Wyjeżdżają na ferie nasi podopieczni… z aplikacją PKO Junior

Ciepła kurtka i wygodne buty? Są! Dobry humor? Jest! A kieszonkowe? Też, oczywiście w aplikacji PKO Junior! To narzędzie ułatwia zarządzanie finansami dzieciom do 12. roku życia, a rodzicom daje kontrolę nad wydatkami pociechy.
około min czytania

Przygotowania do ferii zimowych to nie tylko kompletowanie stroju narciarskiego i pakowanie walizki, ale też małe zabezpieczenie finansowe. Jak bezpiecznie przekazać dziecku pieniądze i mieć pewność, że ich nie zgubi i nie wyda na pierwszym straganie?

Aplikacja PKO Junior to wydzielona część serwisu bankowości internetowej rodzica iPKO, w której możesz kontrolować konta swoich dzieci, a one spokojnie uczą się samodzielności finansowej.

Bez względu na to, czy dziecko wybiera się na wyjazd w gronie rodziny czy samodzielnie na obóz z rówieśnikami, nawet najmłodszemu podróżnikowi przyda się kieszonkowe na drobne wydatki, którym będzie mogło samodzielnie dysponować. Guma do żucia w hotelowym sklepiku, pocztówka do babci czy pamiątka z wystrzałowego wyjazdu – właśnie na takie zakupy przyda się kasa. 

Ferie obfitują w momenty, kiedy dziecko uczy się samodzielności i może bezpiecznie rozwijać umiejętność zarządzania własnym budżetem. Oczywiście pod kontrolą rodziców, nawet, gdy dzielą Was kilometry. Załóż aplikację PKO Junior i zobacz, jakie to proste!

ABC bankowania z aplikacją PKO Junior

  1. Pobierzcie aplikację PKO Junior na telefon dziecka. Znajdziecie ją w sklepie z aplikacjami.
  2. Aktywujcie ją zgodnie z instrukcjami.
  3. Pomóż dziecku wpisać numer klienta i hasło. Numer znajdziesz w swoim serwisie iPKO, w panelu PKO Junior (prawy górny róg), a hasło nadasz w Ustawieniach serwisu dziecka (zakładka Dostęp do serwisu).

    Już macie? Wspaniale, korzystajcie do woli! 

Aplikacja PKO Junior to szereg korzyści:

Bezpieczeństwo. Aplikacja PKO Junior jest zabezpieczona kodem PIN, odciskiem palca lub funkcją rozpoznawania twarzy. Jeśli dziecko zapomni kodu PIN i zablokuje dostęp do aplikacji, łatwo możesz ją odblokować za pośrednictwem swojego konta w serwisie iPKO.

Nauka. Wirtualne skarbonki, w których dziecko może odkładać środki na wymarzone cele i kalkulator oszczędzania to przyjemna wprawka do oszczędzania.

Samodzielność. Dziecko może samo zlecać przelewy, a rodzic je akceptuje w swoim iPKO.

Rozwój. Aplikacja PKO Junior ma szereg przydatnych funkcji, a dziecko może je swobodnie odkrywać i uczyć się gospodarowania pieniędzmi.

Nagrody. W PKO Junior tak jak w ulubionej grze, dziecko zdobywa odznaki za wykonane zadanie. W tym przypadku jest to uzbierana określona kwota w skarbonce.