Komunijny sezon wystartował: Co kupić dziecku w prezencie?

Komunie 2022, czyli przełom kwietnia i maja, to okres przygotowań do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu młodego katolika, jakim bez wątpienia jest sakrament przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
około min czytania

Z biegiem lat zmianom ulegały komunijne trendy dotyczące strojów, przebieg i wygląd komunijnych przyjęć oraz oczywiście prezenty na komunię dla dziewczynek i chłopców. Co będzie biło rekordy popularności i co okaże się prawdziwym hitem podczas komunii w 2022 r.?

Komunie 2022: na świeżym powietrzu z atrakcjami

Coraz większą popularnością cieszą się komunijne przyjęcia organizowane pod gołym niebem, np. na działce. Otwarta przestrzeń umożliwia wspólną zabawę dużej grupy dzieci i swobodną atmosferę dla dorosłych. Warto pomyśleć o wynajęciu profesjonalnego animatora, który zadba o gry i zabawy dla maluchów. Komunijne przyjęcie z pewnością uświetni imponujący, nawet kilkupiętrowy tort personalizowany zgodnie z gustami naszej pociechy, czy bardzo popularne wśród najmłodszych lody tajskie. Nie zapomnijmy trzymać kciuków za sprzyjającą aurę pogodową!

OFERTA PKO JUNIOR

Innowacyjna, kompleksowa oferta dedykowana rodzicom dzieci w wieku 0-13 lat. Komunia to idealna okazja do skorzystania z tego rozwiązania, oferującego:

Komunie 2022: prezenty komunijne kiedyś i dziś

Niektóre komunijne trendy dotyczące komunijnych prezentów zarówno dla chłopców jak i dziewczynek uległy przez lata zaledwie “unowocześnieniu”. Z wiadomych względów często pozycją “obowiązkową” bywa pamiątkowy medalik, różaniec przekazywany w rodzinie od pokoleń, bogato zdobiony krucyfiks, czy elegancko wydany egzemplarz Pisma Świętego. Tego typu komunijne prezenty nie zmieniły się wiele od czasów komunii naszych dziadków.

Niezmienną popularnością cieszą się rowery i hulajnogi (w 2022 r. często elektryczne), coraz nowocześniejsze laptopy i konsole do gier oraz (w ostatnich latach) wszechobecne smartfony. Te ostatnie będą też królować wśród najchętniej kupowanych komunijnych prezentów dla chłopców i dziewczynek. Wielu rodziców uważa bowiem komunijny wiek za odpowiedni, by wreszcie spełnić marzenie pociechy i obdarować ją wymarzonym telefonem. Nie zapominajmy też, że dzięki temu będą mieli stały kontakt z dzieckiem.

Komunie 2022: komunijne prezenty dla chłopców i dziewczynek

Co wybrać na idealny prezent komunijny? To chyba najważniejsze pytanie, jakie zadaje sobie każdy dorosły przy tej okazji. W 2022 r. najważniejszym komunijnym trendem jest stopniowe odchodzenie do lamusa podziału na prezenty dedykowane tylko dla chłopców i tylko dla dziewczynek. W końcu dlaczego płeć ma decydować, komu wolno marzyć o takiej a nie innej grze komputerowej albo określonym zestawie klocków? Dlatego przy wyborze powinniśmy kierować się indywidualnymi preferencjami i marzeniami dziecka, nie uszczęśliwiając go na siłę.

Doskonałym komunijnym wyborem zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca są akcesoria i sprzęty gamingowe. Olbrzymią popularnością cieszą się specjalistyczne fotele komputerowe, dedykowane grom myszki czy pady do konsol. Upewnijmy się tylko, czy wybrany gadżet pasuje do rodzaju sprzętu posiadanego przez dziecko. Podobnie powinniśmy postępować przy wyborze klocków czy zestawów figurek. Prawdopodobne córka czy syn zbiera określoną serię i właśnie na kolejnym elemencie kolekcji im zależy.

Komunie 2022: Co zrobić, gdy prezent komunijny przekracza nasz budżet?

Niestety, nawet gdy wiemy już co kupić na komunię, aby spełnić marzenia naszych pociech, możemy napotkać poważny problem. Co zrobić, jeśli wymarzony prezent nie mieści się w zaplanowanym przez nas budżecie? Przecież komunia święta to nie tylko kwestia samego podarunku, ale także koszty związane z organizacją samego przyjęcia, wyborem strojów i zapewnienia poczęstunku. Nie zawsze możemy liczyć na zrozumienie ze strony pociechy, która nie musi przecież zdawać sobie sprawy ze stanu naszych finansów.

W takim przypadku olbrzymią pomocą może stać się wsparcie rodziny, rodziców chrzestnych i innych zaproszonych bliskich w postaci “zrzutki” i wspólnego zakupu jednego, dużego i wyśnionego przez malucha prezentu. Taki komunijny prezent na pewno zostanie zapamiętany na długie lata.

Warto rozważyć także założenie dziecku specjalnego konta oszczędnościowego i umieszczenia na nim pewnej kwoty pieniędzy. W takim przypadku PKO Junior będzie świetnym wyborem. Dzięki temu dzieciaki będą mogły nauczyć się same odkładać pieniądze celem realizacji własnych marzeń. Bo czym skorupka za młodu...

 

Mateusz Adamski