#SKOwięcejNiżOszczędzanie: Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego Konkursu SKO

Poznaj laureatów oraz dowiedz się, jakie umiejętności zdobyli uczniowie uczestniczący w programie SKO PKO Banku Polskiego.
około min czytania

Sztandarowy, coroczny Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli odbywa się w dwóch etapach: regionalnym oraz krajowym, do którego przechodzi 10 najlepszych placówek.

Do wygrania jest 10, 15 i 20 tys. zł (odpowiednio za trzy pierwsze miejsca w konkursie) oraz 10 tys. zł, jako Nagroda Internautów.

Rywalizacja polega m.in. na przygotowaniu elektronicznej prezentacji opisującej całoroczne działania szkół wpisujące się w założenia SKO.

Aby odnieść sukces i zdobyć nagrodę, trzeba wykazać się wiedzą z wielu różnych dziedzin oraz umiejętnościami takimi jak: kreatywność, komunikacja, współpraca oraz rozwiązywanie problemów. Te kompetencje są niezbędne do funkcjonowania w codziennym życiu dzieci, jak i dorosłych.

Program Szkolnych Kas Oszczędności to niemal 90 lat doświadczenia w nauce oszczędzania i przedsiębiorczości. Z wiedzy przekazywanej w ramach programu skorzystało kilka pokoleń Polaków. Od 11 lat rozwijamy SKO dodając do niego nowe obszary, dzięki czemu Szkolne Kasy Oszczędności stały się synonimem nowoczesnej edukacji kształtującej dobre nawyki w różnych dziedzinach życia.

Oprócz oczywistych zagadnień dotyczących oszczędzania czy nowoczesnej bankowości, koncentrujemy się na tematach, które w Polsce i na świecie zdobywają coraz większe znaczenie, takich jak ekologia czy cyberbezpieczeństwo.

Dlatego w prezentacjach konkursowych znajdziemy wiele pomysłów na ochronę środowiska i zrównoważony rozwój, opisy zajęć dotyczących różnych form płatności, a także sposobów na ochronę prywatności i tożsamości w internecie. Udział w programie SKO pozwala dzieciom na zdobycie wiedzy i umiejętności, które są niezbędne do funkcjonowania we współczesnym świecie oraz przygotowania się do wyzwań przyszłości – zarówno w codziennym życiu, jak i na rynku pracy

– podkreśla Małgorzata Kocoń, Dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO Banku Polskim.

W edycji 2022/2023 laureatami etapu krajowego są:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Szprotawie

III miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole

Nagrodę internautów w wysokości 10 tys. zł otrzymała Szkoła Podstawowa w Bobolicach

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu kreatywności, zaangażowania i pasji. Szczególne podziękowania kieruję do Nauczycieli-Opiekunów SKO, rodziców, uczniów, pracowników PKO Banku Polskiego oraz wszystkich osób, które wspierały społeczności szkolne w realizacji zadań konkursowych 

mówi Małgorzata Kocoń, Dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO Banku Polskim.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli (regulamin). Z pewnością jesto to okazja do poszerzania wiedzy, odkrywania nowych obszarów nauki, rozwijania potencjału i budowania relacji. To również szansa na zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń oraz połączenia zabawy z nauką, a przy okazji możliwość wygrania atrakcyjnych nagród finansowych.