Konto Mieszkaniowe w ofercie PKO Banku Polskiego

Od 10 sierpnia w oddziałach PKO Banku Polskiego można zakładać Konta Mieszkaniowe w ramach rządowego Programu Pierwsze Mieszkanie.
około min czytania

Rozwiązanie przeznaczone jest dla osób pomiędzy 13. a 45. rokiem życia i ma wspomóc młodych ludzi w zakupie pierwszego domu lub mieszkania – zgromadzone na rachunku pieniądze będzie można przeznaczyć na nabycie nieruchomości. Konto Mieszkaniowe to drugi, obok Bezpiecznego kredytu 2%, element Programu Pierwsze Mieszkanie. Wnioski o Rządowy program Bezpieczny kredyt 2% można składać w oddziałach i agencjach PKO Banku Polskiego już od początku lipca.

Wprowadzenie Konta Mieszkaniowego do oferty największego polskiego banku z pewnością zaowocuje jeszcze większym zainteresowaniem tym ważnym instrumentem programu Pierwsze Mieszkanie. Duża ilość placówek PKO Banku Polskiego daje pewność, że każdy zainteresowany Kontem, będzie mógł otrzymać rzetelne informacje na jego temat. Od początku działania programu założono już 834 konta oszczędnościowe, na których zgromadzono ogółem ponad 1,5 mln zł, a liczby te codziennie rosną – poinformował Minister Rozwoju i Technologii, Waldemar Buda.

 

Własne mieszkanie to marzenie wielu Polaków i jako największy bank w kraju chcemy ułatwiać im jego realizację. Konto Mieszkaniowe to dobra propozycja dla osób, które chcą zacząć systematycznie oszczędzać na pierwsze własne „M” lub na pierwsze mieszkanie dla swojego dziecka. Ogromne zainteresowanie Bezpiecznym kredytem 2% spowodowało, że postanowiliśmy przyspieszyć wprowadzenie do oferty banku drugiego elementu programu Pierwsze Mieszkanie, czyli Konta Mieszkaniowego. Misją i celem PKO Banku Polskiego jest bowiem dostarczanie klientom usług, które odpowiadają na ich bieżące potrzeby. Konto Mieszkaniowe, to kolejne rozwiązanie w obszarze kredytów hipotecznych – po programie Mieszkanie bez wkładu własnego, w które PKO Bank Polski jest zaangażowany – podkreśla Dariusz Szwed, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, kierujący pracami Zarządu.

image_processing20230810-1542702-x6xj5d.jpg

Z Konta Mieszkaniowego będą mogły skorzystać osoby pomiędzy 13. a 45. rokiem życia. Aby w pełni wykorzystać rozwiązanie należy co miesiąc realizować regularne wpłaty na Konto w wysokości od 500 do 2000 zł. Jeden miesiąc w roku klient może wykorzystać na „wakacje od oszczędzania” bez żadnych konsekwencji. Najważniejszymi korzyściami z prowadzenia Konta Mieszkaniowego jest możliwość otrzymania premii mieszkaniowej oraz zwolnienie odsetek z podatku dochodowego.

Jedna osoba może założyć jedno Konto Mieszkaniowe. Maksymalny okres prowadzenia rachunku to 10 lat. Prowadzenie Konta Mieszkaniowego jest bezpłatne, bank przygotował atrakcyjne oprocentowanie 5,35 proc. w skali roku, obowiązujące do 31.12.2023 r. Szczegółowe informacje publikujemy na stronie internetowej.
 
Konto Mieszkaniowe to drugi element Programu Pierwsze Mieszkanie. Od lipca klienci zainteresowani skorzystaniem z Rządowego programu Bezpieczny kredyt 2% mogą składać wnioski o kredyt hipoteczny w oddziałach i agencjach PKO Banku Polskiego. Program cieszy się dużym zainteresowaniem – tylko w pierwszym miesiącu od uruchomienia doradcy w oddziałach, agenci oraz pośrednicy współpracujący z bankiem wystawili ok. 50 tys. ofert, a pierwsze umowy kredytowe są już podpisane.
 
Łącznie w bankach, w ciągu pierwszego miesiąca działania programu złożono 24 262 wnioski kredytowe, a 1 192 umowy na łączną kwotę ok. 409,4 mln zł już zawarto (dane na 7 sierpnia 2023 r.). Średnia kwota bezpiecznego kredytu 2% to 343 430 zł. Ponad 80 proc. kredytów dotyczy mieszkań. Założono 834 Kont Mieszkaniowych, na których zgromadzono ponad 1,5 mln zł.