My się zimy nie boimy, bo zbliżeniowo wszędzie płacimy

Ciepła, puchowa kurta, czapka, szalik i rękawiczki są ważną częścią naszego zimowego outfitu. Wprawdzie dzięki nim odczuwamy komfort nawet podczas solidnych mrozów, ale pod wieloma względami ta garderoba bywa niewygodna. Rękawice lub zapięta pod samą szyję kurtka sprawiają, że wyjmowanie tradycyjnej karty z portfela staje się sporym wyzwaniem. Ale spokojnie – są na to sposoby.
około min czytania

Rękawice lub zapięta pod samą szyję kurtka sprawiają, że wyjmowanie tradycyjnej karty z portfela staje się sporym wyzwaniem. Ale spokojnie – są na to sposoby.

Kto z nas nie doświadczył płacenia tradycyjną kartą podczas mroźnej zimy? Niby nic, ale jednak sztuką staje się wysunięcie karty z kieszonki portfela w rękawiczkach lub chwytanie zimnymi palcami cienkiego plastiku, a największe wyzwanie stanowić może wprowadzenie PIN-u, gdy dłonie zdolne są do mocno ograniczonych ruchów. Dziś może to być jednak wyłącznie element zabawnych wspomnień z zimowiska, bo przecież wszyscy wiedzą, że można korzystać z płatności zbliżeniowych w IKO i płatności mobilnych. No chyba, że ktoś przespał ten postęp, jak niedźwiedź zimę lub jeszcze nie próbował i nie potrafi tego docenić! 

IKO masz, portfela nie szukasz 

Płatności zbliżeniowe w IKO umożliwiają szybkie i wygodne dokonywanie transakcji bez konieczności wpisywania PIN-u (do 100 zł), a nawet bez wyjmowania karty z portfela. Można w ten sposób płacić w sklepach, restauracjach, stacjach benzynowych i innych punktach usługowych.

Jak to działa?

  1. Dodaj swoją kartę płatniczą lub kredytową do aplikacji IKO. Dane te są bezpiecznie przechowywane, a dostęp do nich jest zabezpieczony kodem PIN, odciskiem palca lub innymi metodami autentykacji, w zależności od konkretnych ustawień bezpieczeństwa.
  2. Gdy chcesz dokonać płatności zbliżeniowej, otwórz IKO na swoim smartfonie i wybierz opcję płatności.
  3. Teraz zbliż telefon do terminala płatniczego i gotowe!

Aplikacja IKO dba o bezpieczeństwo transakcji poprzez różnorodne metody uwierzytelniania, a także monitoruje transakcje pod kątem potencjalnych zagrożeń.

Pamiętaj, że w niektórych przypadkach możesz być poproszony o dodatkowe potwierdzenie transakcji, na przykład wprowadzenie PIN-u czy zeskanowanie odcisku palca.

To zysk wręcz potrójny – płatność jest szybka, bezpieczna, a ręce ciepłe. 

Twoje potrzeby na pierwszym planie

    Prawie 12 mln klientów nie może się mylić. W PKO Banku Polskim ich potrzeby są na pierwszym planie. Nowe hasło banku idealnie pokazuje najnowszy spot reklamowy z udziałem … potrzeb klientów i aktorki Joanny Kulig. Kampania, która właśnie wystartowała, jest kolejnym etapem wdrażania nowej strategii marketingowej, której celem jest pokazanie, że PKO Bank Polski jest dopasowany do indywidualnych wymagań klienta, otwarty na jego oczekiwania, a przed wszystkim wygodny i wiarygodny w dostarczaniu najlepszych rozwiązań finansowych. Spoty reklamowe znaleźć można w internecie, telewizji, radiu oraz w kinach w całej Polsce.

 

Portfel? Tak, ale mobilny

Mobilny portfel to nic innego jak specjalna aplikacja na smartfonie, która pozwala na korzystanie z różnych form płatności, bez używania tradycyjnych kart plastikowych czy gotówki. To wygodne rozwiązanie, które znacznie przyspiesza proces płacenia.

Jak to działa?

  1. Dodaj swoje karty płatnicze do portfela mobilnego.
  2. Gdy chcesz zapłacić, otwórz aplikację. Odblokuj ją na przykład za pomocą rozpoznawania twarzy.
  3. Teraz wybierz kartę płatniczą, którą chcesz zapłacić i zbliż swój smartfon do terminala.

Płatności zbliżeniowe działają nie tylko w polskich górach, ale także za granicą. Jednak w różnych krajach występują różne wartości maksymalnych kwot operacji dokonywanych zbliżeniowo. W krajach strefy euro jest to 50 euro, w Wielkiej Brytanii nawet 100 funtów. Gdy Twój rachunek jest wyższy, terminal poprosi o PIN.