#SKOwięcejNiżOszczędzanie: film wspierający edukację z zakresu cyberbezpieczeństwa

PKO Bank Polski udostępnił kolejny film, który jest doskonałym narzędziem do edukacji uczniów na temat bezpiecznego korzystania z internetu, rozpoznawania potencjalnych zagrożeń oraz zalet kontroli rodzicielskiej. Premiera filmu wpisuje się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.
około min czytania

„Rety rety internety, surfuj bezpiecznie w sieci” to tytuł kolejnego filmu edukacyjnego, który powstał w ramach programu Szkolnych Kas Oszczędności. Zawiera zbiór dobrych praktyk związanych z mądrym i bezpiecznym poruszaniem się w sieci, przydatnych zarówno dzieciom, jak i dorosłym posługującym się smartfonami, tabletami czy komputerami.  

Bohaterowie filmu, czyli rodzina Pieniążków zmaga się z różnymi problemami pokazując, że znajomość zasad cyberbezpieczeństwa jest ważną częścią codziennego życia. Niezależnie od tego, czy korzystamy z internetu w ramach pracy czy jako rozrywki.

Fabuła przeplatana jest praktycznymi poradami dotyczącymi m.in. rozpoznawania bezpiecznych stron internetowych, dbania o bezpieczeństwo swoich danych oraz ochronę wizerunku w mediach społecznościowych – swojego oraz innych osób, a także zarządzania hasłami w internecie.  

Z radością udostępniamy kolejne narzędzie edukacyjne jakim jest film animowany na temat cyberbezpieczeństwa. Nowoczesna forma przekazu, wartka narracja i poczucie humoru, przyjazny język oraz kolorowe animacje sprawiają, że tematyka bezpieczeństwa w internecie staje się łatwa do przyswojenia. Na podstawie doświadczeń naszych bohaterów, czyli rodziny Pieniążków pokazujemy, że dbanie o bezpieczeństwo swoich danych osobowych, informacji o domu i rodzinie, a także oszczędności zgromadzonych na rachunkach bankowych może być skuteczne. Internet jest bardzo dynamicznym środowiskiem - dlatego regularnie trzeba aktualizować nie tylko oprogramowanie komputera, ale także swoją wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa – wyjaśnia Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO Banku Polskim.

 

Zapraszamy do obejrzenia innych filmów edukacyjnych powstałych w ramach programu SKO: