Karta cyfrowa na wyjazd zawsze gotowa

Liczba szczegółów, które trzeba dopilnować przed wyjazdem bywa przytłaczająca, ale to, co najważniejsze, czyli bezpieczny dostęp do karty masz… jak w banku. Oczywiście, PKO Banku Polskim!
około min czytania

Reisefieber, czyli gorączka podróżnych może dopaść nawet najbardziej obytych włóczykijów. Wiele osób nawet nie wie, że stan ogólnego podenerwowania, stres, a nawet lęk przed zbliżającym się wyjazdem, którego doświadcza na parę godzin lub dni przed wyprawą, jest powszechny.

Jednym z klasycznych objawów jest niemożność zaśnięcia przed podróżą w obawie przed spóźnieniem na pociąg lub samolot. Konsekwencje takiego rozkojarzenia mogą być banalne jak zapomniana szczoteczka do zębów lub poważniejsze w skutkach, jak zapomniana karta płatnicza.

Dlatego ważne sprawy lepiej załatwić zawczasu, zwłaszcza jeśli można to zrobić jednym ruchem. Kartę kredytową możesz mieć w wersji cyfrowej zawsze przy sobie. Zapłacisz nią nie tylko za zakupy online, czy regularne subskrypcje, ale też fizycznie w sklepach, restauracjach i hotelach. Wystarczy, że dodasz ją do płatności zbliżeniowych lub do portfela: Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, SwatchPAY! czy Xiaomi Pay.

Karta cyfrowa jest aktywna od razu po akceptacji przez bank wniosku kredytowego. To oznacza, że można z niej korzystać jeszcze zanim otrzymamy kartę plastikową. Ale to jeszcze nie wszystko! Karta cyfrowa zachowuje wszystkie funkcje karty plastikowej i idzie o krok dalej. Dla większego bezpieczeństwa płatności wykonywane kartą cyfrową są zabezpieczone zmiennym kodem CVC/CVV. Kod wyświetla się w aplikacji IKO lub serwisie iPKO, można go także otrzymać za pośrednictwem infolinii banku. Po pewnym czasie zmienia się na inny.

Jak płacić cyfrową kartą kredytową? To nic trudnego

  • Zaloguj się do aplikacji IKO lub serwisu iPKO, aby skorzystać ze zmiennego kodu CVC/CVV
  • W aplikacji IKO wybierz: Moje produkty → Karty → Pokaż dane karty.
  • W serwisie iPKO wybierz: Moje produkty → Karty → Pokaż dane
  • Gotowe!

Płacenie kartą cyfrową nie różni się od płacenia tradycyjną, fizyczną kartą kredytową aż do ostatniego kroku, kiedy wymagany jest kod CVC/CVV. Znajdziesz go bez trudu w IKO, iPKO lub w infolinii bankowej.

Klienci PKO Banku Polskiego aż 25 proc. transakcji wykonują telefonem lub zegarkiem i wszystko wskazuje na to, że ten odsetek będzie rósł. Ty już dziś możesz zadecydować, czy wolisz podróżować tylko z kartą cyfrową, czy w wersji tradycyjnej, z kartą plastikową w portfelu.

W każdym przypadku możesz spać spokojnie, bo cyfrowa karta kredytowa jest gotowa do podróży… zawsze!