Dzień Matki! Jej wymarzony prezent

Google nie kłamie — co roku internauci zastanawiają się, co kupić na Dzień Matki. Kosmetyki, coś do ogrodu, a może po prostu bukiet kwiatów? My po prostu zapytaliśmy.
około min czytania

Chcąc ułatwić znalezienie IDEALNEGO prezentu na Dzień Mamy, postanowiliśmy podzielić naszą listę na kilka kategorii. Obiecujemy, dla każdej mamy się coś znajdzie!

 • Zapytaliśmy mamy, jakie prezenty na Dzień Matki skradły ich serce
 • Nie musisz wydawać wielkich kwot, wystarczy dobrze przemyślany pomysł
 • Liczy się personalizacja i wiedza na temat tego, co lubi, a czego nie lubi mama

Prezent na Dzień Matki do 100 zł

Postaw na ponadczasową klasykę. Przykładem takiego prezentu na Dzień Matki będzie apaszka z delikatnym haftem w rogu. Anna Nowak, klientka PKO Banku Polskiego powiedziała, że niebieska chustka, którą podarowały jej dzieci już pięć lat temu, nadal jest częstym elementem jej stroju. A inicjały całej rodziny, które sprytnie zostały wkomponowane w całość, są dla niej miłym przypomnieniem za każdym razem, gdy ją nosi.

Jakie więc proponujemy prezenty do 100 zł?

 • Biżuterię z subtelnym grawerem,
 • ozdobną filiżankę,
 • ulubiony kosmetyk,
 • dobrej jakości deskę do krojenia,
 • bon podarunkowy do SPA/kosmetyczki,
 • nawilżacz powietrza.

Prezenty na Dzień Matki do 50 zł

Oczywiście mniejszy budżet nie oznacza, że niewystarczająco kochasz swoją mamę! W rozmowach z mamami, które podzieliły się swoimi wymarzonymi prezentami na Dzień Matki, zawsze na pierwszym miejscu stawiane były po prostu intencje i wspólnie spędzony czas.

Konto w PKO Banku Polskim – to u nas rodzinne!

Wspólne finanse całej rodziny to rzecz, o którą warto dbać nie tylko od święta. Dlatego w PKO Banku Polskim pomagamy rodzinom we wspólnym budżetowaniu i uczeniu najmłodszych niezależności i mądrego podejścia do pieniądza.

Dlatego pomysłem, który nigdy cię nie zawiedzie, będzie wspólne wyjście na spacer i lody, odwiedzenie ulubionej kawiarni lub spokojne popołudnie w lokalnej włoskiej restauracji. Tak Dzień Mamy zawsze spędza Agnieszka Fułek z Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Kluczborku, która z radością stwierdziła, że jedyne, czego potrzebuje, to towarzystwo dzieci i męża oraz lody albo dobra pizza.

Nie masz ochoty wyskakiwać z dresów i wolicie zostać z mamą w domu? W takim razie posadź mamę na kanapie, daj jej książkę lub pilot, i kieruj się w stronę kuchni — niech twoim prezentem będzie ulubiony domowy posiłek. Oraz, oczywiście, pozmywanie naczyń po gotowaniu.

Chcesz jednak mieć coś, co możesz wręczyć mamie? Żaden problem, oto kilka naszych propozycji:

 • kwiaty cięte lub doniczkowe,
 • książka z dedykacją,
 • dobrej jakości herbata lub kawa,
 • zestaw do manicure,
 • dekoracje domowe: świeczki, wazony, ramki.

Pusta kieszeń nie oznacza pustego serca!

Edyta Redźko z Regionalnego Oddziału Detalicznego PKO Banku Polskiego w Białymstoku mówi, że najbardziej ceni sobie własnoręcznie wykonane laurki. Od tych pierwszych obrazkowych z poprzekręcanymi wyrazami i odwróconymi literkami, po pracochłonne rysunki i wzruszających listy. Sprawiają one radość nie tylko od święta, gdyż Edyta lubi czasami zerknąć do specjalnego pudełka, w którym je przechowuje.

Kolejnym wspaniałym pomysłem, na jaki wpadły córki Edyty, był… słoik. Ale oczywiście nie byle jaki słoik — pięknie udekorowany, zawierał on 26 różowych karteczek z powodami, za które kochają one swoją mamę. Pomysł prosty, a jakże efektowny!

A jeśli prace plastyczne nie są twoją mocną stroną, zachęcamy do zakasania rękawów i wzięcia się za sprzątanie! Umycie okien czy auta lub wyszorowanie piekarnika może być cenniejsze niż najdroższa diamentowa kolia. Gwarantujemy!

Aleksandra Przybylska