbezpieczeństwa.
około min czytania

Do licznych materiałów i narzędzi edukacyjnych, które powstały w ramach programu dołączył film animowany na temat ekologii „Praktycznie i ekologicznie, czyli jak zyskać na byciu eko”. Film może być doskonałym uzupełnieniem publikacji „Pięć sposobów na ekooszczędzanie z SKO”, która pomimo tego, że powstała kilka lat temu, niesie ze sobą uniwersalne treści dotyczące troski o środowisko. Animację można również oglądać niezależnie, jako odrębną całość zawierającą dawkę solidnej i rzetelnej wiedzy.

Bohaterami filmu są członkowie rodziny Pieniążków, którzy występują w dotychczasowych materiałach edukacyjnych SKO. Oś fabuły stanowi dylemat chłopca-Kuby Pieniążka, który musi podjąć ważną dla dziecka decyzję samodzielnie przygotować strój na urodziny koleżanki, czy kupić gotowy kostium w sklepie. W podjęciu decyzji pomaga mu robot Rob (nowy bohater SKO), który wyjaśnia wady i zalety każdego rozwiązania w kontekście wpływu poszczególnych zachowań na środowisko. Fabuła przeplatana jest ciekawostkami m.in. na temat recyklingu, upcyklingu – również w odniesieniu do finansów domowych.

Nowy materiał edukacyjny SKO w atrakcyjny sposób pokazuje wpływ codziennych decyzji podejmowanych zarówno przez dzieci, jak i dorosłych na stan środowiska naturalnego, w którym wszyscy żyjemy. Udostępniony przez bank film wspiera budowanie świadomości ekologicznej, ważnej zarówno z punktu widzenia zdrowotnego, jak i ekonomicznego, uwrażliwiając widzów na zasady zrównoważonego rozwoju, istotne dla obecnych i przyszłych pokoleń wyjaśnia Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO Banku Polskim.

Zachęcamy do obejrzenia filmu, który może być doskonałą propozycją na wspólne spędzanie czasu np. z rodziną, a także punktem wyjścia do dyskusji na temat działań, które każdy z nas może podejmować na rzecz ochrony środowiska.

Oprócz filmu, nowością udostępnioną przez bank w tym roku szkolnym jest broszura oraz plakat dot. pierwszej pomocy. Materiały w formie drukowanej bank przekazał szkołom biorącym udział w programie SKO. Ponadto każdy zainteresowany może je bezpłatnie pobrać na stronie internetowej PKO Banku Polskiego. Dodatkowo do Nauczycieli-Opiekunów SKO trafiły prezentacje oraz skrypty ułatwiające przeprowadzenie zajęć na temat cyberbezpieczeństwa.

Więcej informacji na temat kompleksowej oferty dla rodziców dzieci w wieku 0-13 lat (SKO oraz PKO Junior) znajduje się na stronie https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/dla-dzieci/.